Sebamed 50 Faktör Güneş Kremi Yorumlarım

Merhaba bloğuma hoş geldiniz 🙂

Güneş kremlerini yaz kış kullanmak kırışıklıklar azalttığı gibi kızarmalara karşı korur ve leke oluşumunu engeller. Bu yüzden yaz kış her mevsim güneş kremi kullanmaya özen göstermeliyiz. Benim de hassas cilt tipim maalesef her üründe olumlu tepki vermiyor doğal bir marka olmasına rağmen sebamed cildimde soyulmalara neden oldu.
gunes-kremi
Yorumlarıma geçmeden hemen etkilerine, vaat ettiklerine bir göz atalım:

gunes-kremi-5

1)Mikropigmentlerle kombine edilmiş, yüksek etkili UVA ve UVB filtreleri sayesinde güneşin zararlı ışınlarını süzer, etkili bağışıklık sistemi koruması sağlar ve cildi iritasyona karşı korur.
2)Vitamin E sayesinde cildi serbest radikallere karşı korur ve antioksidan etki sağlar.
3)Hücre yenileyici provitamin B5 ile etkili hücre koruması sağlar.
4)Doğal hydro-fructol formülü kuruluğa karşı yoğun nemlendirme sağlar.
5)Hassas ciltler için Bisabolol içerir.
6)Şehirde, deniz kenarında ve sporda kullanım için uygundur.
7)Kolay sürülür,yapışkan değildir,beyaz kalıntı bırakmaz.
8)Alkol içermez.
9)Parafin,PEG bileşenleri, PABA esterleri ve Acrylamide içermez.

gunes-kremi-6
Sebamed içeriğinin temiz olması bakımından güvenilir bir marka.. Birçok markanın güneş kremini denediğim de sivilcelenme problemine ve iritasyona neden oldu. Bu nedenle araştırıp n11.com’dan siparişimi verdim. İnanılmaz ümitlerle aldım fakat yine beklentilerimi karşılamadı.

gunes-kremi-4

Yapısı oldukça yoğun eğer cildinize iyice yedirmezseniz cildinizle bütünleşmesinin imkanı yok ve beyaz lekeler bırakıyor. Bu da hoş görüntü oluşmuyor tahmin edersiniz ki… Cildimi nemlendirdi fakat gün içerisinde inanılmaz kaşıntıya sebep oldu. Yüzümü yıkama ihtiyacı hissediyorum sebamed güneş koruyucu kremini sürdüğümde… Yüzümün en hassas bölgelerinde ise soyulmalara neden olduğunu gözlemledim. Bu sorunlarının nedenini tam olarak anlayamadım ürün içerik olarak temiz olduğunu iddia ediyor, vaat ettiklerinin tam tersi bir etki söz konusu cildimde.. O yüzden kullanmayı bıraktım.
gunes-kremi-3
Ambalajı tüp şeklinde ve oldukça yoğun kıvamda… Kokusu rahatsız etmedi fakat etkileri cildimde inanılmaz iritasyona sebep oldu.

IMG_20170129_003103

Yaklaşık 1- 1.5 aydır kullanıyorum. 75 ml olduğu için yarısına geldim zaten az miktarda alıp cildinize yedirmeniz gerekiyor belirtiğim gibi yoğun olduğu için cildinizle bütünleşmesi uzun sürüyor.

n11.com’dan 75 ml’lik ürünü 50 tl civarında bir fiyata almıştım fakat şu an sitede indirim var. 36 tl gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. Hassas ciltlere tavsiye etmem, farklı markalarla yoluma devam edeceğim.

Kendinize iyi bakın, hoşçakalın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir