Ritüel de Beaute Siyah Nokta ve Kir Temizleyici Burun Bandı İncelemesi

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün sizlere oldukça popüler olan bir ürün olan ritüel de beaute siyah nokta ve kir temizleyici burun bandından bahsedeceğim. Cildimdeki etkileri ve yorumlarıma geçmeden önce vaat ettikleri, nasıl kullanıldığına bakalım isterseniz 🙂

rituel-de-beaute-burun-bandi-2

  • Rituel de beaute burun temizleme bantları burun bölgesinde bulunan siyah nokta, kir, makyaj artığı, yağ ve diğer kalıntıları kolaylıkla temizler.
  • Gözenekleri açar.
  • Aleo vera etkisi ile tazelik hissi vererek cildinizi rahatlatır.

Kullanımı: Bandı uygulayacağınız bölgeyi suyla temizleyin. Eliniz kuruyken bandı koruyucu plastikten hafifçe ayırarak, kullanıma hazır hale getirin. Bandı uygulayacağınız bölgeyi ıslatın. Yeterli nemlilik olmazsa bant iyi yapışmayacaktır. Bandı ıslattığınız bölgeye, parlak yüzü burnunuza denk gelecek şekilde yapıştırın. Oluşacak hava kabarcıklarını gidermek ve bandın daha iyi temas etmesini sağlamak için birkaç saniye bastırın. En iyi sonucu almak için bandı 10-15 dakika, iyice kuruyuncaya kadar bırakın. Bant iyice kuruduktan sonra kenarlarından başlayarak yavaş yavaş çıkarın.

Uyarı: Güneş yanığı, sivilce ve lekeli ciltlere uygulamayınız. Yüz maskesi ve bandı gibi ürünlere alerjisi olan hassas ciltlere uygulamayınız. Sadece burun bölgesinde uygulayınız. (Göz çevresi için uygun değildir.) Haftada 1-2 kez kullanınız. (Cildin tahriş olmaması için 3 gün ara verin.) Eğer bandı cildinizden çıkarmakta zorlanırsanız, hafif ıslatarak bandı yavaşça çıkarabilirsiniz.

                   Güney Kore’de üretilip hayvanlar üzerinde deney yapılmamaktadır. Ayrıca bitkiseldir.

rituel-de-beaute-burun-bandi-1

Ritüel de Beaute Siyah Nokta ve Kir Temizleyici Burun Bandı Yorumlarım: Cildim oldukça kuru ve hassas olduğu için ilk kullandığımda kesinlikle bana göre değil deyip bir kenara attım. Sonrasında tekrar denemek istedim ve burnumu iyice ıslatıp 15 dk değil de 7-8 dakika beklettikten sonra yavaş yavaş çıkardığımda cildimi acıtmadı ve siyah noktaları iyi bir şekilde temizledi. Bandı çıkarıp baktığımda bu kadar siyah nokta benden mi çıktı dedim 😀 Ritüel de beaute siyah nokta ve kir temizleyici burun bandı piyasadaki birçok siyah nokta temizleme ürünlerine göre çok daha iyi sonuç veriyor.

rituel-de-beaute-burun-bandi-5

                  Bence dikkat etmeniz gereken burnunuzu ıslatmadan bandı ambalajdan çıkarıp hemen ürünü alacak şekilde hazır hale getirmeniz. Sonrasında burnunuzu ıslatarak bandın çıkık kısmını burnunuzun ucuna gelecel şekilde yerleştirin. Hava kabarcıkları varsa ve iyi yerleştiremediyseniz elinizle düzeltebilirsiniz.

rituel-de-beaute-burun-bandi-4

Diğer dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise hassas cilt tipleri için, o da süresini belirtilenden daha az tutmak ve haftada bir uygulamak aksi halde ben de ufacık sivilcelere neden oldu.  Haftalık kullanımı ve bekletme süresini ayarladıktan sonra iyi sonuçlar verecektir. Başka ürünlere baksam mı diye düşünmüyorum açıkçası rütiel de beaute bana yetiyor hem de oldukça uygun fiyatlı… 4-5 TL gibi fiyatı var, bim marketten sonra farklı market ve kozmetik mağazalarında da satılıyor diye biliyorum.Bir paketin içerisinde 6 adet burun bandı var ve tek kullanımlık… Paraben içermiyor, bitkisel… Hayvanlar üzerinde deney yapmaması ise markayı sevme nedenlerimden 🙂

Sizler siyah noktalarınızı gidermek için hangi ürünü kullanıyorsunuz, ritüel de beaute hakkında düşünceleriniz neler benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Bloğumu beğendiyseniz sağ tarafta  yada en alt kısımda yer alan “takip et” butonundan, facebook, instagram ve pinterest hesaplarımdan takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Yeni yazılarda görüşmek üzeree 🙂

 

Bunları da beğenebilirsiniz

4 yorum

  1. Ben de hep bu bantları kullanıyorum haftada bir muhakkak yaptığım bir şey çünkü benim burnumdaki gözenekler çok çabuk doluyor. Bir hafta yapmasam ne kadar peeling maske yapsam da burun bantlarının tek başına yaptıkları etkiyi alamıyorum. etkisini alabilmek için muhakkak burun ıslak eller kuru olmalı bence püf noktası bu :))

    1. Kesinlikle canım burnu iyi ıslatmadıkça maalesef çok etki etmiyor. Güzel yorumun için teşekkür ederim 🙂

  2. Bu bantları genellikle eşim kullanıyor Mary’im 🙂 Ben maske yapıyorum hep. Uzun süredir de neredeyse hiç siyah nokta sorunum kalmadı. Eşim bunlardan çok memnun yalnız 🙂 Ellerine sağlık canım, öpüyorum <3

    1. Ben de çok memnunum Blana’mm ve yaptığın maskeyi merak ettim açıkçası :)) Okuduğun için ben teşekkür ederim güzel gözlümm <3 :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir