Fondöten Seçmenin Püf Noktaları Neler?

Fondöten Seçmenin Püf Noktaları Neler?

Fondöten, makyaj rutininin yıldızı ve vazgeçilmezi. Hemen hemen herkesin kullanmayı tercih ettiği cilt zemini ile yüz rengini eşitlemeye yarayan bir makyaj ürünü. Bu ürün kullanımının asıl amacı cilt kusurlarını örtme, sivilce lekelerini kapatma ve yüzde oluşan renk eşitsizliklerini düzenlemedir. Özellikle, kızarık cilt yapısına sahip kişiler kızarıkları kapatmak için bu tarz ürünleri kullanır. Peki her fondöten çeşidinin kapatıcılık düzeyi bir midir? Ya da çok beğenilen ve bebeksi bir görünüme kavuşturan kapatıcı ürün sizin cildinizde de aynı etkiyi yaratır mı? Tabii ki hayır! Doğru cilt tonu kadar doğru ürün tercihi de önemlidir! Cilt yapınızla bütünleşen ürün seçimini kapatıcılar hakkında bilgi sahibi olarak kolayca yapabilirsiniz. İnce yapılı ürünler, mat bitişli ürünler, aydınlık bitişli ürünler… Her cilt tipine göre üretilmiş binlerce çeşit kapatıcı makyaj ürününü hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Fakat yüz makyajı ürünleri arasından doğru kapatıcıyı bulmak kolay olmayabilir. Bu durum hem zaman kaybına ve hem de para kaybına yol açabilir. Bunların önüne geçmek ve doğru ürünü bulabilmek için her bir ürünün yapısı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kendiniz içinen iyi kapatan fondöteni bulmak için, gelin hangi seçenekler var göz atalım…

Fondöten Seçmenin Püf Noktaları Neler?
Fondöten Seçmenin Püf Noktaları Neler?

İçindekiler

Kalıcılığı Uzun Sürsün Diyenler İçin: Krem Fondöten

Krem fondöten, hafif ve orta dereceye sahip cilt kusurlarını büyük bir titizlikle örter. Krem özelliği taşıyan yoğun yapısı ile uzun süreli kalıcılık sağlar ve sık sık yenileme istemez. Makyajını yenileme fırsatı bulamayan iş kadınları kapatıcı ürün olarak tercih edebilir ve bu sayede uzun süre kalıcı, akmayan veya bozulmayan makyajın konforunu sürebilir!

Doğal Cilt Görünümünün Püf Noktası: Likit Fondöten

Likit fondöten, hafif derece cilt kusurlarına sahip doğal bir görünüm arayan kişilerin bir numaralı gözdesi. Sıvı ve oldukça akışkan yapısı ile cilt tarafından hemen emilir ve ciltte pürüzsüz durur. Cilt ile bütünleşen formu sayesinde tüm cilt tipleri için kullanımı uygundur. Likit kapatıcı arayan kişiler için GR Mineral Likit Fondöten iyi bir seçim olabilir.

Lekeli Ve Pürüzlü Ciltlerin Tercihi: Stick Fondöten

Akmayan fondöten arayanların tercihi stik formda ürünler, yüksek kapatıcılık oranı ile memnuniyet yaratır. Doğal bir görünüm sunmasa da sivilce lekelerini veya sivilce izlerini kapamada büyük bir ustalık sergiler. Yağlı bir yapıdadır. Tam da bu sebeple kuru, normal veya karma cilt türleri için kullanımı elverişli bir üründür. Yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka denemelisiniz.

Golden Rose Fondöten
Golden Rose Fondöten

Profesyonel Makyajın Sırrı: Köpük Fondöten

Bu ürün, doğal, makyajsız duru bir cilt görünümü sunar. Elle ya da makyaj süngeri ile kolaylıkla cildinize uygulayabilirsiniz. Sıvı formda olan ürünlere göre daha koyu bir yapıya sahiptir ama buna rağmen çizgilere dolma yapmaz ve ciltle bütünleşir.

Pratik Uygulama Sunan: Toz-Krem Fondöten

Toz- krem forma sahip ürünler içerisinde bulunan süngeri sayesinde ele bulaşmadan yüze rahatlıkla uygulanır. Tek yapmanız gereken süngeri ıslatıp ürüne sürmeniz ve sünger ile yüzünüze yedirmenizdir. Bu ürün yapısı gereği krem gibi kolayca yüze uygulanabilir fakat kuruduğunda daha çok pudra görüntüsü sunar ve toz hale gelir. Yağlı cilt yapısına sahip kişiler de gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Ancak hemen altını çizelim; sadece pudra – toz forma sahip ürünleri uygulamak jel ve kremlere göre biraz daha zordur. Eğer sıkı bir fondöten kullanıcısı değilseniz tercihinizi likit ya da köpük formlulardan yana kullanabilirsiniz.

Cilt tipinize göre aradığınız kaliteli likit ve stick, köpük başta olmak üzere tüm fondöten çeşitlerini Golden Rose’da bulabilirsiniz. Hafif yapısı ve cilde ağırlık oluşturmayan formülü ile uzun süreli kapatıcılık sağlayan Golden Rose fondötenler, güneş ışınlarına karşı koruyucu etkisi ile öne çıkarken cildinize mineral – vitamin desteği de sağlarlar. Cilt tipinize en uygun ürünü bulabilmek için markanın web sitesine göz atabilir, uygun fondöten fiyatlarını keşfedebilir ve online alışveriş kolaylığıyla satın alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir