Sorumluluklar ve Mücadele Etme

Merhabalar 🙂

Uzun bir süre blogda aktif olamadım. Yazmayı burada olmayı o kadar çok seviyorum ki… Ama bir taraftan okulum bir taraftan hayallerim için farklı kollarda yer almam gerekiyor. Hâl böyle olunca uzunca bir zaman burada olamadım. Zaten ülke gündemi bu kadar karışık olunca yazı yazasım da gelmedi. Fakat söz verdiğim gibi siyasal bakış açılarını en kısa sürede yazacağım.
P_20160228_133523
Öncelikle şunu belirtmeliyim: Hobi olarak yaptığım bu mecrada olmak beni mutlu ediyor, nefes almamı sağlıyor. O yüzden sizler benim için çok önemli ve değerlisiniz. Birbirimize çok ihtiyacımız var. Sevgiyle sarmalanmaya ihtiyacımız var. Hayat bir şekilde devam etmek zorunda ve akışını değiştirmek de bizim elimizde.. Yazı yazamamanın acısını günlük 6 post ile çıkardım dün nedeni? Burada sorumluyum ve sizlere karşı görevim olduğunu hissediyorum. Bu hayatımı durdurduğum anlamına gelmiyor. Sadece yapmam gerektiği için ve her şeyden önce sizlere değer vermemden kaynaklanıyor. İyi ki varsınız. Gerçekten güçlü olmamı sağlıyorsunuz ve sayenizde daha çok mücadele edecek enerjiyi içimde hissediyorum. Bunun için sizlere sonsuz teşekkür ederim.
P_20160228_133324
Belli bir süre daha buralarda olamayacağım vizeler dolayısıyla… Vizelerden sonra daha sık bir araya geleceğiz. Farklı projeler, bazı serileri yer alacak. Ama öncesinde en büyük önceliğimi gerçekleştirmem gerekiyor. Sessizce gitmek içime pek sinmiyor o yüzden bu açıklamayı yapma gereği duydum.
P_20160228_143122
Seslerimizi duyurmak için gelecek nesilleri, çocuklarımızı daha iyi ortamda yetiştirmek için çok görev düşüyor üzerimize.. O yüzden karanlık günlerde de mücade etmeliyiz. İşimizin en iyisini yapalım ve bölünmek yerine anlaşmayı seçelim cidden buna ihtiyacımız var. Sabah izlediğim bir videoyu sizinle paylaşmak istiyorum. Bir Olmak mı? Birlik Olmak mı? Bence fazla da söze gerek yok videoyu izlediyseniz.

SENLİK BENLİK NEDİR, BIRAK!
Allah birdir, Peygamber hak
Rabbül âlemindir mutlak.
Senlik benlik nedir bırak
Söyleyim geldi sırası.
Kürt’ü, Türk’ü ve Çerkez’i
Hep Adem’in oğlu kızı
Beraberce şehit gazi
Yanlış var mı ve neresi?
Kuran’a bak, İncil’e bak
Dört kitabın dördü de hak
Hakir görüp ırk ayırmak
Hakikatte yüz karası.
Binbir ismin birinden tut
Senlik benlik nedir sil at
Tuttuğun yola doğru git
Yoldan çıkıp olma asi.
Yezit nedir, ne kızılbaş
Değil miyiz hep bir kardaş
Bizi yakar bizim ateş
Söndürmektir tek çaresi.
Kişi ne çeker dilinden
Hem belinden, hem elinden
Hayır ve şer emelinden
Hakikat bunun burası.
Bu alemi yaratan bir
Odur külli şeye Kadir
Alevi Sünnilik nedir
Menfaattir varvarası.
Cümle canlı hep topraktan
Var olmuştur emir Hak’tan
Rahmet dile sen Allah’tan
Tükenmez rahmet deryası.
Veysel sapma sağa sola,
Sen Allah’tan birlik dile.
İkilikten gelir bela
Dava insanlık davası…
Aşık Veysel Şatıroğlu ( 1894 – 1973 )

Hoşçakalın !

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir