Blogger Arkadaşlarımın Dikkatine !

Merhaba !

Bugün sizlere pek de iç açıcı olmayan bir konudan bahsedeceğim maalesef… İnstagram açıp kapattıktan sonra ikinci bir hesap aldım web sitemin ismiyle… Orada yer alan profil kısmına kendi hakkımızda bilgiler veriyoruz herkesin yaptığı gibi..

Blog yazarlarının,sanatçıların belli bir konuda dikkat çekmek istenen kişiler mâlum profilleri gizli olmak yerine profillerini açıkta tutup takipçi sayılarını artırmak hedefleniyor benim de yaptığım gibi… Yaklaşık bir aydır yazdığım konulara yabancı sitelerden yorumlar geliyor açmadan izin vermeden hemen çöpe gönderiyorum. Bu durum öyle bir hal aldı ki bugün zıvanadan çıktım. Profilimde yer alan mail adresime yabancı saçma sapan mailler geliyor. Aynı kişilerin olduğunu tahmin ediyorum. Yine mailleri açmadan çöpe gönderdim.

Sonra bir takipçi listeme göz atayım dedim ve birkaç sayfadan geldiğini gördüm direk engelledim ve şikayet ettim. Lütfen sizde takipçilerinize dikkat edin. Burada hayatımızı, ne yaptığımızı konuşuyoruz. Bir şeyler bizim istediğimiz gibi gidemeyebiliyor evet ama biraz daha açtığımız konularda kendimizi geri plana atmalıyız diye düşünüyorum ve önceden eklediğim birkaç fotoğrafımı birazdan kaldıracağım. Sanki bir şeyler sevgilimin içine doğmuş gibi gece de bu tür olaylardan bahsettik ve geleceğimiz için biraz daha tedbirli olma kararı verdik.

Yazmayı seven, öğretmeye kendini adayan arkadaşlarım umarım beni yanlış anlamazsınız, Türkiye gibi bir yerde yaşıyoruz ve yarın ne olacağımız belirsiz… Maalesef fotoğraflarımızın kimlerin eline geçiyor onu bile bilmiyoruz, biz sadece işimizin gereğini yaparken, minik hayatımızdan kesitlerle aslında başkalarının eline koz da vermiş olabiliyoruz. Bunları kötüye yoran aklı başlarında olmayan kendini bilmezlerin olduğu bir ülkedeyiz. Lütfen takipçilerimize, paylaştığımız içerik ve fotoğraflara dikkat edelim.
Saygılarımla…

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir