Düğünde kimse yok dediler, 400 kişi böyle geldi

Mersinli iki genç düğünlerine kimsenin olamayacağını sosyal medyadan duyurdu. Çağrıyı alan 400 genç sırt çantalarını alıp otostop çekerek düğüne geldi.
Mersinli iki genç evlenme kararı aldılar ancak aileleri yanlarında olmadığı için düğüne katılacak kimseleri yoktu. Gelin Müzeyyen İrik, sosyal medya üzerinden üye olduğu ve genellikle üniversiteli gençlerin bulunduğu İnterrail Türkiye grubunda ‘benim ailem sizsiniz, bu mutlu günümde yanımda olmanızı isterim’ diyerek durumunu anlattı.

Grup üyeleri toplanıp düğüne katılma kararı aldı. “Yol açık, yola çık” sloganı ile yola dünya çapında 100 bin üyesi bulunan Interrail Türkiye hareketi Türkiye’nin dört tarafından yollara dökülmeye başladı. Kimi otomobille kimi tırla kimi bisiklet ile düğünün yapılacağı Mersin’e geldi. Düğün salonunun yarısı otostopçu gençlerin çantası ile doldu.

İnterrail Türkiye grubunun kurucusu Bestami Köse, hikayeyi şöyle anlattı: “Gelin arkadaşımız bundan 20 gün önce durumunu bizimle paylaşınca hemen bir toplantı düzenledik ve Mersin’e hareket etme kararı aldık. Damat Ersin Genç Almanya’daydı, bu sürede Mersin’e geldi. Sırt çantasını alan yola çıktı. İstanbul’dan, Ankara’dan, Samsun’dan, Antalya’dan birbirlerini daha önce tanımayan insanlar yine böyle bir olay için yola koyulduk. Biz yola çıkarken fazla düşünmedik. 400 kişilik çok güzel bir düğün oldu. ” Mersinli bir üye de gelecek gençlere kendi otelini kapattı. Düğün yemeğini ise yine grup üyesi bir pilavcı ücretsiz karşıladı.

Kaynak: Milliyet

İşte benim canım ülkemin vatandaşları! 🙂 Her seferinde sosyal medyaya düşman olan, tehlikeli olduğunu entegre etmek isteyen yetkililere bu haberle cevap verilmesi gerekiyor. Sosyal medya’nın en sevdiğim yanlarından biri kimseyi yargılamayan insanların olması, şurada yardıma ihtiyacım var diyorsunuz anında yardım gelebiliyor. Ya da sınava hazırlanıyorsunuz sorunuz var tanımadığınız biriyle iletişime geçip yardımlaşabiliyorsunuz. İnterrail Türkiye Grubu üyelerine ben kendi adıma teşekkür ediyorum. Böyle muhteşem bir şeye imza attıkları için… Düşünsenize evleniyorsunuz düğününüzde kimse yok bir mesaj ile 400 kişi toplanıyor. Birbirini tanımayan insanlar güveniyorlar farklı şehirlerden geliyorlar, dostça eğleniyorlar, düğün masraflarını birlikte karşılıyorlar. MUHTEŞEM ! Böyle kalbi temiz, hadi gel yardımlaşma var deyince düşünmeden gelen insanlar iyi ki varsınız.

Önceki haber incelemelerim biraz karamsar hava içerisinde farkındayım fakat dile getirmek gerek… Bu haber ise benim için oldukça özel ve güzel haber kategorisinde.. Böyle insanlar iyi ki var. Güzel haberlerde görüşmek üzere 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir