Sevgililerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tektaş!

En özel ve anlamlı hediye alternatifi takılardır. Hem erkek hem de kadınlar sevdikleri takı türlerini hediye aldığında özel ve önemsenmiş olarak hisseder. Özellikle evlilik tekliflerinde en güzel pırlanta tektaş yüzük modelleridir. Aynı zamanda tamtur pırlanta yüzük modelleri, baget yüzük modelleri de sıklıkla tercih edilen yüzükler arasında yer alır.
Pırlanta en değerli ve en özel taşların başında gelir. Bu nedenle pırlanta yüzük modelleri özel hissettiren kişilere alınır ve biricik olduğu hissettirilmeye çalışılır. Pırlanta yüzük alırken seçilecek modeller kişinin zevkine hitap etmeli ve bireyler önemsendiğini hissetmelidir. Bu nedenle pırlanta tektaş yüzük modelleri önceden araştırılmalı, kişilerin sevdikleri modeller ve takılar öğrenilmelidir. Araştırmalar sonucunda en kaliteli ve uygun fiyatlı tektaş pırlanta modelleri seçilmelidir.
Tektaş modelleri kesimi, pırlanta boyutu, berraklığına göre farklı çeşitleri mevcuttur. Hatta bu ölçümlere uygun olarak üretilen tektaş pırlanta modelleri 4C kriterlerini içerir ve sertifikalar ile kişilere iletilir. En sık tercih edilen tektaş modelleri şunlardır:
1. Oval Kesim Pırlanta: Ellerin yapısı küçük ise en zarif duran tektaş modellerinden biridir. Pırlanta tektaş modelleri oval şeklinde kesilir ve büyüklüğü kişinin zevkine bağlıdır.
2. Damla Kesim Tektaş: Gözyaşı ya da pear kesim tektaş modelleri olarak da bilinir. Farklı ve şık kesim tektaş modelleri arasında yer alır.
3. Zümrüt Kesim Tektaş: Gösterişli, büyük tektaş severlere uygun modeldir. Karat ve berraklığı yüksek modeller tercih edilir.
4. Prenses Kesim Tektaş: Kare ve köşeleri sivri olan tektaş modelleridir. En sık tercih edilen kibar tektaş modelleri arasındadır.
5. Yuvarlak Kesim Tektaş: Işığı en güzel yansıtan ve şık duran tektaş modellerindendir. Kusursuz ve risksiz tektaş modelidir.
6. Markiz Kesim Tektaş: Kral Luis’in sevgilisine gülümsemesinden esinlenerek oluşturulan tektaştır. Vintage yüzük modellerinden hoşlananlar tercih eder.
7. Yastık Kesim Tektaş: Yuvarlak ve kare şekillerinin iç içe geçmesiyle elde edilen modeldir. Modern görünümlü yüzüktür.
8. Radyant Kesim Tektaş: Yoğunlaştırılmış pırlantaya sahip yüzük kare şeklindedir.
9. Aşer Kesim Tektaş: Pırlantalar lazerle işlenir ve patentli pırlantadır. Vintage yüzük modelleri arasında yer alır.
10. Kalp Kesim Tektaş: Tektaş pırlanta yüzük kalp şeklindedir. Romantik modeller sevenlere uygundur.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir