Çay Ağacı Yağı

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Merhaba dostlarım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlere hayatımı kurtaran evde yedekli bulundurduğum bir üründen bahsedeceğim: Çay Ağacı Yağı… Alerjik bir bünyeniz varsa kullanmadan önce mutlaka test etmelisiniz ve sonra kullanmalısınız. Akne, sivilce problemi yaşayanların, sivrisinek ısırıklarına karşı alerjisi olanları rahatlatacak bitkisel bir üründür. Çay ağacı diğer ismi “hint defnesi” olan bitki Yeni Zelanda ve Avustralya’da yetişir. Damıtma yoluyla yağ elde edilir ve cilt, saç rahatsızlığı olanlar için kullanılan ürünlerin içerik listesine eklenir. Ya da tek başına kullanılabilir. Çay ağacı yağının temizleyici ve iyileştirici etkisi vardır; bu yüzden sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Dilerseniz Çay ağacı yağı ne işe yarar, cilde nasıl uygulanır, çay ağacı yağının faydaları neler onlara geçelim.

Çay Ağacı Yağı Ne İşe Yarar?
Çay Ağacı Yağı Ne İşe Yarar?

Çay Ağacı Yağı Ne İşe Yarar? | Faydaları

  • Sivrisinek ya da böceklerin ısırdığı bölgelerde kullanılabilir. Antiseptik özelliği dolayısıyla orada bulunan bakterileri öldürür. Kaşıntıyı giderir, cildi rahatlatır.
  • Sivilcelerin giderilmesini sağladığı için akne sorunu olanlar kullanabilir.
  • Çıban çıkmadan ucunu gördüğünüzde çay ağacı yağını sürün ve masaj yapın. Bölgeyi rahatlatacak çıbanı önleyecektir.
  • Uçuklar için de kullanılıyor. Kalın bir tabaka halinde olmadan ince şekilde bölgeye sürülmelidir. Yine antiseptik, temizleyici özelliğinden dolayı virüsleri etkisiz hale getirecektir.
  • Ayak mantarları, kaşıntıyı giderir. Ayakları temizledikten sonra ince bir tabaka halinde sürün ve masaj yapın. Böylece birkaç dakika bekleyin, bir yere basmayın. Ya da ılık suyun içerisine birkaç damla damlatın sonra ayaklarınızı biraz bekletin.
  • Siğillerin üzerine ince tabaka halinde uyguladığınızda daha çabuk geçmesini sağlyacaktır.
  • Kol altlarınız hassas ve kaşıntıya neden oluyorsa çok az miktarda uygulayın. Böylece bakterileri öldürecek, kaşıntıyı giderecektir.
  • Sivilcelerin üzerine uygulandığında da hemen söndürecektir. Özellikle acılı sivilceleriniz varsa öncelikle uzmana başvurun ve içeriğinde çay ağacı yağı bulunduran ürünler tercih etmeye çalışın.
Çay Ağacı Yağı Faydaları
Çay Ağacı Yağı Faydaları

Çay Ağacı Yağı Nasıl Seyreltilir?

Günlük kullanılan nemlendiricilerinizin içine ya da temizleyicinizin içine katarak seyreltebilirsiniz. Miktarını cildinize ve hassasiyetinize göre artırıp azaltabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?
Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çok hassas cildiniz varsa çay ağacı yağını seyrelterek kullanabilirsiniz. Vücudunuzun herhangi bir bölgesi için kullanacaksanız su ile seyreltebilirsiniz. Uygulayacağınız bölgenin temizlenmiş olmasına dikkat edin!

Çay Ağacı Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?
Çay Ağacı Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Çay Ağacı Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Mutlaka temiz bölgeye uygulanmalı! Ben sivilcelerimin üzerine direkt uyguluyorum, çok az acı hissetsem de  sivilcelerim dağılmadan çok çabuk biçimde sönüyor. İltihaplı sivilceler üzerinde de etkili olduğunu düşünüyorum.

Çay Ağacı Yağı Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Ben yaklaşık üç saat kadar bekletiyorum. Çok fazla ürünle temas ettirmeden az ve öz ürün kullanmaya çalıştığımdan bazı günler sadece çay ağacı yağı kullanıyorum. Üç saat kadar bekletip serumumu uyguluyorum.

Çay Ağacı Yağı Yüzde Ne Kadar Kalmalı?
Çay Ağacı Yağı Yüzde Ne Kadar Kalmalı?
Çay Ağacı Yağı Kullananlar
Çay Ağacı Yağı Kullananlar

Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 Bir sonraki yazımda görüşürüz, sizi seviyoruuum 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir