Martı Jonathan Livingston & Richard Back

Herkese merhabalar 🙂
Richard Back deyince benim için akan sular duruyor. Her zaman okumaya ihtiyaç duyacağınız öyle güzel eserleri var ki hâlâ tanışmadıysanız okunması gereken kitaplarına bir göz atın derim. O kitapların başında ise benim için kuşkusuz martı jonathan livingston ve mavi tüy gelir. Bu eserleri okuduğunuza pişman olmayacaksınız. Hatta belli dönemlerde sadece tek yardımcınız bu iki kitap olacaktır.
Bir günde bitirdim kitabı o kadar açık duru bir anlatımı var. İçerisinde resimlerle desteklenmiş kitap ve açıkcası bu benim hoşuma gitti. Martılar üzerinden okuyucuya öyle mesajlar veriliyor ki herkesin yaşadığı sıkıntılara değiniyor. İnsanların aslında engeli kendi düşünceleri, korkuları olduğunu, toplumunuzdan dışlanırsanız hayatın sona ermediğini bilâkis kendi hayatınızın anlamını sorgulayıp, hedeflerinizin peşinden gitmeniz gerektiğini vurguluyor. Bu kitabı bitirdiğimde öyle bir enerji hissettim ki anlatamam.
Hedefleriniz ne kadar yüksek olursa olsun bu sizin yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Bunun için dışlansanız, eleştiri alsanız, kınansanız da sizin için doğru olanı yapın ve çalışın diyor Richard Back… Hayat felsefenizi değiştirecek önerileri var … Kütüphanemin en değerli kısımlarında olacak ve okunmaya ihtiyaç duyulacak kitaplardan… Şiddetle okumanızı öneririm, pişman olmayacaksınız ayrıca yazarın mavi tüy adlı kitabını da sepetinize atmanızı öneririm. Kitaptan birkaç cümle ile satırlarımı sonlandırmak istedim. Okuduğunuz için teşekkür ederim. 🙂
mart-dergisi-hayata-gulumse-31-aralk-38-638

mart-dergisi-hayata-gulumse-31-aralk-37-638

tumblr_mdecsxVnbj1rrdtd5o1_r1_500

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir