Fuşya ile Uyumlu Renkler Kullanarak Yapabileceğiniz 13 Kombin

Fuşya ile uyumlu renkler sandığınızdan daha basit bulunur. Çünkü fuşya neredeyse her renkle kolayca kombinlenebilecek bir renktir. Fuşya rengi nasıl kombinlenir? Fuşya ile uyumlu renkler hangileridir, merak ediyorsanız bu yazıda hepsini bulabilirsiniz. Yeni moda ve eski modanın eskimeyen rengi dediğimiz fuşya kombinlerini burada bulabilirsiniz.

Fuşya ile Uyumlu Renkler ve Kombinler

Fuşya rengi oldukça renkli ve canlı bir renktir. Bu canlı rengi koyu tonlarla daha iyi kombine yapabileceğiniz gibi açık ve soft renklerle de ayrı bir uyum sağlayabilirsiniz. Fuşya rengine uyan renkleri belirleyerek kombin yapmanız bu yazıyla beraber çok kolay! İşte fuşya ile uyumlu renkler ile yapabileceğiniz kombin fikirleri.
1 – Fuşya ile Uyumlu Renkler: Gri Fuşya Uyumu
Eğer canlı renkte fuşya bir eteğiniz varsa, fazla dikkat çekmek istemiyorsanız ve şıklığı da elden bırakmaya niyetiniz yoksa gri ile kombinleyerek dilediğiniz her ortama uygun bir kombin oluşturabilirsiniz. Gri nötr bir renktir ve her renkle uyum sağladığı gibi fuşyayla da çok güzel görünür. Gri fuşya uyumu kombin konusunda ilk tercihlerinizden biri olacaktır.
2 – Fuşya ve Fuşya Kombini
Eflatun, kırmızı, menekşe, mor ve pembe renkleri fuşya renginin içinde bulunan renklerdir. Fuşya, pembe ve mor arasında yer alır. Fakat fuşya rengi genellikle parlak bir pembe tonudur. İçinde birçok tonu barındırdığı için fuşya da fuşya ile uyumlu renkler arasındadır. Fuşya ile uyumlu renkler nelerdir diye düşünürken fuşya ile fuşyayı da kombinleyebilirsiniz.
3 – Turuncu ve Fuşya Uyumu
Fuşyaya en çok yakışan renkler arasında turuncu bulunmaktadır. Fuşya kombinlerde ton sür ton etkisi yaratacak turuncuyu her ortamda kullanabileceğiniz şekilde kombin edebilirsiniz. Turuncu özellikle son zamanlarda modası geçmeyecek bir renk olarak kabul gördü. Turuncu fuşya kombini ile daha tarz görüneceğinize emin olabilirsiniz.
4 – Mavi ve Fuşya Uyumu
Mavi fuşya uyumu ile elbiseden gömleğe kadar kombinler yapabilirsiniz. Ten renginiz ile uyum yakalayacağını düşünüyorsanız mavi pantolon üstüne fuşya rengi gömlek, fuşya rengi elbise üstüne mavi şal kullanarak fuşya ile uyumlu renkler tesettür modelleriyle de kombinler yapabilirsiniz.
5 – Fuşya ve Mor Kombini
Fuşya rengi morun her tonuyla harika görünebilir, bu yüzden istediğiniz mor rengiyle istediğiniz kombini deneyebilirsiniz. Gerçek şu ki, eskiden kabul gören kesin kurallar ve renk eşleştirmeleri artık geçerli değil. Mor fuşya uyumu da bunlardan biri. Bu yüzde moru da fuşya ile uyumlu renkler listesinde kolaylıkla sayabiliriz.
6 – Koyu Fuşya ile Uyumlu Renkler: Fuşya Siyah Kombini
Birbirini çok güzel dengeleyen bir kombindir. Açık fuşya rengi ile çok tatlı ve ışıltılı görünen, fark ettiren kombinler hazırlanabilir. Daha parlak, daha koyu renklerin genellikle nötrlerle iyi bir şekilde eşleşeceğini unutmayın. Bu yüzden fuşya siyah kombin modelleri harika görünür.
7 – Açık Fuşya ile Uyumlu Renkler: Fuşya Beyaz Kombini
Fuşya beyaz uyumu da fuşya rengi kombinlerinde en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Fuşya rengi elbise kombinlerinde, günlük kombinlerde ve ofis kombinlerinde özellikle koyu fuşya rengi ve beyaz uyumundan yararlanarak çok şık olabilirsiniz.
8 – Fuşya ve Yeşil Uyumu
Özellikle zümrüt yeşili ve çağla yeşili fuşya ile uyumlu renkler ile oluşturulan kombinlerde sıklıkla kullanılır. Ama bu renkleri ten renginiz ile uyum sağlayarak yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Fuşya yeşil uyumu ile etek kazak, elbise kemer, pantolon gömlek kombini yapabilirsiniz.
9 – Fuşya ve Altın Uyumu
Fuşya rengi keskinliğini hep koyu renklerle kırmak zorunda değilsiniz. Son günlerde öne çıkan renklerden biri olan altın rengi de fuşya ile uyumlu renkler arasında yerini alarak şıklığınıza şıklık katacaktır. Fuşya elbisenizle altın rengi kemer veya takılar kullanarak da uyumu yakalayabilirsiniz.
10 – Fuşya ve Lacivert Uyumu
Fuşya lacivert uyumu genellikle dekorasyonda kullanılsa da modaya kadar her alanda sıkça kullanılmaktadır. Fuşya ile uyumlu renkler içinde olan lacivertin ne kadar ve nerede kullanılacağını düşünmeden kolay ve şık kombinler yapabilirsiniz. Fuşya elbise kombinleri yaparken laciverti kolaylıkla kullanabilirsiniz.
11 – Fuşya ve Magenta Kombini
Magenta ile fuşya benzer renk grubuna aittir. Ancak moda ve tasarım çalışmalarında iki ton genellikle farklı olarak ele alınır. Fuşya rengi genellikle morumsu görünmekle beraber magenta daha kırmızı görünür. Birlikte kullanıldıklarında birbirlerinin içindeki farklı renkleri yansıtacaklarından magenta fuşya ile uyumlu renkler arasında yer alır.
12 – Fuşya ve Kırmızı Kombini
Fuşya ve kırmızının her ikisi de baskın renklerdendir. Bu yüzden pek de bir arada kullanmayı düşünmeyiz. Aslında fuşya ve kırmızı beklenenin aksine birbirine uyum sağlayan, hatta tonuna göre nötr bir görünüm bile veren renklerdir. Bu yüzden kırmızı fuşya ile uyumlu renkler listesine dahildir. Sadece dikkat etmeniz gereken, bu renkleri dengeli bir şekilde kullanmak.
13 – Fuşya ve Füme Uyumu
Füme rengi, parlak görünümüyle fuşyayı keskin bir şekilde öne çıkarır. Füme fuşyayla birlikte kullanarak mükemmel bir kontrast oluşturabilirsiniz. Ekleyeceğiniz ara tonlarla da kendi stilinizi yaratabilirsiniz. Füme ile uyumlu renkler arasında fuşyayı bulmanız oldukça

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir