Botanica Comfort Argan Yağı

Botanica Comfort Argan Yağı Yorumlar

Merhaba dostlarııım,

Çok büyük ümitlerle aldığım ancak ne yazık ki memnun kalmadığım bir üründen bahsedeceğim: Botanica Comfort Argan Yağı … Saçlarımda bakıma ekstra özen göstermeye çalışıyorum ve en doğru yöntemin az ve öz ürün kullanmak olduğunu düşünüyorum. Saçlarım kuru, ince telli, elektriklenmeye müsait ve kıvırcık… Kıvırcık saçlar ekstra neme ihtiyaç duyar ve o bukleleri korumak için doğal yağlar kurtarıcıdır. İnternette araştırma yaparken rastladım aslında bu ürüne ve vaatlerine kandım diyebilirim. Ki en önemli etkisi ben de saçlarımı daha hızlı uzatması oldu onun haricinde çok bir etkisi yok bence! Dilerseniz Botanica Comfort Argan Yağı Etkilerine bakalıım.

Botanica Comfort Argan Yağı Nasıl Kullanılır?
Botanica Comfort Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Botanica Comfort Argan Yağı Nasıl Kullanılır? | Ne İşe Yarar?

 

 • Argan yağının içeriğinde bulunan Omega 9, Omega 3 ve E vitamini ile saçı kökten uca besler, güçlendirir ve hızlı bir şekilde uzatırken saçların kırılmasını önler. Saçı doğal olarak nemlendirir,karışmasını engelleyerek taramada kolaylık sağlar. Özellikle uzun saçlarda saç taramada ve kurutmada meydana gelecek koparak dökülmeleri en aza indirger. Zor şekil alan saçları kolaylıkla şekillendirmeye yardımcı olur.
  Saçları UV ışınlarından gelen zararlı etkilere karşı korur. Aşırı yağlanan saçlarda sebum seviyesini dengeler.
  Saçları yaşlanma etkilerine karşı korur. Tüm saç tipleri için uygundur. Paraben içermez.

 • Kullanım Şekli: 1-2 pompa ürünü kuru veya nemi alınmış saça durulanmayan bakım olarak uygulayınız. Saçın uzunluğu ve kalınlığına göre miktarı artırabilirsiniz. Sonrasında daha pürüzsüz saçlar için kurumaya bırakabilirsiniz.

Botanica Comfort Argan Yağı Yorumlar
Botanica Comfort Argan Yağı Yorumlar

Botanica Comfort Argan Yağı Yorumlarım

 • Duştan sonra nemli saçlarıma uyguluyorum.
 • Saç diplerime uygulamıyorum. Saç boylarına ve uçlarına uyguluyorum.
 • Normalde saçlarım kendi halinde kuruduğunda kıpkıvırcık, bukleli oluyor ancak bu ürünü kullandığımda istediğim bukleleri elde edemiyorum.
 • Saçlarımı inanılmaz şekilde elektriklendiriyor.
 • Saçlarıma şekil verirken çok zorlanıyorum.
 • Parlaklık, güç verdiğini vs düşünmüyorum.
 • Tek gözlemlediğim konu saçlarım daha hızlı uzadı ancak olumsuz etkilerini düşününce tekrar almayacağım bir ürün olduğunu söyleyebilirim.
 • Ciltte kullanılmayacak bir ürün… Ki saçlar için üretilmiş…
 • Yoğun bir yapısı yok ancak çok sıvı, akışkan da değil.
 • Çok güzel kokuyor ve hatta saçlarımda kokusunu bir saate yakın hissediyorum. Beni rahatsız etmedi ancak çok yoğun hassasiyetiniz varsa kullanmamanızı öneririm.
Botanica Comfort Argan Oil Kullananlar
Botanica Comfort Argan Oil Kullananlar

Ürün elime ulaştığında kapaklı, cam amblaja sahipti… Ancak içerisinden pompası çıktı. Sonra takmadım açıkçası, kapağını açıp istediğim kadar ürünü alıp kullandım. Sırf bitsin diye can çekişiyorum. Ki yoğun spor yaptığımdan ve her gün saçımı yıkamak zorunda kaldığım için birkaç kullanım sonra biter…

Botanica Comfort Argan Yağı Kullananlar
Botanica Comfort Argan Yağı Kullananlar

Botanica Comfort Argan Yağı Kullananlar

Durulanmayan saç serumlarını, yağlarını seviyorsanız piyasada aynı fiyata daha güzel ürünler var. Hatta iki favori ürünümü de paylaşayım. Ashley Joy Argan Saç Bakım Serumu ve Organix Coconut Milk Kırılma Karşıtı Serum yazılarımı okuyabilirsiniz. Benim sevmediğim, saçlarıma şekil vermemde zorlanmama neden olan, saçlarımı elektriklendiren bir ürün oldu. Özellikle kuru saçların hiç sevmeyeceğini düşünüyorum çünkü nem vermesi çok yetersiz geldi bana… Mutlaka sevenleri vardır ama ben pek anlaşamadım.

Botanica Comfort Argan Yağı İçindekiler

İçeriğini aşağıdaki fotoğraftan inceleyebilirsiniz.

Botanica Comfort Argan Yağı İçindekiler
Botanica Comfort Argan Yağı İçindekiler
Saç Serum Önerileri
Saç Serum Önerileri

Bir sonraki yazımda görüşürüüüüz, sizi seviyoruuum 🙂 Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir