14.12.2015 Tecavüz Haberleri

15-yasindaki-kiza-cinsel-istismarda-bulunan-sofore-18-yil-9-ay-hapis-6373279
Öğretmene, 3 öğrenciyi tacizden 29 yıl hapis
Antalya’da öğretmenlik yaptığı okulda ilkokul ikinci sınıftaki 3 kız öğrenciyi farklı zamanlarda taciz etmek iddiasıyla tutuksuz yargılanan 61 yaşındaki N.K. isimli öğretmen 29 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Antalya’da 2011 yılından itibaren ilkokul ikinci sınıftaki üç kız öğrencisini farklı zamanlarda taciz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan öğretmen 61 yaşındaki N.K., toplam 29 yıl 8 ay 7 gün hapse mahkum edildi.

Soruşturma başlatıldı

Kepez İlçesi’ndeki bir ilkokulda ikinci sınıftan itibaren üç kız öğrencinin sınıf öğretmenleri tarafından taciz edildiğine ilişkin iddia, aynı sınıfta eğitim görüp mezun olan 2003 doğumlu üç kız öğrencinin ailesinin şikayeti üzerine ortaya çıktı. Olayın savcılığa intikal etmesi üzerine sınıf öğretmeni N.K. hakkında, mezun olan öğrencilerinden M.A., Z.D. ve M.A.G’ye yönelik zincirleme istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili hazırlanan iddianamede, ikinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar sınıf öğretmenlerinin istismarına uğradığı öne sürülen üç öğrenciden M.A. ile Z.D.’nin ruh sağlıklarınının da bozulduğu belirtilerek, N.K.’nın cezalandırılması istendi.

Sadece avukatlar katıldı.
Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, tarafların avukatları dışında katılan olmadı. Tutuksuz yargılanan öğretmenin avukatı Güngör Kara, suçlamaları kabul etmedi. Sınıf ortamı içinde böyle bir suçun işlenmesinin mümkün olmadığını ileri süren Kara şöyle dedi: “Çocuklar okuldan mezun olduktan yaklaşık üç yıl sonra böyle bir iddiada bulunulmuştur. Böyle bir durum hayatın olağan akışına aykırıdır. Mağdurelerin ruh sağlıklarının bozulup bozulmadığının belirlenmesine ilişkin alınan raporlar karara dayanak alınabilecek nitelikte değildir. Yeniden rapor alınmasını istiyoruz.” Duruşmada cinsel istismara uğradıkları iddia edilen çocukların avukatları Pınar Özçulcu, Nilay Akalın ve Leyla Nur Kaymakoğlu ise sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Sanığı, M.A. ve Z.D.’ye yönelik suçtan dolayı 12 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, M.A.G.’ye yönelik suçtan ise 4 yıl 8 ay 7 gün hapse mahkum etti. N.K., kararın kesinleşmesi halinde tutuklanacak.
Kaynak: Milliyet
o-sapiga-indirimsiz-45-yil-6380743

Kadınları fuhuşa böyle sürüklediler
İzmir ve Manisa’da yabancı uyruklu kadınları fuhşa zorladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 8 kişiden 4’ü tutuklandı.
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, yaklaşık 3 ay teknik ve fiziki takibe aldıkları şebekenin yabancı uyruklu kadınları zorla fuhşa zorladığı istihbaratı üzerine İzmir ve Manisa’da eş zamanlı operasyon düzenledi.

I.S. (28), A.K. (34), M.K. (33), H.K.(37), S.Ö. (35), E.Ç. (34), A.D. (38) ve H.K. (44) gözaltına alındı.

Zanlıların, yurt dışında iş bulma vaadiyle irtibata geçtikleri kadınları, bakıcılık ve temizlik işlerinde çalışacaklarını söyleyip Türkiye’ye getirdikten sonra fuhşa zorladıkları ileri sürüldü.

Şüphelilerden A.D. (38), H.K. (44), I.S. (28), A.K. (34), savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.
“Yabancı uyruklu kadınları zorla çalıştırma, baskı cebir veya şiddet uygulama, kandırma veya çaresizliklerinden yararlanarak rızalarını elde etmek suretiyle ülkeye sokma, fuhuş amaçlı zorla çalıştırma, barınmaları için yer temin etme, yer temin ederek fuhuş yaptırma ve maddi menfaat sağlama” suçlamasıyla adliyeye sevk edilen M.K. (33), H.K. (37), S.Ö. (35) ve E.Ç. (34), çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Kaynak : Milliyet

Her gün tecavüz vakalarını paylaşıp bir farkındalık yaratmak niyeti ile böyle bir derleme yapmaya başladım. Bu ikinci derleme inanın bunu yapmak benim için o kadar zor ki çünkü sözlü, cinsel, fiziksel, duygusal tacizi hiçbir “canlı” haketmiyor ve bu tarz haberleri paylaşmak oldukça üzüyor. Bir karar aldım ve her gün yerine artık haftalık ya da aylık derleme yapmaya karar verdim. Çünkü; yaşanan iğrençliklerin üzerinden belli bir zaman geçmesi ve bazı davaların sonuçlanması gerekiyor. Ayrıca günlük manşetlerde bir gazetede en az iki tecavüz haberi okuyan bir ülke olarak bu konunun üzerinin örtülmesini istemiyorum. Bu yüzden bu konuda farkındalık çabama devam edip gereken hukuki işlemlerin ağırlaştırılması için bir güç oluşturalım istiyorum ve umarım bunu bir gün gerçekleştirebilirim. Hepimizin tacizin tümüne karşı susup oturmamız beklenemez ve bazı “canilere” fırsat verilmemesi için bir kamuoyu oluşturulmak gerekiyor. Amacım bu kamuoyunu oluşturmak ve sessiz kalmamak… Sizde sessiz kalmayın…

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir