Sonbahar Hüznü

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz

Bir süredir burada olmadım. Bunun nedeni kısa bir süre öncesinde sevgilimin dedesini, benim de tanışmayı çok istediğim dedemi kaybetmemdi. Çağrı’yla ortaokul arkadaşlığından gelen, 7 senelik birlikteliğimiz var. Uzun bir zamana bir ömür sığdırmaya devam ederken canımızdan can gitti. Aslında bu hafta için tanışmayı teklif edecektim Çağrı’ya ama olmadı. İçim o kadar buruk ki anlatamam. Annemle tanışmam ise geçen sene amcam öldükten hemen sonra olmuştu. Hayatı ertelememeye karar verdiğimi yazmıştım bloğumdan amacım da hala o yöndeydi ama kısmet olmadı. Kendi dedemi, anneannemi hatta 20 yaşında teyzemi kaybetmenin ağır yükü ile peş peşe amcalarımı toprağa verdim. Uzun süredir sevdiklerimin iyiliğini duymaya o kadar ihtiyacım var ki inanın hiçbir kelime anlatamaz. Sevdiklerinizi kaybettikten sonra en zor olan an hangisi biliyor musunuz? Telefonda en yakınınızla konuşamayacak kadar sesinizin titremesi, o kadar çok şey söylemek isterken klişe lafların ağzından dökülmesi. Bunu iki sene boyunca öyle yoğun yaşadım ki Allah’ım inşallah tekrar yaşatmaz. Allah’tan tek istediğim Can annem başta olmak üzere İsmet dedemi sevenlere sabır, güç vermesi ve dedemin ışıklar içinde uyuması.

dsc_0375

Başsağlığı dileklerini belirtirken bu kadar yıpratma kendini diyenler oldu. Şunu belirtmek istiyorum sevgiliniz eğer bir eş gibiyse ve hatta daha fazlası ise inanın ailesi aileniz oluyor ve ailesi sizi gerçekten kızı olarak görüyor, sahipleniyorsa iki aileniz oluyor.  Annemle konuştuğumda kızım derken bile öyle içim ısınıyor, kendimi güvende hissediyorum ki… Can annemin üzülmesi, kırılması ise hayatta isteyeceğim en son şey… Dedemle tanışma fırsatı bulamasam da sevgisini hep içimde yaşayacağım.

dsc_0047

Bu sırada okullar açıldı istemeyerek adeta evden sürünerek okula gittim. Hayat bu ya, yapmam dediğim şeyleri tek tek yapmaya devam edeceğim planlar yapıyorum şu sıralar. İki haftada 5 kilo verdim, vermeye devam ediyorum. İnanılmaz sağlık problemleri yaşıyorum ve aynada kendime bakamıyorum. Sağlıklı kilo verdiğinizde ya da  üzüntü, hastalıkla kilo verdiğinizde bedeniniz öyle farklar yaratıyor ki….

dsc_0295

İkinci sınıf gazetecilik ise beklediğimden daha zorlayıcı çıktı ve istediğim fırsatları önüme sundu. Öyle ki 6 senedir kalbimde yatan ve imkansız görünen şeye ulaşmam için yoğun çalışmam gereken bir sene var ve sonucu hayalimden daha da güzel olacak. Neler olacağını kesinleştikten sonra paylaşacağım ama istediğiniz bir şey varsa ona gitmekten korkmayın, bu işinizi geliştirmek olsun, hobinizi işe dönüştürmek olur ya da ufak değişmler fark etmez isteyin, harekete geçin. Neye emek verirseniz o gelecek sizinle, burası benim özelim oldu. Şimdi ise daha da özel, yaşamımı, düşüncelerimi, başarılarımın yanında başarısızlıklarımı rahatlıkla söyleyebildiğim, bazen en çok yara aldığım ve bunu kaldırmama kuvvet veren, her daim güzel dilekleri ile yanımda olan özel insanlarla anlamlı bu blog.

dsc_0339

Uzun blog araları verdim. Bazen düşüncelerimi toparlamak adına bazen iş, okul yoğunluğumdan dolayı ama buraya yazarken her daim içimden gelerek bilgisayar başına oturdum. Tüm samimiyetim, mutluluğum, üzüntüm sizinle paylaştıkça özelleşti. İyi kii varsınız ve iyi ki buradayım. 🙂

Bloğumu beğendiyseniz hem blog takibi yapabilir hem de sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Güzel yüreğinizden geçen yorumları benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum, yeni yazılarda görüşmek üzere…

Bunları da beğenebilirsiniz

6 yorum

 1. Başınız sağolsun canım 🙁 Nurlar içinde yatsın dedeniz.
  Ne yazık ki, hayat bizim için devam ediyor ve devam etmek zorundayız. Sen de iyi ki varsın 🙂

  1. Amin, çok teşekkür ederimmm Blanaa’mm.
   Kesinlikle bir gün sevdiklerimizle bir arada olacağımız umudu ile onların güzel dileklerinin gerçekleşmesi için devam etmeliyiz. GÜzel yorumların öyle iyi ki geliyor ki çok öpüyorum <3 :))

 2. Bitanem benim..
  Öncelikle deden için Allah’tan rahmet diliyorum..
  Kıymet bilmek gerekiyor ve vakit varken hiçbir şeyi ertelememek..

  Hayalinden daha güzel şeyler olacak inşallah bitanem.. Her zaman her türlü destek için yanındayım, zaten biliyorsun <3

  Seni çok seviyorum ^^

  1. Canımın içiii seni burada görmek ne güzel <3 Çok teşekkür ederim bitanem, inşallah senin de hayal ettiklerinden çok daha güzelleri olur bitanem, iyi ki varsın ben de her zaman her koşulda seninleyim ve seni uzakta olmamıza rağmen çok yakın görüyorum. Seni seviyorum güzelliğim <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir