Koltuk ve Renk Kombinasyonu Nasıl Olmalıdır?

Koltuk takımı ve renk uyumu nasıl olmalıdır? Bir klasik koltuk takımında renk kombinasyonu nasıl olmalıdır? Yeni koltuk takımı alacak kullanıcılar, mükemmel konfor deneyimini hayal ederken, şık tasarımı ile de salonlarında gözleri üzerine çekmek isteyecektir. Durum böyle olunca, bir koltuk takımından beklenti de artacaktır. Hem rahatlığı, hem işlevselliği hem de tasarımı ile bekleneni vermek üzere tasarlanan koltuk takımlarında kumaş rengi oldukça önemlidir. Modern koltukların yanında özellikle klasik koltuk takımlarının kumaş rengi, takımın genel konseptini ve tasarımını belirleyen önemli etmenlerin başında gelmektedir. Her ne kadar iskeleti ve ahşap bölümleri ile tasarımın mobilyanın çerçeveleri belirlense de koltuk takımlarının renkleri, aynı tasarıma sahip koltukları farklı bir görünüme sahip olmasına sağlamaktadır.
Bu nedenle klasik koltuklarda, birçok farklı renk ve kumaş yapısı tercih edilmektedir. Kullanıcıların zevkleri ve hayal ettiği dekorasyona uygun olması açısından da mobilya üreticileri, koltuk kumaşlarında renk seçeneklerini kullanıcılara sunmaktadır. Ancak lansman rengini seçmek her zaman en önemlisi olacaktır. Çünkü her mobilya her renk ile mükemmel uyumu sağlayamayacaktır. Doğal olarak lansman renginin seçimi de profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir.

Klasik Koltuklarda Renk Seçimi

Klasik koltuk takımları genellikle kullanıcıların istekleri üzerine şekillenen mobilyalardır. Durum böyle olunca, farklı renk, cila, ölçü seçenekleri kullanıcılara sıklıkla sorulmakta ve onların görüşleri doğrultusunda özel üretim gerçekleşebilmektedir. Klasik koltuklarda sıklıkla kullanılan renklerin başında, kahverengi, ceviz, altın rengi, sarı, yeşil, mavi, bordo, krem renkleri ön plana çıkmaktadır. Mat ve parlak cila ile de renklerin tonlarında oynamalar gerçekleşebilmektedir.
Klasik koltuk takımlarında da renk seçimi en az modern koltuk takımları kadar önemlidir. Özellikle altın varaklı, el oyması işçiliklere sahip bu mobilyaların koltuk kumaşları da genellikle desenli ve motifli olmaktadır. Hem desenler, hem oyma motifler hem de altın varaklar ile uyumlu rengi yakalamak için profesyonel bir gözden destek alarak en doğru rengi seçebilirsiniz.
İster klasik ister modern koltuk olsun, lansman renkleri o koltuk tasarımlarına uygun seçilmiş en temel renkler arasında yer almaktadır. Usta gözlerin önerileri ve tavsiyeleri üzerine yeni tasarlanan koltuk takımlarının rengi belirlenmekte ve üretilmektedir.

Modern Koltuk Renk Seçimi

Modern veya spor hatlara sahip koltuk takımlarında renk seçimi genellikle canlı ve iç açıcı renklerden oluşmaktadır. Örneğin, mavi, sarı, krem, beyaz, turuncu gibi göz alıcı renkler modern koltuklarda kullanılmaktadır. Ancak bu renklerin de takımın hatları ve karakteri ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Burada devreye giren önemli etmenlerin başında, kumaşın rengi, kumaşın cinsi, koltuk takımının hatları ve tarzı, kumaşın motifleri ve mobilyanın motifleri söz konusu olacaktır. İşte tüm bu etmenler bir potada eritilerek mükemmel bir uyum sağlanmalıdır. Tüm bu etmenler göz önüne alındığında doğru uyum sağlanacak ve mobilyanın sanatlı tasarımı büyük bir ustalıkta gözler önüne serilecektir. Ancak tasarımı her ne kadar mükemmel olursa olsun modern koltuk takımlarınıza yanlış bir renk tercihinde bulunursanız, takımınızın tasarımı sönecek ve kendisini göstermeyecektir. Bu sebeple lansman renginin dışında bir kumaş rengi tercih edecekseniz, tekrar ve tekrar düşünerek bir karar almanızı önermekteyiz. Mağazada, internette ve görsellerde gördüğünüz takım, farklı renklerde üretildiğinde aynı havayı ve şıklığı sunmayabilir. Ancak bazı durumlarda, tablo tam tersi olarak ta şekillenmektedir. Kullanıcıların tercih ettiği renklerin takım ile mükemmel uyumu sağlayarak, eşsiz bir konsept sağlanabilmektedir. Böylece hemen hemen kimsenin evinde görülmeyecek olan eşsiz bir koltuk takımına kullanıcılar sahip olabilmektedir.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir