Doğal ve Işıltılı Bitişin Sırrı: Aydınlatıcı

Gonden Rose Aydınlatıcı

Highlighter ya da diğer adıyla aydınlatıcı, makyaj dünyasında güzellik ve estetik anlayışını tamamen farklı bir noktaya taşıyan bir makyaj malzemesi. Işıltılı ve aydınlık bir bitiş ve vurgulamak istediğiniz noktaları ön plana çıkarmak için kullanabileceğiniz bu ürün, doğru uygulanmadığı takdirde tüm çabalarınızı boşa çıkarabilir! İşte bu yüzden aydınlatıcıyı ve sürme tekniklerini iyi bilmeliyiz. Gelin birlikte highlighter dünyasına adım atalım ve bu ışıltılı ürünü yakından inceleyelim.

İçindekiler

Aydınlatıcı Nedir, Ne İşe Yarar?

Highlighter ve dilimizdeki adıyla “aydınlatıcı” başta cilde ışık ve aydınlık katma görevinin yanı sıra, makyaj sırasında belirli bölgeleri ön plana çıkarmak için de tercih ediliyor. Genel olarak likit highlighter, stick kontür ve pudra olmak üzere üç çeşit halinde ve farklı aydınlatıcı fiyatları ile karşımıza çıksa da kendi içlerinde farklı renk, pigment miktarı ve uygulama yöntemleri açısından ayrılıyor. Bu nedenle highlighter fiyatlarını araştırırken içeriğini de iyi incelemelisiniz.

Uygulama teknikleri de oldukça basit. Örneğin, stick aydınlatıcıyı uygularken harika bir sonuç almak için tek yapmanız gereken parmaklarınızla cildinize yedirmeniz. Likit aydınlatıcı ise daha çok gece ve özel gün makyajlarında aranan bir ürün. İstediğiniz ışıltıyı burada da ister fırça ister parmaklarınızla uygulayarak elde edebilirsiniz. Pudra aydınlatıcılar ise daha çok günlük kullanımda tercih edilen ürünlerdir. Pudra aydınlatıcı ile pratik bir biçimde cildinize o ışıltıyı katabilirsiniz.

Yüzünüzde T bölgesini aydınlatmak, yanaklarınıza parlak bir görünüm kazandırmak ve dudakların kenarları gibi farklı bölgelere uygulamak için kullanabileceğiniz doğal highlighter size mükemmel bir bitiş ve canlılık katacaktır.

Golden Rose ile Aydınlık, Parlak ve Canlı Ciltler
Golden Rose ile Aydınlık, Parlak ve Canlı Ciltler

Ne Kadar “Aydınlık”?

Aydınlatıcıyı bir diğer uygulayabileceğiniz bölge de gözlerinizdir. Makyaj tarzınıza bağlı olarak, özellikle gece makyajlarında kaşınızın altında bulunan kaş kemiğinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu teknik sayesinde gözleriniz olduğundan daha da iri görünür. Kaşlarınızın daha kalkık görünmesini istiyorsanız, kaş kemiğinizin hemen altına aydınlatıcı sürmeniz bu etkiyi yaratacaktır. Highlighter kullanırken aşırıya kaçmamanız şart. Çünkü fazla sürdüğünüz takdirde cildiniz hiç olmadığı kadar yağlı görünebilir. İşte bu yüzden dengeli bir kullanım çok önemli. Aydınlatıcı uygulamadan önce fondöten veya hafif bir nemlendirici sürmeyi de unutmayın. Böylece özellikle parmaklarınızı kullanarak uyguluyorsanız, eşit dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Golden Rose ile Aydınlık, Parlak ve Canlı Ciltler

İster yaz ister kış olsun, cildimizin ışıltısı, makyajın en önemli parçası. Kremsi ve ince dokusu sayesinde GR Metals Liquid Glow Highlighter – Metalik Likit Aydınlatıcı kolayca uygulanır, yüzünüze aydınlık ve sağlıklı bir parlaklık görünümü kazandırır. Yüzünüzde aydınlatmak, ışıltı katmak ve parlaklık vermek istediğiniz bölgeye aplikatör ile uygulamanız ve parmak uçlarınızla dağıtmanız yeterli olacaktır. Daha pratik makyaj malzemelerini sevenlerdenseniz, Highlighter Stick – Aydınlatıcı Stick, elmacık kemiklerinizin üzerine, göz pınarlarınıza ve yüzünüzde aydınlatmak ve ışıltı katmak istediğiniz bölgelere uygulayabilmeniz için her an makyaj çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir ürün. 2020 makyaj trendlerinde sıklıkla karşımıza çıkan altın ve bronz tonlar ise, GR Diamond Breeze Shimmering Highlighter – Işıltılı Likit Aydınlatıcı ile cildinize adeta yıldız tozu serpebilir. Altın ve bronzun uyumlu karışımını içeren Shimmering Highlighter’ı yüzünüzde aydınlık ve ışıltı katmak istediğiniz tüm bölgelere uygulayarak dilediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz. Yine çantanızda rahatlıkla taşıyarak her yerde kolayca uygulayabileceğiniz bir diğer Golden Rose ürünü de, GR Nude Look Highlighting Glow Pen-Nude Radıance – Işıltılı Aydınlatıcı Kalemi. Yumuşak yapısı ile yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelere ışıltılı ve aydınlık bir görünüm kazandırır. Her cilde ve makyaja uygun parlak rengi ve pratik ambalajı ile göz pınarlarınıza, kaş kemiğine, burun ve dudak üstüne kolayca sürebilirsiniz. Cildinize gün boyu ve özel gecelerinizde ışıltı katmak için ihtiyacınız olan tüm makyaj ürünleri Golden Rose’da!

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir