Geri Dönüş~ Açıklamalar

Herkese merhabalar 🙂

Uzun bir süre burada bazı sebeplerden dolayı aktif olamadım. Fakat burada olmayı o kadar çok özledim ki… Başlıktan da anlayacağınız üzere bazı şeylere de açıklık getirip devam etmek istiyorum. Buradan uzak kaldığım sürede bolca gözlem yapma fırsatı elde ettim ve daha kapsamlı bir yazı da gelecek bloggerlık ile ilgili görüşlerimi içeren (bir cümle bu kadar devrik kurulabilirdi tebrik ediyorum kendimi 😀 ) Neyse konudan uzaklaşmadan devam edeyim 🙂

Yaklaşık 3 haftadır yoktum finaller nedeni ile. Birkaç gün önce finallerimi atlattım ve sonunda buradayım. Her şeyi önceliklerimize göre yaşadığımız için benim de yoğun çalışma sürecine girmem gerekti ve ara verdim. Fakat instagramda aktiftim. Bir hafta önce ani bir kararla instagramı da kapatma kararı aldım. Nedenlerini az önce değindiğim noktalarda anlatacağım çünkü benim için kapsamlı bir konu…

Neler yaptım, neler yaşadım onları anlatmak istiyorum öncelikle…
CAM01941
İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi olduğum için bolca kuram okuyup sosyal olaylarla iç içe oluyorsunuz. Vizeleri iyi bir şekilde atlattığım için amacım iyi bir ortalama ile dönemi bitirmek oldu. Fakat bu sırada daha önce yaşamadığım kadar odaklanma problemi yaşadım. Her şey birbirine girdi ve ben biraz daha her konuda toplu yaşamayı sevdiğim için ve istediğim ortamı yaratamadığımda çıldırdığım anlar oldu. Kendi planlarımın dışına çıkmak zorunda kaldığım anlarda bunaldım, karamsar bir moda düştüm. Fakat geçti ve bitti .
CAM01937
Yoğun ve bir o kadar da koşturmalı günlerden geçtiğim için beslenme düzenim de fena şekilde bozuldu. Spora devam etmeyi bırakın normal yemek yemek bile istemiyordum. Hassas sindirim sistemimde bu durumda isyanlara geçti ve hâlâ da devam ediyor.
CAM02145

CAM02147
Sınav zamanlarında herkesin en çok gördüğü nesneler arasında tabii ki kalemler en büyük yardımcım oldu. Sosyal bir bölümün gerektirdiği bolca okumaya mâlum kalemlerde dayanmadı. Yetmiyor efendim kalem, yetmiyoorr 😀
CAM02142
Bu süreçte yine yardımcılarım nemlendiriciler ve tabii ki toka oldu. Çalışırken özellikle kuruyan cilde karşı ayrı bir sinirim olduğu için nemlendiriciler evimin her köşesinde diyebilirim. Nemlendirin efendim cildinizi zaten stresli bir döenmdeyseniz siz bari kendinize eziyet etmeyin. Böyle söylediğime bakmayın arada ben de yapıyorum 😀 Zor zamanlarımda dudaklarımı kemirip yara etme huyumu azalttım sayılır ve blistex’in lipbalmına ayrıca bayıldım. Yok öyle bir şey inanılmaz iyi geldi ve dudaklarımı çok iyi nemlendirdi.
CAM01961
Vee finaller sonunda biter fakat ben de bittim. Öyle bir stres yaşadım ki anlatamam sadece derslerle ilgili değildi stresim. Finallerden önce okulda faaliyette bulunduğum grupla tartışmam ve aldığım kararları geç yerine getirecek olmam, abimle çok büyük sıkıntılar yaşamam canımı sıkan olaylar arasındaydı. Durum böyle olunca sağlık sorunları yaşıyorum ve daha sakinliğe, huzura ihtiyacım var. Evde dinlenip kendime zaman ayırmak istiyorum belli bir süre, sağlık kontrollerimi yaptırıp tekrar düzenli spora başlamak istiyorum. Ama her şeyden önce evde zaman geçirip, planlarımı düzenlemek istiyorum.
En sevdiğim cümleden biridir “geçti ve bitti.” Tüm olumsuz şeyler geçse de bazı şeylerin stresi geçmiyor. Kendinize böyle zamanlarda iyi davranın, en azından davranmaya çalışın ve sağlığınızın kıymetini bilin. Dinlenin, sevdiklerinize zaman ayırın.
Yeni yazılarda görüşmek üzere 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir