Tecavüze Dur De !

Her geçen gün binlerce kadın, çocuk,erkek,hatta ve hatta objelere tecavüz ediliyor sadece bu ülkede değil tüm dünyada ! İnsanlığımızla bu kadar gururlanırken vicdansız, ahlaksızca ve insan olmaktan uzak yaşıyoruz. Utanarak yazıyorum, aslında utanması gereken bizler değil bunları yapanlar… Ölümü, acıyı, içinin bir yerindeki korku ve öfke sinmişliğini bunları yaşayanlar değil yaşatanlar yaşamalı !

Şubat ayı tecavüz haberimde Cansel vardı ! Onu da koruyamadık nice kadınlar gibi ! İçim acıyarak belirtiyorum ki bu sonda olmayacak. Dile getirilmedikçe, içlerdeki sızı yankı bulmadıkça, sadece kadın demiyorum çünkü 4 yaşındaki bir erkek çocuğuna da tecavüz ediliyor objelere de bu konularda cinsel kişilik ayıramıyorum, ayrılmamalı ve tepkiler sürmeli. Bazı kesimin hoşuna gitmiyor bu çığlıklar yakında bununla ilgili de bir karar tartışması çıkmaz umarım olumsuz anlamda çünkü yine susturulmaya çalışılır ve içlerdeki yara sürekli yanarak öfkeyle korkuyla yaşatılmaya çalışılır. Ben kadınlarımızın giderek güçlendiğini, farkındalık yaratmaya çalıştıklarını, seslerini mecralarda duyurmaya çalıştıklarını görünce GURUR DUYUYORUM ! Tacize uğrayanlar değil; bu insanlık dışı, vahşice olayı yapanlar utanmalı ve een ağır cezaları almalı ! Bunun içinde ses olup, yürek olup haklarımızı aramalıyız. Cansel, Özgecanlar ve daha niceleri yaramız ve bu farkındalık kısmında yapılan çağrılar gösteriyor ki sadece haberlerde yer alan tecavüz haberleri yok. Susturulmuş, sessiz kalınmış onca çığlık var. Herkesin boğazı düğüm düğüm… Sevgili youtuber Ayşegül KAPLAN namı değer makyajmıdedin kanalının sahibi bu konuda sessizliğe çığlık oldu. Buradan ! İZLEYİN, İZLETTİRİN ! Bu tür konularda sessiz kalınırsa yarın biz, çocuklarımız, sevdiklerimiz ve daha nice insan bu tür olaylara kurban gidecek. TEPKİ OLUŞTURMAYA DEVAM !

Bugün izlediğim bir diğer sosyal deney video’su lütfen bunu da izleyin ve saçma sapan şeylere verdiğimiz tepkileri asıl değerli konulara vermediğimizi anlayalım . Buradan ! izleyebilirsiniz. Son olarak Cansel için, adalet için bir imza kampanyası var onu imzalayıp, gerekli cezanın alabilmesi için çalışabilirsiniz.Buraya tıklayıp imza atabilirsiniz !

Türkiye cinsel açlığın Afrikası olmamalı artık ! Farkındalık oluşturan, ses olan, güçlü olan herkese çok ama çok teşekkür ederim. Bu acılara maruz kalanlar asla ve asla yalnız olmadığınızı unutmayın ve mücadele edin.

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

  1. Böyle Haberleri Duyunca İnsanlığımdan Utanıyorum. Hepimizin Anası, Bacısı Var. Herkes Empati Kurmalı. Afedersiniz Ama Yaşadığımız Çağda Bayanlar Cinsel Bir Obje Olarak Görülüyor Erkekler Tarafından. Bu Durum Gerçekten Çok Kötü. Rabbim Bunları Yapanları Islah Etsin…

    1. Amin, işin kötüsü kadınlar olarak birleşememiz ve kadınların yaşadıkları acıları anlatamamız. Bir de yargı kısmı var ki o konu daha da trajik. Yeteri kadar yaptırım uygulanmadığından bu kötü olaylar yaşanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir