Maybelline Fit Me Kapatıcı 10

Maybelline Fit Me Kapatıcı Yorumlar

Merhaba güzelleeriiim, bloğuma hoş geldiniiiz :))

Bugün sizlere çok çok sevdiğim bir kapatıcıdan bahsedeceğim: Maybelline Fit Me Kapatıcı 10 … Sınava hazırlandığım, stresli dönemlerde uykusuzlukla birlikte göz çevremde morluk gözlemleyebiliyorum. Hatta bu yazıyı yazmadan önce çook erken uyandım, sınava gidip geldim ve sadece bu ürünü kullanarak göz altlarımı nötrlemesine yardımcı oldum. Hazır biraz dinleneyim derken kaptım kahvemi bu çok sevdiğim Maybelline Fit Me Concealer 10 light inceleyelim dedim. Ben çoğu günler göz altlarımı aydınlatan ürünler kullansam da hiç ten makyajı yapmadığım günlerde ya da makyaj yapmayacaksam göz altlarımı kapatmak istediğim dönemlerde kullandım. Hatta göz altını aydınlık gösterecek, ince yapılı, ciltle hemen bütünleşen, pudraya gerek bıraktırmayacak bir ürün arıyorsanız Maybelline Age Rewind The Eraser Göz Altı Kapatıcısı İncelemesi yazıma ışınlanabilirsiniz. Bence Maybelline kapatıcıları bu işi çok güzel başarıyor yahu! 😀 Neyse gevezelik etmeden Maybelline Fit Me Kapatıcı  yapısı, kapatıcılı, uygulanışı, renk skalası nasıl onlardan bahsedeyim. 🙂

Maybelline Fit Me Kapatıcı Renk Skalası
Maybelline Fit Me Kapatıcı Renk Skalası
Maybelline Fit Me Kapatıcı 10 Light
Maybelline Fit Me Kapatıcı 10 Light

İçindekiler

Maybelline Fit Me Kapatıcı Renk Skalası

Maybelline bu seride tuhaf bir numaralandırma yapmış. Normalde 10 numara deyince akla açık ton gelir ya bunda 15 yani “fair” rengi en açık, 10 yani “light”  bir tık daha koyu, 20 sand, 25 medium, 30 cafe, 35 deep olarak isimlendirilmiş. Bildiğim kadarıyla 0 ile biten ürünler sarı alttonlu, 5 ile bitenler pembe alttonlu… Bu yüzden almadan önce mutlaka denemenizi öneririm.

Maybelline Fit Me Kapatıcı Yorumlar
Maybelline Fit Me Kapatıcı Yorumlar
Maybelline Fit Me Kapatıcı Blog
Maybelline Fit Me Kapatıcı Blog

Maybelline Fit Me Kapatıcı Yorumlarım

  • Öncelikle yapısından bahsetmek istiyorum. Akışkan değil fakat çok yoğun da değil. Sürdüğünüzde göz altlarınızda yoğunluk hissetmiyorsunuz.
  • Ben bazen elimle bazen de nemli süngerle uyguluyorum. İki şekilde de gayet başarılı buldum.
  • Sürdüğünüz anda zamk diye yapışmadığından iki göz altıma da aynı anda sürebiliyorum.
  • Benim kullandığım 10 light rengi…
  • Çok göz altı problemim yok fakat uykusuz dönemlerde göz altlarım koyulaşabiliyor. Bunu nötrlemek için kullanıyorum. Ya da o gün makyajımın doğal, nötr olmasını istiyorsam kapatıcı olarak elim direkt maybelline fit me concealarına gidiyor.
  • Çok çok morluk varsa göz altlarınızda yetersiz gelebilir onu da belirteyim.
  • İkinci kat uygulama yapılabiliyor. Öyle ki bazen yoğun dönemlerde makyajımı tazelerken ikinci kat göz altı kapatıcı uyguladığım oluyor ve tabaka halinde asla durmuyor. Yalnız bu işlemi yapacaksanız nemli süngerle uygulamanızı öneririm.
  • Pudra kullanmadığım dönemlerde 3-4 saat çizgilere dolma yapmadı. Ama gün sonunda göz altı çizgilerime dolan kapatıcılardan kendisi…
  • Bazı yorumlarda ağır koktuğu söylenmiş ama benim kullandığım üründe neredeyse hiç koku yok. Ama bu tarz bir koku içeren bir kapatıcı var elimde ve her kullandığımda resmen ağlıyorum, inanılmaz alerji yapıyor. Onu da kısa sürede bloğumda paylaşacağım güzeller, takipte kalın! :))
  • Göz altlarımda beze vs çıkarmadı.
Maybelline Fit Me Concealer Blog
Maybelline Fit Me Concealer Blog

Maybelline Fit Me Concealar 10 Light Rengi ve Uygulanışı

Aşağıdaki fotoğrafları incelerseniz sarı alttonlu bir renge sahip… Çok açık bir renk arıyorsanız 15 fair size daha uygun olacaktır.

Maybelline Fit Me Kapatıcı Hangi Renk
Maybelline Fit Me Kapatıcı Hangi Renk

Ben genellikle sünger ya da parmaklarımla uygulamayı seviyorum. Üzerine pudra ile geçtiğimde çizgilerime dolma süresi daha da uzuyor.

Maybelline Fit Me Concealar 10 Light Rengi
Maybelline Fit Me Concealar 10 Light Rengi

Orta yapılı, sarı alttonlu, hafif morlukları gideren mat bir kapatıcı… Sivilce üzerine vs uygulandığında da renk eşitsizliklerini gideriyor.

Maybelline Fit Me Concealar 10 Light Kullananlar
Maybelline Fit Me Concealar 10 Light Kullananlar
Maybelline Fit Me Kapatıcı Kullananlar
Maybelline Fit Me Kapatıcı Kullananlar

Maybelline Fit Me Kapatıcı Nerede Satılıyor? / Fiyatı

Maybelline ürünlerini Gratis, Watsons, Rossmann gibi kozmetik mağazalarında; Cosmo home, Trendyolgibi bazı web sitelerinde bulabilirsiniz. Ben çoğu ürününü severek kullanıyorum ve oldukça uygun fiyatlı piyasadaki ürünlere oranla… Bir de indirimde denk gelirseniz efsane fiyatlara alabilirsiniz. Fit me serisini ben çok beğeniyorum, Fit me fondöten incelemem de en kısa sürede bloğumda olacak canlar takipte kalın lütfen! Maybelline Fit Me Kapatıcı fiyatı 30 TL civarında diye biliyorum ama revizyona uğramış olabilir, indirimi bekleyin canlar :))

Maybelline Fit Me Kapatıcı Nerede Satılıyor? / Fiyatı
Maybelline Fit Me Kapatıcı Nerede Satılıyor? / Fiyatı

Bloğumdaki makyaj ürünleri incelemlerimi merak ederseniz Makyaj Kategorisine ışınlanabilirsiniz. 🙂

Bloğumu beğendiyseniz yeni yazılarımdan haberdar olmak için Instagram, Facebook ve Google Plus hesaplarımı takip edebilirsiniz. Hoşçaaakaalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir