Çakra Doğal Taş Bileklik

7 Çakra Taşı Bileklik Faydaları Nelerdir?

Merhaba dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlere son yaptığım alışverişten bahsedeceğim. Son bir yıldır çakra, doğal taşlar ve doğal bitki kokuları hakkında türlü araştırmalar yapıyorum. Yoga yaparken çakra üzerine çalıştığımda hayatımda gerçekten farkında bilinç ve olumlu değişimlerin olduğunu gözlemliyorum. Bunları desteklemek adına 7 çakra doğal taş bileklik almaya karar verdim. Doğal taşlardan oluşan kolyeler de oldukça şık ve etkileşimi yüksek bu arada dostlar… En uygun fiyatlı ve etkisini gözlemlediğim marka ise İlterus oldu. Ben Trendyol üzerinden aldım ve hızlı, sorunsuz şekilde elime ulaştı. Üstelik bir adet daha bileklik hediye etmişlerdi, özenli paketlemeleri ile de kalbimi çaldı.

7 Çakra Taşı Özellikleri Nelerdir?
7 Çakra Taşı Özellikleri Nelerdir?

İçindekiler

7 Çakra Taşı Özellikleri Nelerdir?

Çakralar vücudumuzda 7 ayrı bölgeyi temsil eder. Her çakranın farklı özellikleri ve etkileri bulunur. Akışın bozulması çakrada bir problem olduğunu gösterir ve hayatımızda nelerin ters gittiğini gözlemleyerek düzeltilmesine yardımcı olur. Öncelikle 7 çakra ile ilgili yoga sitemde anlatacağım ancak buradan da detaylı  olarak bahsetmek istiyorum.

Kök Çakra Taşları

Omurga tabanında yer alır ve kuyruk sokumuna yakın bir bölgededir. Topraklanma ve temas ile ilgilidir. Rengi ise kırmızıdır. Kırmızı jasper, kan taşı ya da oniks taşları kök çakrayı temsil eden doğal taşlardandır. Motivasyon kaybedildiğinde, toprak ya da aile, dost ilişkileri sarsıldığında toprak elementinde problem olduğunu gösterebilir. Aynı zamanda bırakamama ya da devam edememe kök çakra ile ilgillidir.

Sakral Çakra Taşları

Karın bölgesinin alt kımsında sakral çakra bulunur. Rengi ise turuncudur ve yaratıcılık, duyguları temsil eder. Sitrin, kalsit taş, karnelyan taşları ikinci çakranın dengelenmesine, duygusal olarak dinginliğe yardımcı olur.

Solar Pleksus Çakra Taşları

Ateş elementini temsil eder. Karnın üst kısmında yer alır, hareketliliği, irade ve zeka ile ilişkilidir. Rengi sarıdır ve sitrin, kehribar ve safir taşları üçüncü çakra taşlarıdır. Korku ve güven problemi üçüncü çakra ile ilgilidir.

Kalp Çakra Taşları

Göğüs hizasına denk gelen çakradır. Dışadönüklüğü, ifade, ilişki, iletişimi temsil eder. İlk rengi yeşil ikinci rengi ise pembe olarak bilinir. Kalp çakrayı dengelemek için zümrüt, siyah ve yeşil turmalin taşları, gül kuvars taşları kullanılır.

Boğaz Çakra Taşları

Beşinci çakra olan boğaz çakra iletişimi, ifade etmeyi, duyguları saklamadan direkt olarak söylemeyi temsil eder. İki rengi mecuttur. İlk rengi turkuaz ikinci rengi ise açık mavidir. Safir ve turkuaz kristalleri kalp çakra taşlarını simgeler.

Üçüncü Göz Çakra Taşları

Altıncı çakra olan üçüncü göz çakra alnın tam ortasında bulunur ve ismini bulunduğu alandan alır. Sezgi ve bilgelik alanlarını temsil eder. Mavi ve mor renkleri ile enerjileri dengelenir.  Ametist ve sodalitaşı üçüncü altıncı çakranın iyileşmesine yardımcı olur.

Taç Çakra Taşları

Yedinci ve son çakradır. Başın tepesinde bulunur ve bilgelik, maneviyat ve bilinç ile ilişkilidir. Kristal kuvars ile oldukça etkileşime girer ve ametist taşı taç çakranın dengelenmesini sağlar.

Çakra Doğal Taş Bileklik
Çakra Doğal Taş Bileklik

7 Çakra Taşı Bileklik Faydaları Nelerdir?

Doğal taşlar bulundukları alana enerji verir ve kişinin daha dengede huzurlu kalmasına yardımcı olur. Dokunma, cilt ile temas halinde doğal taşların enerjisinden daha fazla yararlanılır. Bu nedenle kişiler çakra doğal taş bileklikleri ya da kolyelerini tercih eder. 7 çakra taşı yararları şunlardır:

  • Niyet ettikleri gerçekleştirmek için gereken enerji ve motivasyonun sağlanmasına yardımcı olur.
  • Meditasyonlarda kullanarak daha fazla enerji akışı sağlanarak çakraların akışı düzenlenir. Böylece kişi daha dengede ve iyi hissedebilir.
  • Meditasyon ya da yoga yaparken doğal taş üzerine gözlerinizi odakladığınızda taşlar ile etkileşime girerek daha fazla enerji akışı elde etmek ve bu akışı yönlendirebilmek mümkündür.
  • Meditasyonda ihtiyacınız olan taşı elinizde tutarak daha fazla odaklanma elde edebilir. Böylece meditasyona odaklanmak kolaylaşır ve çakra akışı devamlılık kazanır.
  • Saf sevgi ve bilgelik enerjisini daha derinden hissetmek mümkündür.
  • Hem kendinizle hem de çevrenizdeki insanlarla çatışma içinde değil birlik içinde olduğunuzu hissederek daha enerjik ve dengelenmiş şekilde günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.
  • Doğal taşlar zihni berraklaştırma, uykuyu düzenleme ve iyileştirme enerjisi taşır.
7 Çakra Taşı Bileklik Faydaları Nelerdir?
7 Çakra Taşı Bileklik Faydaları Nelerdir?

Doğal taş ve çakra ile ilgili detaylı içerikleri ilerleyen süreçlerde yoga web sitemde paylaşacağım dostlarım 🙂 Yakında yeni web sitemin duyurusunu da yapacağım ancak öncesinde tasarım, eğitimimle ilgili sürecin tamamlanmasını bekliyorum. Böylece online, özel ve stüdyo derslerimi daha rahat takip edebilecek, ödemeleri otomatik bir şekilde yapabilecek, derslere rezervasyon yapabileceksiniz ve hazırlayacağım eğitimlere hızlı ve sorunsuz bir şekilde katılabileceksiniz. Açıkçası profesyonel olmasını istediğim için süreç biraz daha uzun sürdü ancak bittiğinde içime sinmesini istiyorum. Duyuruyu öncesinde Instagram üzerinden yapabilirim bu nedenle Instagram  hesabımı takip edebilirsiniz. Birlikte güzel pratiklerde, meditasyon ve eğitimlerde buluşmak dileğiyle… Namaste 🙂

Çakra Bileklik Ne İşe Yarar?
Çakra Bileklik Ne İşe Yarar?
Çakra Bileklik Nedir?
Çakra Bileklik Nedir?
Çakra Bileklik Kullananlar
Çakra Bileklik Kullananlar

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir