Alterra Far Bazı

Alterra Far Bazı Yorumlar

Merhaba güzellerim, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlere büyük ümitlerle alıp hiç sevemediğim bir üründen bahsedeceğim. Deneyimlerimi hemen paylaşmak istedim zira benim gibi far bazı olmadan makyaj yapmayanlardansanız işinize yarayacağını düşünüyorum. Özellikle günümüzde uygun fiyatlı yüksek performanslı far bazı bulmak dahi zorlaştı. Rossmann mağazasında gezerken Alterra markasına denk geldim. Normalde duş jeli, şampuanlarını görmüştüm ama kozmetik ürünleri olduğunu yeni keşfettim diyebilirim. Fiyatlara baktığımda da çok mâkul olduğunu gördüm ve hazır far bazı arayışındayken deneyimlemek istedim. Cildim kuru olmasına karşın göz kapaklarım yağlı bu yüzden farlar birikmeden kalması benim için çok önemli… Dilerseniz hemen Alterra Far Bazı İncelemesine geçelim.

Alterra Far Bazı İncelemesi
Alterra Far Bazı İncelemesi
Alterra Far Bazı Nasıl Kullanılır?
Alterra Far Bazı Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Alterra Far Bazı Nasıl Kullanılır?

Far uygulamadan önce ürünlerin pigmentini ve kalıcılığını artırmak için baz kullanılıyor. Göz kapakları benim gibi yağlı olanlar far bazının üzerinden pudra ile geçerse daha iyi sonuç alacaktır. Alterra far bazını da far sürmeden önce uyguluyorum. Kuruduktan sonra üzerinden pudra geçiyorum. Ancak memnun kalmadığım bir ürün oldu, nedenlerine geçelim.

Alterra Far Bazı Yorumlar
Alterra Far Bazı Yorumlar

Alterra Far Bazı Yorumlarım

  • Far bazlarının özellikleri arasında renk eşitleme de oluyor çoğunlukla… Ancak bu üründe eşitleme vaadi yok yani renkli pudra ya da kapatıcı ile üzerinden geçmek gerekiyor.
  • Eğer damarlı göz kapaklara sahipseniz nötrlemek için kırık beyaz tonlarında farlardan da yardım alabilirsiniz.
  • Yapısı likit ve kolay uygulanıyor.
  • Uyguladıktan sonra silikonlu, yapış yapış bir hissiyatı oluştu. Bu yüzden sevemedim.
  • Kurumadan üzerine pudra ya da far sürerseniz topak topak ürün geliyor.
  • Pigment değişimi ya da kalıcılık ile ilgili de çok beklentiniz olmasın. Zira bence hiçbir etkisi olmadı. Yani boşu boşuna alınmış bir far bazı oldu.
  • Alterra yerine Essence ya da Rival de Loop far bazlarına bakabilirsiniz. İkisini de çok çok severek kullanıyorum. Hatta bloğumun arama kısmına “far bazı yorumları” yazarsanız kullandığım tüm ürünleri görebilirsiniz güzeller! Zira beğenmediğim ürünler de mevcut, paranızı boşa çöpe atmayın!
Alterra Far Bazı Kullananlar
Alterra Far Bazı Kullananlar
Far Bazı Kullanımı
Far Bazı Kullanımı

Pigment artırma konusunda da başarılı değil. Alterra markası vegan ve doğal içerikli olduğunu iddia ediyor. Hatta bazı bakım ve kozmetik ürünleri çok övülmüş eğer performansı far bazı gibiyse üzer tabii :/

Alterra Far Bazı Blog
Alterra Far Bazı Blog

Alterra Far Bazı Nerede Satılıyor?

Alterra ürünlerini Rossmann mağazalarından temin edebilirsiniz. Belirttiğim gibi hem kozmetik hem de bakım ürünleri mevcut… İçeriğinin doğal ve vegan olduğunu belirtiyor. Ürünler oldukça uygun fiyatlı, dilerseniz şans verin ancaak far bazı cık olmamış arkadaşlar!

Alterra Far Bazı Nerede Satılıyor?
Alterra Far Bazı Nerede Satılıyor?

Umarım fikir verebilmişimdir, daha fazla ürün incelemelerim için bloğumdaki Bakım kategorisine göz atabilirsiniz.

Bloğumu beğendiyseniz Instagram, Facebook ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakalın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir