Nature Therapy Facial Day Mask / Jeotermal ve Volkanik Kil Yüz Maskesi ve Peelingi

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün sizlere aşırı sevdiğim bir kil maskesinden bahseceğim. İlk olarak cilt tipim kuru, hassas ve son dönemlerde gözeneklerimin açıldığını cildimin sıkılaşmaya ihtiyacını olduğunu gözlemledim. Hemen cildimi toparlayacak ve aynı zamanda canlandıracak ürün arayışına girdim. İnternette gezinirken doğal içerikli bir Türk firmasına rastladım. Nature Therapy Facial Day Mask vaatleri hoşuma gidince de denemeye karar verdim. Nature Therapy Facial Day Mask aslında jeotermal ve volkanik kil maskesi… Yani yüzde ısınan maskelerden ama gözünüzü korkutmasın bu durum… Bir de peel of mask denmiş yani “soyulabiken maske” olduğunu yazsa da o tarzda bir ürün değil. Ilık suyla yıkanan bir maske… (Siyah noktalarda etkili olduğunu düşündüğüm; soyulabilen maskelerden birini Luis Bien Black Peel-Off Mask İncelemesi yazımda bulabilirsiniz.)

 

İçindekiler

Nature Therapy Facial Day Mask Kil Yüz Maskesi Vaatleri ve Kullanımı

Vaatleri: Yüzü derinlemesini temizlemeye, doğal uygulamaya yardımcı olur. Yüzdeki ölü derilerin peeling ile atılmasına yardımcı olur. Spa ürünüdür. Doğal bir ürün olarak hiçbir kimyasal ve yapay katkı maddesi içermez.

Kullanımı: Ben duştan sonra gözeneklerim açıldığı için kullanmayı tercih ediyorum. Önce yüzümü sıcak su ile yıkıyorum (Bu adım yapılmazda maske yüze tutunmuyor.) Elimle aldığım maskeyi cildime eşit miktarda dağıtmaya çalışıyorum. Fırça kullanmak imkansız bu maskeyi kullanırken çünkü yapısı kuru… BU yüzden elimi ılık suyla ıslatıp kullanacağım kadar ürünü alıyorum. Cildime eşit bir şekilde masaj yaparak sürüyorum. 5-6 dakika beklettikten sonra sıcak su ile cildimi temizliyorum. Ürünü dudaklarıma ve göz çevreme uygulamıyorum. Bu arada hassas ciltler bu maskeyi 8 dakikadan uzun tutmamalı…

Nature Therapy Facial Day Mask Kil Yüz Maskesi Yorumlarım

 • Jeotermal ve volkanik kil maskesi olduğundan dolayı ciltte ısınan bir ürün… Bu ısınmayı cildin yanması olarak algılamayın cildi geren ama gerekli ısıda tutan bir maske…
 • Ben belirttiğim gibi uyguladıktan 5-6 dakika sonra yüzümü yıkıyorum. Bu esnada cildim inanılmaz gergin oluyor hatta konuşamayacak duruma geliyorum (botox etkili maske adeta:D )
 • Yüzümü yıkadıktan sonra cildimin inanılmaz temizlendiğini hissediyorum.
 • Düzenli kullanımda gözenekleri azaltıyor.
 • Cildimin sağlıklı ve canlı göründüğünü gözlemledimm.
 • Çok kuru ciltler gerilme hissettiği anda yıkamalı ki ben genelde öyle yapıyorum. Aksi halde aşırı derecede cildimi nemlendirme ihtiyacı duyuyorum.
 • Yağlı ciltlerin de sevebileceği bir kil maskesi… Özellikle yağlı ciltler için gözenek küçültücü maske arıyorsanız Natura Therapy’a bakabilirsiniz.
 • Tanecikleri olduğundan dolayı sadece maske görevi değil peeling görevi de üstleniyor.
 • Peeling özelliği olduğundan ölü derilerden arındırıp pul pul görünümün giderilmesine yardım ediyor.
 • BU maskeyle ilgili ufak bir uyarım var. Yüzünüzde fazla tutarsanız kırmızılık oluşabilir. Geçmesi yarım saat falan alabilir bu süreçte telaş etmeyin geçecektir. Cildinizi nemlendirin bu durumda… Dediğim gibi ben de hassas ciltli biri olarak maskeyi çok az bekletiyorum hatta çoğu zaman peeling olarak kullanıyorum. Yağlı ciltler maske olarak tercih edebilirler.
 • Ürünün eksi yanı ise içerik kısmının belirtilmemiş olması…
 • Peeling maskeler genellikle soyularak çıkıyor fakat böyle bir özelliği yok anlayacağınız üzere yıkamanız gerekiyor.
 • Yüzümdeki mimik çizgilerimin anlık olarak azaldığını görebiliyorum lakin 4-5 saat sonra esnekliği eski haline dönüyor :))
 • Akne ve sivilceleri giderdiğini söylese de sivilcelere pek etki ettiğini düşünmüyorum açıkçası…

Kavanozda bir ambalajı var ve alırken zorlanmıyorum. Sadece yapısı biraz yoğun olduğu için elinizi mutlaka önceden sıcak suyla ıslatmanız gerekiyor.

Yoğun bir kokusu yok ve rengi çok açık yeşil… Uyguladığımda daha çok grimsi görünüyor

Nature Therapy Facial Day Mask Kil Yüz Maskesi Nerede Satılıyor?

Nature Therapy Facial Day Mask Kil Yüz Maskesi Cosmetica, Gittigidiyor, N11 gibi sitelerde satılıyor. Hatta şu sıralar toniğini çok merak ediyorum. 🙂 Nature Therapy Facial Day Mask Kil Yüz Maskesi fiyatı indirimde 10 TL… Sizin sevdiğiniz kil maskeleri neler? Benimle yorum olarak paylaşın lütfen! 🙂

Bloğumda yayınlayacağım yazılardan haberdar olmak için Instagram, Facebook ve Google Plus hesaplarımı takip edebilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir