Boşanma Sürecinin Zorlukları

Evlilik bir hayal olsa da bazı insanlar için bu hayal sonsuza dek sürmemektedir. İki insanın mutlu bir hayatı paylaşmak için kendi yuvalarını kurdukları bir evlilik, iki taraf için de bir eziyete dönüşebilmektedir. Eski zamanlarda boşanmak her ne kadar ayıp bir şey olarak görülse de, günümüzde boşanmak da evlenmek kadar olağan bir şey haline gelmiştir. Mutsuz bir evliliği sürdürmeye çalışmak her iki taraf için de üzücü bir durumdur. Ayrıca eğer varsa arada kalan çocuklar için de, kapanmayacak yaralar açabilecek bir travmadır.

Hiç kimse mutsuz bir evliliği sürdürmeyi ya da mutsuz bir aile ortamında yaşamayı hak etmez. Eskiden çocukları için evliliklerini sürdürmeye çalışan insanlar varken, artık günümüzde çiftler asıl çocukları için bu mutsuz evlilikleri sonlandırma kararı almaktadır. Çünkü böylece çocukları için huzurlu bir aile ortamı sağlayabileceklerinin bilincindedirler. Anadolu yakası boşanma avukatı arayışlarından yola çıkarak en çok aranan davalardan biri boşanma davasıdır.

İçindekiler

Boşanma Sürecinin Zorlu Tarafları Nelerdir?

Boşanmak her iki taraf için de zorlu bir süreçtir. Çünkü boşanmak, yaşamaya alıştığımız hayatı tamamıyla değiştirmek anlamına gelmektedir. Üstelik mesleğinde bilgili, donanımlı ve yeterli bir avukat bulmak da kimi zaman oldukça zor olabilmektedir. Herhangi bir hukuk ofisi ile irtibata geçenler, boşanmaya karar veren insanların, önlerinde uzanan bu zorlu süreçte yanlarında olmaktadır.

Yaşanacak problemleri engelleyen, işleri kolaylaştıran, dava sürecinin hafif bir biçimde atlatılmasını sağlayan başarılı bir avukat ile görüşmekte fayda var. Pendik avukat konusunda bir arayış içinde bulunan boşanacak çiftler herhangi bir hukuk ofisinden yardım alabilirler.

Zor bir süreç olan boşanma genellikle uzun ve zor geçer. Birçok kişi ne yazık ki uzlaşamadıkları için böyle boşanabilmektedir. Evlilik iki kişinin başlangıçta bir ömür süreceği sanılarak yapılan bir akittir. Birçok kişi bu uzun sancılı süreç yerine anlaşarak boşanma yolunu seçerler. Aralarında bir anlaşma protokolü imzalarlar. Böylece çok kısa sürede sonuca varıp hayata devam ederler.

Hangi Konularda Anlaşmış Olmak Gerekir?

Anlaşmalı boşanma yapılabilmesi için bazı konularda uyuşmak gerekmektedir. Eğer ortak çocukları olan bir çift iseler, çocukları 18 yaşından küçük ise ya da özel ihtiyaçları olan bir çocuksa, çocuğun velayetinin kimde kalacağı konusunda uzlaşılması şarttır.

Boşanmada Avukatlık Hizmetleri

İstanbul’un Kartal semtinde ikamet eden ve bir boşanma avukatına ihtiyaç duyan çiftler için bir çok araştırma için internette arayışta olduğu gözlenmektedir. Pendik anlaşmalı boşanma avukatı denilince akla ilk gelen isimdir. Boşanmak her ne kadar insanları yıpratan bir süreç olsa da avukatların bu süreci hafifletme konusunda büyük payları vardır. İyi bir avukat ile dava süreci çok daha kolay geçebilmektedir. Av. İsmail Yıldırım kendisi ile çalışan insanların hep övgüyle bahsettiği, tanıdıklarına tavsiye ettiği ve hakkında olumlu geri dönüşlerde bulunduğu başarılı bir avukattır. Diğer avukatlara göre maddi açıdan insanları zorlamamasıyla gönülleri çalmış ve ismini duyurmuştur.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir