Oy Kullanın !

Herkese merhabalar !:)
Son zamanların gündemi 1 Kasım genel seçim heyecanı… 7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon kurulamadığı için tekrar genel seçime gidildi. Tabii bu arada Türkiye’de o kadar çok olaylar, acılar yaşandı ki… Çok karanlık dönemler geçirdik… Hâlâ da yaşanmaya devam ediyor. Ülkenin doğusu batısı kalmadı her yerde tedirginlik var. Her gün farklı örgütler çıkıyor ve herkes birbirisinin kuyusunu kazıyor.
Gündemde o kadar önemli sorunlar var ki … Küçük sorunlarla uğraşmaktan büyükleri göremiyoruz. Tüm siyasetçileri gözlemlediğim zaman herkesin kendi çıkarları doğrultusunda yol aldığını görüyorum. Seçim vaatlerini o kadar gereksiz buluyorum ki … Neden mi? Bir ülkeye sözden önce belirli stratejiler çizilerek ve halkın mutluluğu gözetilerek uygulamalar yapılmalı. Emekliye şu kadar zam diyorlar, eğitimi düzelteceğiz koşullar iyileştirilecek ( bu bir nevi yeni kobaylar şimdiki çocuklar olacak anlamı ifade ediyor.), terör bitecek, sağ sol ayrımı yapılmayacak, işsizlik yaşanmayacak, faizler kaldırılacak, ülke yaşanabilir hale gelecek vaatleri var neredeyse tüm partilerin… Hiçbir partiye güvenmediğimi belirtmek isterim. İnsanlar sadece seçim zamanında düşünülmemeli. Seçim bittikten sonra “oo nasıl olsa olan oldu biten bitti ne yapalım” olmamalı. Çalışın. Halkı onurlandırın, halkı yaşatın, halkı geçindirin. Siyasetçiler olarak rahat bir yaşam sürerken halkın açlığını, ihtiyacını, adaletini, eğitimini gözden çıkarmayın. Biz ülke olarak, vatandaş olarak birbirimizle geçiniyoruz yöneticiler kendi aralarında geçinemiyor.
Türkiye Cumhuriyeti’nin gençleri dar düşünce kalıplarında kalmayacak buna inanıyorum en azından inanmak istiyorum. Kimsenin dolduruşuna gelmeyin. Oy kullanmayacağım demeyin. Ülkemiz için elimizden gelen oy kullanmak sadece ne yazık ki. Hangi partiyi kendinize yakın görüyorsanız ona oy verin. Söz söyleme hakkınız olsun. Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız ve her birimiz en güzel şekilde yaşamayı hakediyoruz. Bunun için çalışalım. Birbirimize saygılı olalım. “Sen gittin A partisine oy verdin ona oy verilir mi?” demeyin. Sağ sol, alevi sünni, Kürt Türk Laz ayrımı yapmayalım aramızda biz vatandaş olarak birleştikçe siyasetçilerin oyununa gelmeyiz ve bir şeyler değişir. Biz hepimiz insan olarak BİRİZ… Birbirimizden ne bir eksiğimiz ne bir fazlamız var. Aynı acıları, aynı sevinçleri farkedelim biraz da … Kinleri, olumsuz yönleri değil. Lütfen oyunuzu kullanın ve ailenizden, çevrenizden farklı partilere oy verenlere tepki değil saygı gösterin. Cumhuriyet, demokrasi ülkesi olmaya çalışalım. Farklı görüşleri kabul ederek, mutlu olarak yaşayalım ülkece, dünyaca…
Umarım ülkece demokratik bir şekilde, tarafsızca bir seçim yaşarız. Halkımızın sesi tam bir şekilde iletilir ve hükümet ya da koalisyon kurulur. Hakkımızda hayırlısı olsun.
mnh
Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir