Erkek Güneş Gözlüğü Seçimi

Yuvarlak Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Merhaba, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün farklı bir konu ile sizlerleyim: Erkek Güneş Gözlüğü Seçimi … Bloğum ilk bakışta kadınlara hitap ediyor gibi görünse de aslında bakımına düşkün olan erkekler tarafından da oldukça fazla okunuyor ve bu durum beni çok mutlu ediyor 🙂 O yüzden artık onlar için de içerik üretmeye çalışacağım. Babam veya sevdiceğimin kullandıkları ürünleri artı ve eksileriyle buradan paylaşmayı planlıyorum. İlk olarak da erkek güneş gözlükleri hakkında fikirlerimi ve sevdiceğime hediye aldığım bir modeli incelemek istedim. Dilerseniz hemen Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri ve Seçimi hakkındaki detaylara geçelim.

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri ve Seçimi
Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri ve Seçimi
Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Erkek
Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Erkek

İçindekiler

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Erkek

 • Oval yüz şekline sahip olanlar en şanslı kişilerden çünkü çoğu gözlük yakışır. Bu kişiler istediği tarzda tüm gözlükleri deneyebilir. Yuvarlak, Aviator yahut büyük boy güneş gözlüklerini tercih edebilir.
 • Kare yüz şekline sahip olanlar ise daha çok yuvarlak gözlük modellerini deneyebilir. Köşeli ve dikdörtgen gözlükler tercih etmemeye çalışmalıdır. Yuvarlak, Aviator ya da Shield güneş gözlüklerini tercih edebilir.
 • Kalp yüz şekline sahip kişiler ise çerçevesiz yahut oval gözlük tercih etmelidir. Alın ve çene küçük; elmacık kemiği daha belirgin olduğu için kalp yüz şekline sahip olanlar yüzünü daha orantılı göstermek isteyecektir. Kedi Gözü, Spor Güneş Gözlükleri tercih edebilirler.
Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Erkek Güneş Gözlüğü Rayban
Erkek Güneş Gözlüğü Rayban

Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Gözlüğünüzün güneş ışınlarını geçirmediğinden emin olmalısınız. Bunu anlamanın yolları ise bir uzmandan yardım almak ya da aldığınız ürünün etiket yahut stickerını kontrol etmek olabilir. Burada gözlük camının UVA ve UVB ışınlarını ne kadar bloke ettiği yazmaktadır.
 • Güvenilir bir marka seçmek uzun ömürlü gözlük almanın diğer bir yöntemidir. Kalitesine güvendiğiniz bir güneş gözlüğ markasını daha çok severek kullanırsınız.
 • Sertifikalı olmasına özen gösterin çünkü ödediğiniz para karşılığında herhangi bir hasarla gelmiş olması ya da beklediğinizden önce zarar gelmesi durumunda hakkınızı aramalısınız.
 • Gözlüğünüzün orijinal olmasına dikkat edin. Bunda da etiketleri ile birlikte gelmesi, sertifikasına bakmanız gerecektir.
 • Yüzünüze çok büyük olan ne de küçük gelen gözlükleri tercih etmemelisiniz. Burada yüz şeklinizi tanıyıp gözlük seçmek çok önemli…
 • Cam rengi seçimi de çok önemlidir. Örneğin trafikte olanların renk saptırmasını en aza indiren seçenekler gri, yeşil ve kahverengidir. Sarı ve pembe camlı gözlükleri trafikte kullanmamakta fayda var.
 • Gözlüklerinizi kullanırken çizilmemesine dikkat edin ve mutlaka kutusunda saklamaya özen gösterin.
Yuvarlak Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri
Yuvarlak Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Yuvarlak Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Erkek arkadaşımın yüz şekli kare olduğundan dolayı yuvarlak gözlük modeli tercih ettim. Normalde kare, köşeli güneş gözlüklerini erkeklere daha ciddi bir ifade katıyor bence… Ama ben daha sempatik ve sevdiceğimi daha samimi göstereceğini düşündüğümden bu modelde bir gözlük tercih ettim.

Gözlük alırken bir de mutlaka arkadaşlarınıza vs sorun… Özellikle hediye alıyorsanız yardım gerekiyor. Ben kız arkadaşlarımdan yardım almıştım mesela 😀 Neyseki uzun araştırma ve soruştırma sonrasında sevdiceğim gözlüğünü çok beğendi. 😀 Umarım sizin için de faydalı bir yazı olmuştur, sorularınız olursa yorumlara bırakmayı unutmayın lütfen! 🙂

Günlük kombin önerilerimi merak ederseniz bloğumdaki Moda kategorisine ışınlanabilirsiniizz 🙂

Bloğumu beğendiyseniz Instagram, Facebook ve Google Plus ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakaaalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

4 yorum

  1. Evet maalesef pahalı ancak söz konusu göz sağlığı olunca kaliteli gözlükler tercih edilmeli diye düşünüyorum. Sevgiler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir