Himalaya Herbals Almond & Cucumber Peel-off Mask

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Maskelere, peelinglere zaafım olduğunu her güzellik yazılarımda dile getiriyorum ve yeni çıkan yahut denemediğim markalarını sırasıyla kullanmak istiyorum. 😀 Hangimiz yeni ürüne hayır diyebilir ki diyenlere saygım sonsuz :)) Himalaya herbals almond and cucumber peel-off’u ise her seferinde denemek isteyip sonradan vazgeçmiştim artık daha fazla dayanamayıp aldım ve keşke almasaydım dediğim bir ürün oldu.

himalaya-herbals-peel-off-mask-1

Detaylı yorumlara geçmeden himalaya herbals salatalık ve bademli soyulabilen maskenin vaatleri ve kullanım önerisini sizinle paylaşmak istiyorum.

  • İçeriğinde doğadan seçilmiş bitkiler olduğunu,
  • Cildin doğal sağlığını ve canlılığını yenilediği,
  • Gözenekleri açan, lekeleri soyan cildin parlak görünmesini sağlan soyulan bir maske olduğunu,
  • Badem ile cildi beslediği, salatalıkla yüz derisine renk verdiği ve serinlettiğini,
  • Ananasla kirleri ve ölü hücreleri giderdiği, cildi sıkılaştırdığı,
  • Amla yani Bektaşi üzümü ile temizleyici ve antioksidan özelliği olduğu vaatleri arasında…

Kullanım Önerisi: Göz çevresi dışında boyun da dahil olacak şekilde maskeyi eşit bir şekilde cilde uygulayıp 10-15 dakika arasında bekleyin. Kuruyan maskeyi yüzün kenarından nazik bir şekilde kaldırın. Haftada bir veya iki defa uygulayın. Çatlak, kesik ve iltihaplı cilt üzerine uygulamayın.

himalaya-herbals-peel-off-mask

     Himalaya herbals badem ve salatalık özlü soyulabilen maske yorumlarım: İlk defa soyulabilen maske deneyimleyeceğim için oldukça heyecanlıydım. Sonra elime aldığımda sakızımsı bir kıvamı vardı. Yüzüme uygularken oldukça güçlük çektim bu yüzden cildimin her bölgesine eşit dağıtamadım. Neyse 8-10 dakika beklettim ama nasıl çıkaracağım onu düşünüyorum. Maske kuruduktan sonra çıkardım ama ayva tüylerimi de birlikte götürdü ve cildim kıpkırmızıydı. Kesin dedim geçmeyecek bu kırmızılık ama neyse ki sabaha geçmişti.

himalaya-herbals-peel-off-mask-3

     Peel-off yani soyulan maskelere karşı önyargım oluştu diyebilirim. Özellikle çıkarma esnasında ve cildimin karıncalı, rahatsız eden hissi, oluşan kırmızılıklar direkt ürünün çöpe gitmesi için  neden benim için… BU maskeyi genel olarak seveni de var sevmeyeni de, ben sevmeyen grubundayım. Her ne kadar maske soyulurken kenardan ve tüylerin çıkış yönünün tersinden çıkarılmaması gerektiği söylense de o yapıdaki bir maskenin tüy almadan çıkmasına ihtimal vermiyorum. Bu arada maskeyi bir defa kullanabildim ve bir daha kullanabileceğimi de düşünmüyorum.

himalaya-herbals-peel-off-mask-2

İçeriğine ne kadar doğal dese de paraben ve alkol bulunduruyor.

mkj

Rengi ten rengine yakın fakat biraz yeşile kaçıyor, yapısı sakız tarzında ve oldukça yoğun, hafif plastik gibi bir kokusu var.… Salatalık kokusu hayal etsem de o kokuyu alamadım.

himalaya-herbals-peel-off-mask-4

Amabalajı tüp şeklinde ve plastik…75 ml, gratisten 15 TL’ye aldım.

Sizler maske olarak hangi ürünleri kullanıyorsunuz? Benimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın lütfen! Bloğumu beğendiyseniz sağ köşede yer alan “takip et” butonundan, facebook, instagram ve Google + ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

4 yorum

  1. Soyulan maskelere karsi bir on yargim hep vardi.Senin deneyiminin kotu olmasina cok uzuldum canim benim Eline saglik sayende alinmayacaklara ekledim bir urun daha…

  2. Mary’im bu maskeyi Gözde de kullanmıştı ve perişan olmuştu. (Gözde’nin Blog Günlüğü) Çok ciddi alerji yapmıştı. Senin de beğenmemene ve hatta cildinin kızarmasına hiç şaşırmadım bu yüzden. En azından daha kötüsü olmamış canım benim. Soyulan maskeleri ben hiç sevmiyorum, hassas ciltlerin uzak durması gerektiğini düşünüyorum. Ellerine sağlık, öpüyorum seni <3

    1. Ben de sevemedim Blana’mm, özellikle o kırmızılık geçmeyecek sandım neyseki ucuz atlattım. Çok öpüyorum bitanemm <3 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir