Doğum için Masaya Yatan 28 Kadını Elektrik Çarptı

Şanlıurfa’da doğum için ameliyat masasına yatan 28 hamile kadını elektrik çarptı. Kadınlar ambulanslarla çevre illerdeki değişik hastanelere sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, doğum için Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’ne giden 28 hamile kadın elektrik çarpması sonucu yandı. Vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan kadınlar, ambulanslarla başka hastanelere sevk edildi. Yetkililer doğumevini kapatarak tadilata başlarken, gelen hastalar da mağdur olmamaları için ambulanslarla başka hastanelere gönderildi. Yetkililerin ameliyat masasına yatan kadınları elektrik çarpması olabileceğini söyleyip bir evrak imzalattıkları iddia edildi. Elektrik çarpması sonucu yaralanan bazı kadınların sırt bölgeleriyle birlikte yüz bölgelerinde de yanık meydana geldiği belirtildi.

Hastane Başhekimi Dr. Eyüp Sabri Şeyhanlı, tıbbı cihazlarda yaşanan sorunun tespit edilmesinin ardından bir çalışma başlatıldığını ve yeni tıbbi cihazlar getirildiğini ifade ederek, elektrik çarpmaları nedeniyle hastalarda ciddi bir sorun yaşanmadığını belirtti.

Kaynak : Milliyet

Haber incelemelerine uzunca bir süre ara verdikten sonra yeni aldığım bir kararla günlük önemli gördüğüm bir haberi sizlerle yorumlamaya karar verdim. Umarım istikrarlı bir şekilde ilerletebilirim. Şimdi canım ülkemde yine önlem alınması gereken bir konunun geç algılanması ve yanan canlardan bahsetmek istiyorum.

Hamile 28 kadına doğum yaparken elektrik çarptı ve doğum sancısının yanında bir de vücutlarındaki yanıkların verdiği acıya dayanmaya çalıştılar. Bu önlemlerin alınması için ya birçok kişinin ölmesi ya da yaralanması gerekiyor maalesef ülkemde.. Sığınılan liman maddi koşulların elverişsizliği olacak büyük ölçüde fakat söze gelince “sosyal devlet” özelliği taşıyoruz. Bugün ülkemde doğusunda da batısında türlü sorunların yaşandığı bilindik bir durum fakat bu kadar ihmalkar olmayı bırakmanın zamanı gelmedi mi ? İnsanların derdi kendine yeterken bir de bu sorumsuzlukları vatandaşın çekmesi acınılacak bir durum… Milletvekillerinin maaşları tartışılacağına biraz da iyileştirme çabaları göz önüne alınsa keşke… Keşke denetimler arttığı gibi, düzeltmelerde artsa.. Ee tabii yine ütopik dünyamdayım ben… Belki bizim nesil biraz daha atılgan olur da bir şeyler değişir diye umuyorum.
Mutlu haberlerde görüşmek dileğiyle…

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir