Zinde Bir Güne Başlamanın ve Toksinlerden Kurtulmanın Formülü: Detoks

Juico Detoks Suyu Çeşitleri

Modern yaşam, insanı hareketsizliğe, hazır gıda tüketimine ve çoğu zaman da stresli bir rutine sürükleyebilir. Tüm bu etkenler insan vücudunda birtakım toksinlerin birikmesine neden olur.

İçindekiler

Neden Detoks Yapmalısınız?

İnsan vücudunda salgılanan bir takım zehirli maddelere toksin adı verilir. Toksinler vücudumuzda atıl durumda bulunan ve insan vücudu için işe yaramayan, hatta insana zarar veren maddelerdir. Bu yüzden vücudumuzdan dışarı atılması, her gün evinizden çöplerin dışarı atılması kadar doğal bir gerekliliktir. Toksinler solunum, beslenme ve temas yoluyla dışarıdan da alınabilir. İnsanın yaşam tarzı da dışarıdan alınan toksin oranı önemli ölçüde etkiler. Dış faktörlerin yanı sıra, vücudunuzun kendisi de birtakım radikalleri üretme de önemli bir rol oynar. Bu nedenle siz farkında olmasanız bile vücudunuz azımsanmayacak derecede zehirli madde biriktirmiş olabilir. Vücudunuzda toksin birikiminin en temel göstergesi karın bölgesindeki şişliktir. Hazımsızlık, kabızlık ve karın ağrıları toksinler sebebiyle kusursuz işleyen bir boşaltım sisteminiz olmadığını doğrular niteliktedir. Sürekli uykusuz ve yorgun hissetmeniz, özellikle sabah uyandığınızda hissettiğiniz yorgunluk da vücudunuzdaki toksinlerin varlığına işaret eder. Baş ağrısı, aşırı kilo alımı, ruhsal dalgalanmalar ve sinirlilik de vücudunuzda biriken toksinlerin en belirgin diğer özellikleridir. Tüm bu belirtiler aynı zamanda vücudunuzun detoksa ihtiyaç duyduğunu da gösterir. Yaşam kalitesini arttıracak her şey insan için önemli olduğu kadar gereklidir de.

Detoks Nedir?

Hemen hemen herkesin duymuş olduğu detoks ne demek? Genel olarak, insan vücudu ve diğer organizmalardan toksinlerin fizyolojik ve tıbbi olarak uzaklaştırılmasıdır. Vücudunuza dışarıdan gelen ya da vücudunuz tarafından üretilen toksin adındaki bu radikal maddelerin dışarı atılması detoks işlemi ile mümkün hale gelir. Metabolizmanız doğal yapısı gereği her zaman bu maddeleri atmaya hazır. Ancak bu süreci hızlandırmak ve etkili hale getirmek için dışarıdan yardıma ihtiyaç duyulabilir. Böylece daha hızlı ve verimli bir sonuç elde edebilirsiniz.

Detoks Nasıl Yapılır?

Detoks programı yapılırken uyulması gereken belli başlı kurallar vardır. Bu kurallara uymak uygulanacak programı etkili ve hızlı hale getirmeye yarar. Program eşliğinde kullanılacak sıvı tüketimi kadar, yaşam tarzınıza ait diğer hususlara da dikkat etmelisiniz. Örneğin;

 • Kahve ve çay tüketimi şekersiz olmalı
 • Alkol ve sigara kullanılmamalı
 • Günde 7-8 saat uyunmalı
 • Su tüketimi en az 2 litre olmalı
 • Egzersizler ihmal edilmemeli

Yukarıda sayılan kurallara uyduğunuz takdirde programınız süresince vücudunuzda meydana gelen değişimleri siz de fark edeceksiniz. Ayrıca her insanın metabolizmasının çalışma özelliği farklı, bu sebeple herkes için aynı süreli programı önermek doğru olmaz. Ancak herkesin en sık tercih ettiği program üç günlük detoks programıdır. Çok uzun süren programlar genellikle motivasyon düşüklüğüne sebep olduğu için kısa süreli bir program ile başlamak doğru bir tercih olacaktır. Tüm bunlara ilaveten hemen hatırlatmamızı yapmalıyız ki, hamileler, çocuklar, diyabet hastaları, ciddi kronik hastalığı olanlar detoks programı uygulamamalı.

Juico Kırmızı Detoks Suları
Juico Kırmızı Detoks Suları

Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

İnsan için gerekli olan her şey doğada bulunur. Besinlerin iyileştirici özelliği vardır. Detoks suyu hazırlanırken de mutlaka kullanılacak malzemelerin toksin atıcı özelliklerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Başlıca toksin atıcı madde barındıran besinlerse şunlardır:

 • Limon
 • Zencefil
 • Nane
 • Salatalık
 • Greyfurt
 • Yaban mersini
 • Tarçın
 • Yeşil Çay

Detoks Suyu Ne İşe Yarar?

Karaciğer insan vücudu için adeta bir arıtıcı fonksiyonu görür. Karaciğerde bulunan enzimler toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Vücuda giren toksinler önce zayıflatılır, sonra ise parçalanır ve dışarı atılır. Detoks suyu ile karaciğerin toksin atma fonksiyonu aktif hale gelir. Böylece istenmeyen kilolardan ve toksinlerin sebep olduğu yaşam kalitesini düşüren belirtilerden kurtulmuş olursunuz. Vücudunuz toksin alımına değil toksin atımına ihtiyaç duyar. Bu konuda en iyi yardımcınız Juico olacaktır. Detoks suyu hazırlamaya vakti olmayanlar ya da en doğru yöntemlerle hazırlanan detoks suyunu tercih edenler, Juico sıvı beslenme programı tam da sizler için hazırladı. Kendinize iyi bakmayı önemsiyorsanız Juico’nun sıvı beslenme programını deneyebilirsiniz. Zengin çeşitler sunan Juico detoks suyu ile zinde bir güne “merhaba” demek o kadar kolay ki! Juico web sitesine girip, istediğiniz ürünü sipariş edin yeter, gerisini Juico’ya bırakın!

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir