Yeni Başlayanlar için Pratik Örgü Modelleri

Örgü Modelleri

Kişiler zamanlarını kaliteli, eğlenerek geçirmek istediklerinde örgü örebilir. Özellikle hem sosyalleşme adına hem de bir uğraş edinmenin en güzel yolu örgü örmektir. Örgü modelleri basitten karmaşık, uzun yapılı şekilde birçok farklı seçeneklerde sunulur. Bazı bireyler daha farklı, özgün ve karışık örgü modellerinden hoşlanırken bazıları da daha basit, ulaşılabilir seçenekte olan örgüleri örer.
Örgü modelleri ile hem çeyiz hazırlanılabilir hem de kıyafet, çanta, cüzdan gibi birçok kategoride ürün ortaya çıkarılabilir. Bu nedenle birçok kadın evde girişimci olarak örgü modelleri üzerinden gelir elde edebilmektedir. Özellikle ek gelir elde etmek için sosyal medya üzerinden farklı örgü modelleri sergileyerek daha çok insana ulaşır ve satış yapabilmektedir. Örgü ören kişiler hem kendi hem de sevdiklerinin ihtiyaçlarını da kendi zevklerine göre yapabilir. Böylece el emeği göz nuru olan örgü yelek, kazak, çanta gibi ürünler daha zevkle kullanılabilir. Son zamanlarda örgü kazak modelleri ya da dantelli örgü kazak ya da örgü yelek modelleri oldukça trenddir. Renkli örgü kazak modelleri ile farklı, özgün ve şık kombinler yapılabilmektedir.

Haroşa Örgü Nasıl Örülür?

Örgü örmeye yeni başlayan kişiler genellikle ters ve düz şeklinde örgülerin nasıl yapıldığını öğrenir. Aynı zamanda örgüye başlamak için tığ ile iğne nasıl bağlandığı ya da şiş ve iplerin nasıl bağlandığını öğrenerek başlanılır. Böylece kişiler kendileri istedikleri zaman farklı renk iplerle örgü modeller yapıp kullanabilir. Örgüye yeni başlayanlar başlangıçta lif modelleri ya da düz kazak, yelek, şapka modelleri ile başlayabilir. Bireyler el yatkınlığı oluştuktan sonra daha karmaşık ve modern örgü modelleri deneyebilir.
Kolay örgüler arasında haroşa yer alır. Haroşa ile en beğenilen modeller ise şapka, atkı gibi aksesuar örnekleri incelenebilir. Haroşa için ilk önce örgüde ters düz örme işleminin iyi bir şekilde yapılması gerekir. Haroşa iki düz bir ters şekilde örülür. Örgünün aynı tarafında benzer olması için belirli aralıklarla örgüler kontrol edilmelidir. Haroşa örgü modellerinde model işlemek daha kolaydır ve kazak, lif ya da çocuk örgü modellerinde daha sık kullanılır.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir