Patlama Noktası

Merhabalar !

Hayatımızdaki bazı anların birikmesi ile oluşan patlama noktasından bahsetmek istiyorum. Son yaşadığım olaylardan oldukça doldum ve o son patlama noktasına geldim. Hepimizin çoğu zaman yaşadığı aile içinde, iş hayatında, özel hayatında yaşadığı bazı problemler ile atacağınız sonraki adım hayatınızın değişmesine neden olabilir. Hem olumlu hem olumsuz anlamda olması da tabii ki yine kişiye bağlıdır.

Yaşadığım olay belki çok basit fakat etkisi ben de o kadar fazla oldu ki artık son noktaya geldiğimi hissettim. Okulda bazı faaliyetlerde aktif olarak çalışma hevesinde iken bazı davranışlardan ve tepkilerden dolayı gitmeme kararı aldım. İnsanların kendilerini bilgili görüp, her şeyi ben yaparım havasında ve ayrımcı bir tavırda olması benim kaldıracağım bir şey değil. Önceliklerimi organize ederken kendimi geliştirmeyi ve okul faaliyetlerine ağırlık verme hevesindeyken bu tür uzaklaştırıcı davranışlar karşısında ilk ne yapacağımı bilemedim. Sonra sinir kısmını atlattım. Ki bu durumda ne söylediğimi bilmemekle birlikte oturup tam iki saat ağladım. Kendimi adeta işe yaramaz hissediyordum ki benim yerimde kim olsa aynı şeyi hissederdi. Çünkü günde 4-5 saat sürekli sizi küçük görüp, fikirsel olarak baskı yaratmaya, bir işe yaramadığınıza inandırmaya çalışıyorsa ya buna inanırsınız ya da benim yaptığım gibi tası tarağı toplayıp çıkarsınız. Pişman mıyım tabii ki hayır … Sonrasında sevdiceğimle kendime çok daha iyi bir yol çizdim .

Patlama noktası ve sonrasında yaşananlar bana hem güç verdi hem de ne yapmak istediğimi anlamama vesile oldu. Hayatımda aldığım kararlara bir yenisini daha ekledim. O da kendini yüksekte görüp herkesi küçümseyen ve başarısız olacağıma inandırmaya çalışan kişi ya da gruplardan koşarak uzaklaşmayı öğrendim. Yüksekten bakmak her şeyi yaptığın anlamına gelmiyor. Kendine ya da grubuna güvenmek ayrı şey burnu havada olmak başka bir şey bana göre … Neyseki o patlama anı yaşandı ve bitti.. Siz de birçok kez patlama noktası yaşamışsınızdır. O anlara dikkat edin hayatınızı o noktalar değiştiriyor. Nasıl gitmek istediğinizi belirleyin ve korkmayın… Ne insanlardan korkun nasıl davranıcak nasıl tepki verecek diye ne de kendi duygularınızı küçümseyin, kendinizi kandırın… Siz ne yapmak istediğinizi biliyorsanız gerisini bırakın ve hedeflerinize odaklanın… Ben patlama anlarını doya doya yaşayıp, sonrasında çalışıp hedeflerimi gerçekleştirmenin tadına varmaya çalışıyorum. Planlarım belki tam hedefime ulaştırmasa da sonuçta ben elimden geleni yapmış oluyorum ve huzurla günün tadını çıkarmaya çalışıyorum. Bu her şeyden önemli.. Anın, günün tadını çıkarmak… Patlama noktasında bile…
marilynmon

guzel-sozlu-kapak-fotolari

facebook-kapak-forograflari-30

Hayatımızda güzel insanlarla karşılak ümidiyle, hoşçakalın… 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir