Detoks Hakkında Tüm Merak Ettiklerin…

Kilo vermeye yardımcı olmasının yanı sıra vücudun daha zinde ve sağlıklı olmasını destekleyen detoks, son zamanlarda sağlıkla ilgilenen birçok kişinin alanına giriyor. Yaşam tarzından kişisel ihtiyaçlara kadar hemen hemen herkesin ihtiyacı olan bu programlar ile daha canlı hissetmek mümkün. Fakat programların doğru bir şekilde ve doğru koşullarda uygulanması önemli. Senin de kısa sürede etkili sonuçlar gösteren ancak uygulaması zor ve disiplinli olan bu program hakkında merak ettiklerin varsa yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsin.

İçindekiler

Detoks Nedir, Kaç Gün Uygulanır?

Basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, detoks vücut çeşitli toksinlerden arındırmak için yapılan işlemlerdir. Oruç tutmak, özel diyetler uygulamak, birkaç yalnızca gün meyve-sebze suları tüketmek gibi pek çok yöntemi olduğu gibi farklı detoks programları da vardır. Vücuda alınan toksinleri temizleyebilen tek organ karaciğerdir. Ancak bazı maddelere uzun süre maruz kalınması durumunda vücut hemen dışarı atamayabilir. Bundan dolayı pek çok kişi son zamanlarda dilimize iyice yerleşen detoks programlarına yönelir. Uygulanan programlardan en iyi verimi almak için vücudun pH dengesinin sağlanması ve uzman eşliğinde uygulanması tavsiye edilir.
Uygulaması sabır ve istikrar isteyen programlar, genel olarak 3 ya da 5 günlük olarak uygulanır. Kişiye göre 1 haftalık veya en fazla 2 haftalık programlar da tercih edilebilir. Vücut çeşitli yollarda alınan toksinleri gece ve gündüz olmak üzere kendisi temizleyebilse de yaş gibi faktörlerden dolayı metabolik artıklar yeterince vücuttan atılamayabilir. Bu durumda detoks programlarına başvurulur. Zor süreç olduğu için ise kişiler için genellikle 3 günlük detoks programlarının uygulandığı görülür.

Kimlerin Detoks Diyetlerine İhtiyacı Vardır?

1 günlük ya da 1 haftalık diyet fark etmeksizin bir anda yeme ve içme alışkanlıklarını değiştirmek zor gelebilir. Bu yüzden sert detoks rejimleri yerine hafif programlar ile sürece başlayabilir ve istenen prensipleri yavaş yavaş yaşam tarzı olarak benimseyebilirsin. Herkesin bir detoks programına ihtiyacı oldu ifade edilse de bu programlar bazı kişiler için sakıncalı görüldüğünden dolayı kişilerin uzman eşliğinde hareket etmesi sağlıklı bir davranış olur. Peki detoks programına ihtiyaç olduğuna dair vücudun gösterdiği bazı belirtiler nelerdir?
● Boğaz ağrısı, öksürük, zayıf bağışıklık sistemi
● Baş ağrısının yanı sıra sırt ve eklem ağrıları
● Halsizlik ve yorgunluk, uyku düzensizlikleri, değişken ruh hali
● Hazımsızlık, kabızlık, bulantı

Detoks Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

2 günlük detoks programı ya da farklı sürelerde gerçekleştiren programlarının yapılma amacı yanlış beslenmeden, çevresel faktörlerden, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan veya yaşam tarzından dolayı vücutta biriken toksinlerin dışarı atılmasını sağlamaktır. Dolayısıyla programları uygularken doğal ve katkısız beslenme ana prensibine bağlı kalmalısın. İhtiyaç duyduğun miktarda su içmeye özen göstermelisin. Aşırı miktarda siyah çay tüketiminden kaçınmalısın. Kahve veya çay tüketimi esnasında şekersiz içmeye dikkat edebilirsin. Programı uyguladığın süre boyunca uykunu düzenli almalı ve detoks programını destekleyecek egzersizleri yaşam tarzında dahil etmelisin. Tuzun kullanılması tavsiye edilmediğinden dolayı yemeklere baharatlar ile tat kazandırabilirsin.

Juico Detoks Programları ile Kolayca Toksinlerden Arın

Detoks için genellikle yeşil yapraklı sebzelerden elde edilen içecekler tercih edilir. Kişiler doğal ve katkısız beslenmeye özen gösterir. Juico programları içerisinde katkı maddesiz, pastörize olmayan, taze olarak hazırlanan içecekler bulunur. İçecekler ayrıca sebze ve meyve suyu karışımları ile çiğ yemişli olarak hazırlanır. Juico paketleri içerisinde yiyecek ve içecek karışık programlar da bulunur. Beslenme programları kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinden dolayı başlangıç olarak 1 günlük detoks programını uygulayabilirsin. Yalnızca sıvı ile beslenmek istemeyenler günlük ya da haftalık olarak uygulanabilen yiyecek-içecek karışık paketini tercih edebilir. Böylelikle kendini hazır hissettiğin takdirde 7 günlük detoks programı süreci ile vücudundaki toksinleri atabilirsin. Sen de Juico paketlerinden senin için uygun olanı seçebilir ve verilen bilgiler doğrultusunda beslenme programını deneyimleyerek hedefini gerçekleştirebilirsin. Hemen sipariş vermek ve ürünleri incelemek için https://juico.com.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsin.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir