Miksoloji Sitesi

Miksoloji Sitesi karıştırma, kokteyl yapma sanatı demektir. Eski zamanlardan günümüze gelen bir terimdir ve günümüzde de oldukça popülerdir. Gastronomi sanatı olarak tarihi eski çağlara kadar dayanır.

Karıştırma sanatı hem alkollü hem de alkolsüz içecekler için yapılabilir. Karıştırma sayesinde yeni tatlar ortaya çıkar. Yapılan karışımlara sanat denmesinin sebebi damak tadına hitap etmesi gibi göz zevkine de hitap etmesidir.

Kendisini karıştırma sanatı alanında geliştirmiş olan kişilere miksolojist denir. Karışımlar yaratılacağı zaman sebze ve meyvelerden, özel baharatlardan, son teknolojik aletlerden yararlanılır.
Ülkemizde de en çok tüketilen bazı kokteyllere örnek olarak Crusta, Apple Martini, Satsuma kokteylleri verilebilir. Her kokteyl özenli bir şekilde hazırlanır.

İçindekiler

Miksoloji Eğitimi

Miksoloji alanında uzmanlaşmış kişiler hem göze hem de damak tadına hitap eden birçok karışıma imza atarlar. Miksoloji sitesi bünyesindeki makaleleri okuduğunuzda konu ile ilgili pek çok bilgi elde edebilirsiniz.

Siteye giriş yaptığınızda bilgi alabileceğiniz konulardan biri de şarap fiyatları konusundur. İnsanların en çok tükettiği alkollü içeceklerden biri de şaraptır ve ülkemizde pek çok farklı marka bulunur.
Şarap fiyatlarının değişimi ne tür bir şarap istediğinize, aromasına, meyvelerine ve hangi markayı seçtiğinize göre belirlenir. 34 TL fiyatıyla alabileceğiniz Sevilen Altıntepe markasına ait kırmızı şarap ya da 300 TL’ye alabileceğiniz Corvus Cruturk markasına ait kırmızı şarap olabilir. Tamamen sizin tercihinize bağlıdır.

Miksoloji Ne Demek

Miksoloji kokteyl yapma sanatıdır ve bu alanda uzmanlaşan kişilere miksolojist denir. Miksoloji sitesi hem alkollü içecekler hakkında bilgi alabileceğiniz hem de güncel fiyatları öğrenebileceğiniz bir sitedir.

İyi bir şarap almak istiyorsanız öncelikle fiyatlarını incelemek isteyebilirsiniz. Şarabın fiyatı ne kadar yıllandığına bağlı olarak da değişiklik gösterir. Şarapların en büyük özelliği bekletilme süreleri arttıkça tadının daha güzel olmasıdır. Bu sebeple uzun yıllar bekletilen şaraplar diğerlerine göre daha yüksek fiyatlı olurlar. Şarap yapımı zor ve özen gösterilmesi gereken bir süreçtir. Üzüm başlıca meyve olmasının yanında farklı meyveler de şarap yapımında kullanılabilir. Üzümde şeker yüksek miktarda bulunduğu için alkol oranı da yüksek olur. Miksolojinin en önemli bölümü ise tadım yapmaktır. Bir mikosolog devamlı tadım yaparak bu tadım notları üzerine çalışmalar yürütür.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir