Lipoliz Yöntemi ile Ameliyatsız İncelme

Lipoliz

Lipoliz, bölgesel yağlanmadan şikayetçi olanlar için etkili bir bölgesel zayıflama ve bölgesel yağ eritme yöntemidir. Genel olarak ifade edilecek olursa uygulamada soyadan elde edilen fosfatidil kolin adında bir madde kullanılır. Fosfatidil kolin, uzun süredir kolesterol düşürücü ve tansiyon kontrolü için ayrıca felçli hastaların tedavisinde kullanılan etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış ayrıca American Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanmış bir etken maddedir. Gelişmiş organizmaların hücre zarlarının çoğunda bulunan bir fosfogliserid olan fosfatidil kolin etkisini yağ hücre zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini arttırarak gösterir. Sonuç olarak halihazırdaki yağ hücreleri normal boyuta getirilir ve hatta bu yöntemle yok edilir.

Lipoliz Hangi Amaçla ve Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Lipolizi yağlanmaya bağlı oluşan şekil bozuklukları, selülit tedavisi, jinekomasti (aşırı meme gelişimi), lipom (kötü huylu olmayan yağ bezesi) tedavisinde kullanılır. Ayrıca göz etrafındaki yağlarının ve gözaltı torbalanmalarının giderilmesinde etkili bir yöntem olarak kullanılır. Cerrahi yollarla gerçekleştirilen yağ alma operasyonlarından sonra vücutta oluşabilen şekil bozukluklarının tedavisinde de etkili olarak uygulanır. Selülit kaynaklı pürüzlü görünümünün yok edilmesinde çokça tercih edildiği gibi erkeklerin sırt yağ birikintilerinin tedavisi için de etkilidir. Lipoliz ve lazer lipoliz uygulaması, liposuction yapmaya uygun olmayan bölgelerin tedavisi için ilk tercih edilen yöntemdir.

lipoliz
Lipoliz

Lipoliz Seansları Ne Kadar Sıklıkta Uygulanır?

Lipoliz uygulaması hastanın kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre belirlenen seans aralıkları ile uygulanır. Uygulanan her seanstan sonra, vücut doğal yollarla çözülen yağ atıklarını kendi kendine sıfırladığı için kişiler vücutlarındaki değişikliği ilk uygulamadan sonra fark edebilirler. Ancak bireye göre değişebilmekle birlikte etki tam anlamıyla üçüncü seanstan sonra dışarıdan fark edilebilir hale gelir. Çoğunlukla 4-6 haftalık aralıklarla yapılan seanslarda gittikçe gözlemlenen etkiler artar ve 6 haftadan sonra uygulamanın etkileri artarak devam eder. Bu nedenle seansların uygulanma sıklığına ve kullanılan doz miktarına dikkat edilmesi gerekir. Çok sık yapılan uygulamalarda ya da yüksek doz uygulamalarda elde etmek istenilen etkiyi aşmak mümkündür. Beklenilen etkiler 4-8 seans sonra alınmakla birlikte seans sayısı ve kullanılan dozun miktarını tam olarak belirleyen, hastanın ihtiyacıdır.

liposuction1
Liposuction

Lipoliz Uygulamasını Diğer Yöntemlerden Ayıran Nedir?

Öncelikle bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşemeye yol açmadan yok edebilir. Bunu da doğal yollardan yağ yakımını artırarak yapar. Lipoliz uygulamasında vücudunuzda fazla yağlanma olan bölgeye enjekte edilen ilaç, o bölgedeki yağ enzimlerini parçalar. Yalnızca uygulanan enjeksiyon işleminden sonra biraz morarma, şişkinlik ve hassasiyet meydana gelebilir. Bir diğer yağ aldırma işlemi olan liposuctiondan farkı ise daha uygun fiyatlı olması ve işlem uygulandıktan sonra haftalarca korse giymeye, fizik tedavi görmenize gerek kalmamasıdır. 18 yaşından küçük olanlar, gebe ve emziren kadınlar, şeker hastaları, kanser tedavisi gören hastalar, karaciğer ve böbrek bozukluğu olan hastalara, mevcut bir enfeksiyonu olanlara ve ilaç alerjisi olanlar dışında herkes hipofiz uygulamasından yararlanabilirler. Elbette uygulamadan sonra beslenmeye dikkat etmek ve egzersiz programı uygulamak elde edilen sonuçları daha uzun süre sürdürmenizi sağlayacaktır.

Eğer siz de bölgesel yağlanmadan yakınıyorsanız ve artık bu durumdan etkili bir yöntemle kurtulmak istiyorsanız alanında uzman Op. Dr. Alpaslan Topçu ile iletişime geçerek lipoliz hakkındaki sorularınızı sorabilir ve lipoliz fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Lipoliz uygulamasının sadece arzuladığınız sağlıklı hayata geçiş için bir basamak olduğunu unutmayın!

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir