Cilt Bakım Ürünleri Alışverişi

İsemlife Kullanıcı Yorumları

Merhaba dostlarıım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlere son zamanlarda yaptığım cilt bakım alışverişinden bahsedeceğim. Birkaç ürün daha almıştım ancak onlar gelmeden çekim yaptığım için dahil edemedim. Diğerlerini de kullandıkça bloğumda eklemeye çalışacağım. O yüzden takipte kalmayı unutmayın lütfen 🙂 Cildim karma, sivilcelenmeye müsait ve lekelerim mevcut… Son zamanlarda da bu lekeleri giderme, cildimi daha sağlıklı ve pürüzsüz hale getirmek için çalışıyorum. Bu yüzden öncesinde yoğun asit içeren serumlar mı kullansam diye araştırırken İsemlife markasına denk geldim. Başlangıç aşaması olarak asit miktarı çok çok uygun geldi. Aynı zamanda cildimi her gün güneş kremi ile korumaya özen gösteriyorum. Bunun için cilde zarar vermeden ürünleri çıkaran bir temizleyiciye ihtiyacım vardı. Onu da İsemlife markasından tercih ettim. Hatta set halinde almaya karar verdim ve içinden İsemlife yaşlanma kırışıklık karşıtı serum çıktı. Artık 30 yaşlara az kaldığı ve boolca mimik yaptığım için yaşlanma karşıtı ürünler kullanmaya başlayacağım için denemek istedim. Dilerseniz İsemlife ürünleri alışveriş deneyimim ve aldığım diğer ürünler neler onlara geçelim.

Cilt Bakım Ürünleri Alışverişi
Cilt Bakım Ürünleri Alışverişi
İsemlife Aha 10% Bha 2% Canlandırıcı & Cilt Tonu Eşitleyici Kırmızı Yüz Peeling Serum Kullananlar
İsemlife Aha 10% Bha 2% Canlandırıcı & Cilt Tonu Eşitleyici Kırmızı Yüz Peeling Serum Kullananlar

İçindekiler

İsemlife Aha 10% Bha 2% Canlandırıcı & Cilt Tonu Eşitleyici Kırmızı Yüz Peeling Serum

Ürünün vaatleri şu şekilde:

İçerisindeki AHA ve BHA sayesinde cildin yağ dengesini sağlar. Ölü cilt derisinin ciltten atılmasını sağlar. Cildi onarır, parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Cildi arındırır. Canlılık katar. İçerisindeki 4 farklı molekül boyutundaki hyaluronik asit sayesinde cildi derinlemesine nemlendirir. Ciltte oluşan lekelerin giderilmesini, akne kaynaklı oluşan yağ bezelerinin ciltten uzaklaştırılmasını sağlar. Sodyum PCA sebum dengesini sağlar.

Bu ürünü lekelerimi gidermesi ve daha aydınlık cilt elde etmek için aldım. Deneyimledikçe yorumlarımı bloğumda paylaşacağım dostlarım 🙂

İsemlife Yaşlanma & Kırışıklık Karşıtı Bakım Serumu ( Collagen Serum ) Kullananlar
İsemlife Yaşlanma & Kırışıklık Karşıtı Bakım Serumu ( Collagen Serum ) Kullananlar

İsemlife Yaşlanma & Kırışıklık Karşıtı Bakım Serumu ( Collagen Serum )

Ürünün vaatleri şu şekilde:

Niacinamide ciltteki serbest yağ asidi ve seramid oranını artırıyor. Cildin nemi tutması, kızarıklık tarzı lekelerden korunması ve sağlıklı bir bariyer oluşturmasına büyük katkısı var. Gözeneklerin küçülmesine ve cild sıkılaşmasına yararda bulunur. Allantoin : cildi rahatlatan ve koruyan tahriş edici olmayan karakafes bitkisinin kökünden elde edilmektedir. Cildi iyileştirmeye ve yeni dokuların büyümesini teşvik etme yeteneğine sahiptir. Panthenol : Cilt hasarının onarımı, yara iyileşmesi, tahriş ve iltihaplanmanın iyileştirilmesi yardımcı olur. Cilt derinlemesine nemlendirme ve yumuşatma özelliğine sahiptir. Kırışıklıklar, ince çizgiler, cilt gençleştirme üzerinde etki gösterir. E vitamini ( Tocopherol) : ciltte oluşabilen yanık, yara izlerinin azalmasına destek olur. E vitamininin faydalarından biri de antioksidan özelliğidir. Zararlı serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olur ve antioksidan faydası sayesinde siyah nokta önleyen sebum (yağ) oksidasyonunu engelleyebilir. Collagen : Cildin yaşlanmasını durduran, kırışıklıkları gideren doğal bir Aminoasittir. Collagen insan vücudunda cilt, sac, tırnak ve eklem kıkırdak dokusu proteinlerinin % 80? ini oluşturan ve yüksek miktarda amino asit iceren bir protein maddesidir. Yaş ilerledikçe kollajen sentezi yavaşlar ve dışardan takviye ile kollajen takviyesi sağlarız.

Bu ürünü alma nedenlerim arasında Niacinamide içeriğinin bulunması oldu. Hem cildi nemlendirip hem de lekelere karşı koruması, cildi gençleştirme etkisinin olacağını düşündüğüm için deneyeceğim.

İsemlife Yüz Temizleme Jeli Kullananlar
İsemlife Yüz Temizleme Jeli Kullananlar

İsemlife Yüz Temizleme Jeli

Ürünün vaatleri şu şekilde:

Yüz temizleme jeli Aloe vera ekstraktı : Kuru ciltlerde sık karşılaşılan dökülme ve kızarıklık sorunlarını iyileştirmeyi sağlar. Yanıklar, deri iltihaplanmaları ve güneş ışınlarının zararlı etkileri sonucu oluşan yanıklar aloe veranın bileşenleri sayesinde tedavi edilmektedir. Caffein :Yorgun görünen cilde enerji vererek görünümün canlandırıyor.

Cildim aloe vera içeriği olan ürünler ile anlaşabiliyor. Cildim sakinleşiyor ve parlak göründüğü için bu ürünü de denemek istedim. Genel olarak İsemlife markasının yaklaşımı çok ilgiliydi. Eksik ürün göndermişlerdi ve sonrasında hemen iletişime geçip sorunu hızlı şekilde çözdüler.

FaceLab Akne Karşıtı Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Kullananlar
FaceLab Akne Karşıtı Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Kullananlar

FaceLab Akne Karşıtı Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Ürünün vaatleri şu şekilde:

Ürün İçerik Özellikleri Salisilik Asit, Beta Hidroksi Asit ailesine ait bir asit çeşididir. %2 oranında Salisilik asit içeren bu özel formülasyon cilt yüzeyinden ölü hücrelerin uzaklaştırılmasında etkilidir. Gözeneklere derinlemesine nüfuz ederek gözenek içlerini dahi ölü hücrelerden arındırma özelliğine sahiptir. Bu sayede gözeneklerde gözle görülür sıkılaşma sağlarken akne oluşumunu da engeller. Tüm bu özelliklerine ilave olarak, Salisilik asitin tahriş ve kızarıklık karşıtı özellikleri, cildi rahatlatmasının yanı sıra kızarıklıkları ve kızgın noktaları yatıştırmada etkili bir bileşen haline getirir. İçeriğinde ki Allantoin bileşeni cildin kendini iyileştirip yenilemesine yardımcı olurken, cildin su içeriğini arttırarak cildi nemlendirir, hücresel yenilenmeyi teşvik ederek cilt kuruluğunu hafifletir, ciltte serbest radikal aktivitenin azaltılmasına yardımcı olarak antioksidan etki sağlar.

İçeriğinde sivilceleri geçiren aktif ürünler bulunduğu ve gözenekleri sıkılaştırma vaadi olduğu için denemek istedim. Tüm ürünleri deneyimledikçe bloğumda paylaşacağım canlarım, takipte kalın 🙂

Arko Nem Prebiyotik Krem Serisi Pirinç Sütü Kullananlar
Arko Nem Prebiyotik Krem Serisi Pirinç Sütü Kullananlar

Arko Nem Prebiyotik Krem Serisi Pirinç Sütü

Ürünün vaadi şu şekilde:

Arko Nem Prebiyotik Krem Serisi Vegan içeriği ile bitkisel sütler ve prebiyotikler içerir, cildi nemlendirerek besler. Çevresel faktörlere karşı cilt üzerinde koruyucu kalkan oluşmasına ve cildin bariyer özelliğini destekleyerek onarılmasına yardımcı olur. Paraben,silikon ve alkol içermeyen temiz ve güçlü formülü ile 48 saat nemlendirici etki sağlar.

Gelir gelmez kullandığım neredeyse yarısını bitirdiğim krem oldu. Eliniz sudan çıkmıyor, sürekli deterjanlar vs ile uğraşıyorsanız nem vermesi yeterli gelmeyecektir. Ancak dışarda kullanım için ideal olduğunu düşünüyorum.

İsemlife Kullanıcı Yorumları
İsemlife Kullanıcı Yorumları

Birkaç ürün daha almıştım ancak onlar henüz gelmediği için çekemedim. Tüm ürünleri deneyimleyince bloğumda paylaşacağım, sormak istedikleriniz olursa yorum bırakabilirsiniz ya da aktif olarak kullandığım Instagram hesabımdan, e mail adresimden yazabilirsiniz. 🙂

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Kullananlar
Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Kullananlar

Daha fazla bakım ürün incelemeleri için bloğumdaki BAKIM kategorisine göz atabilirsiniz.

Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 Bir sonraki yazımda görüşürüz, sizi seviyoruuum🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir