Magnimore Plus Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda

Magnezyum Eksikliği Nedir?

Merhaba dostlarıım, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlere kullandığım, hayatımı düzenlememe yardım eden bir takviyeden bahsedeceğim: Magnimore Plus Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda … Yoğun spor, yürüyüş yapan biri olduğum için elimden geldiğince beslenmeme de dikkat etmeye çalışıyorum. Özellikle yoğun pratik yaptığım dönemlerde ekstra kalsiyum, protein, magnezyum alarak vücudumun ihtiyaçlarını gideriyorum. Spor ve beslenme ilişkisinin önemini ne yazık ki son iki ayda tecrübe ettim. Normalde sağlıklı beslensem de yoğun antremanlar eklenince beslenmem yetersiz gelmeye başladı. Bunu sadece spor yaparken değil günlük aktivitelerimde de gözlemem bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamama vesile oldu. Günlük hayatımda da yerinde duramayan aktif biriyim. Ancak dönem dönem yaşadığım kramplar, uykusuzluk hali sürekli bir hâl alınca ben de takviye araştırmaya başladım. Hatta hiç unutmuyorum bir gün duvara zıplamaya (pincha mayurasana çalışıyordum ) çalışırken sol kalçama giren kramplar artık iğne batma acısına dönüşünce bu ağrıları gidermeye yönelik neler yapabilirim diye araştırdım. Krampların nedenini araştırdığımda da ileri düzeyde magnezyum eksikliği olabileceğini gördüm ve buna uygun takviyeler bakmaya başladım Dilerseniz Magnimore Plus ne işe yarar, nasıl kullanılır, içeriği, yan etkileri neler onlara geçelim.

Magnimore Plus Kullananlar
Magnimore Plus Kullananlar

İçindekiler

Magnimore Plus Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda Ne İşe Yarar?

Magnezyum Asetil Taurat içererek vücudun magnezyum ihtiyacı ve vücut için gereken takviyeyi karşılamaktadır. Günlük vücudun ihtiyacını karşılayan birçok magnezyum çeşidini barındırır. Özellikle vücutta aniden hissettiren kramp oluşumunda magnezyum eksikliği etken olabiliyor. Her ne kadar sağlıklı beslenilse de yoğun antreman yapıldığında bu ihtiyaç normal şartlara oranla artmaktadır. Böyle durumlarda takviye almak gerekebilir.

Magnimore Plus Ne İşe Yarar?
Magnimore Plus Ne İşe Yarar?

Magnimore Plus Ne Zaman İçilir?

Kahvatıdan bir saat sonra kullanım öneriliyor. Ben her gün kullanmıyorum açıkçası yoğun olduğum dönemlerde alıyorum. Eğer kramp krizlerim olacaksa, vücudumun güçsüzleştiğini hissettiğim dönemlerde kullanıyorum. Bu arada takviye almadan önce mutlaka kan değerlerinize baktırıp doktor kontrolünde takviye almanızı öneririm.

Magnimore Plus Yorumlar
Magnimore Plus Yorumlar

Magnimore Plus Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda Yorumlarım

 • Kas ağrıları belli bir süre sonra gerginlik yaratabiliyor. Yani strese sebep olup yaşam kalitesinin düşmesini sağlıyor. Magnimore plus ile işte tam böyle bir dönemde tanıştım.
 • Kas ağrılarını kısa sürede geçiriyor. Özellikle ciddi pratikler yaptığımda çalıştırdığım kaslar ağrır harekette zorlanma yaşarım birkaç gün… Bu takviye ile çabucak toparlanıyorum.
 • Benim için en önemlisi ansızın gelen krampları önlemesiydi. Gerçekten artık kramp krizleri yaşamıyorum.
 • Bazı günler tam poza hazırlanıyorum devam ediyorum ve sınırımda olduğumu hissettiğim anda sol kalçama iğne batırır gibi kramplar giriyordu. Bu kramplar hemen geçmiyordu. Bu takviyeyi kullandığım dönemde gerçekten kramp ağrım sıfırlandı.
 • Ciddi kramp probleminiz varsa çare olabilir.
 • Aynı zamanda migren ağrılarını geçirdiği yönünde olumlu birçok yorum okudum alırken… Eğer çok fazla baş ağrısı, migren ağrısı çekiyorsanız uzmana danışarak alabilirsiniz.
 • Magnimore plus kaslara faydalı ve elektrolit dengesini sağlıyor. Enerji metabolizmasının sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Araştırdığım kadarıyla diyetisyenlerin önerdiği gıda takviyesi olarak geçiyor.
 • Bağırsaklardan geçemeyen magnezyumun geçişini kolaylaştıran bileşenlere sahip olduğu, magnezyumun beyne ulaşması için ekstra B6 vitamini ile kombine edilen içerik de mevcut olduğu belirtiliyor.
 • Magnimore plus enerji veren takviyelerden olduğu için gündüz kullanılıyor. Aksi halde uyku kaçırabiliyor. Ben hep sabah kullandım, gayet normal, enerjik bir şekilde hayatıma devam ediyorum.
 • Fiyatı bir magnezyum takviyesine göre fazla gelebilir ancak gerçekten çok iyi geldi bana…
Magnimore Plus Ne Zaman İçilir?
Magnimore Plus Ne Zaman İçilir?

Magnezyum Eksikliği Nedir?

Magnezyum eksikliği ve kramp ağrılarını araştırdığımda şu etkilere rastladım:

 • İştahsızlık
 • Saç dökülmesi
 • Halsizlik, yorgunluk
 • Kusma
 • Kabızlık
 • Konsantrasyon eksikliği
 • Uyuşma
 • Kas krampları
 • Regl dönemlerinin çok sancılı geçmesi
Magnezyum Eksikliği Nedir?
Magnezyum Eksikliği Nedir?

Magnimore Plus İçeriği

İçeriğini aşağıdaki fotoğraftan inceleyebilirsiniz.

Magnimore Plus İçeriği
Magnimore Plus İçeriği
Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda Kullananlar
Magnezyum İçeren Takviye Edici Gıda Kullananlar

Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 Bir sonraki yazımda görüşürüz, sizi seviyoruuum 🙂

 

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir