Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Günlük Cilt Bakım Ürünleri Kullananlar

Merhaba dostlarıım, bloğuma hoş geldiniiz 🙂
Bugün sizlere son zamanlarda yaptığım cilt bakım rutinimden bahsedeceğim. Bu yazımda kullandığım ürünleri bloğumda incelemiştim ve hepsinin linkini en sona bırakacağım. Merak ettiğiniz ürünler varsa oradan detaylı olarak bakabilirsiniz canlar 🙂 Genellikle cilt bakım rutini yaparken günün stresinden arınırım ve daha temiz hissettiğim için daha keyifli olurum. Bu nedenle çok üşendiğim günler olsa bile mutlaka cilt bakım rutinime sadık kalmaya çalışırım. Cilt bakım rutini sırası nasıl olmalı, hangi ürünleri kullanıyorum dilerseniz hemen onlara geçelim.

Roll On Deodorant Kullanımı
Roll On Deodorant Kullanımı

Günlük Vücut ve Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Günlük olarak hareketli, spor ağırlıklı bir yaşamım var. Bu nedenle günlük duş almaya ve vücudumun ihtiyacına uygun olan ürünleri kullanmaya özen gösteriyorum. Bu cilt bakım rutininde aslında vücut, saç ve cilt rutinimden ve kullandığım ürünlerden de bahsedeceğim.

Roll On Deodorant Nasıl Kullanılır?
Roll On Deodorant Nasıl Kullanılır?
 • Roll On Deodorant Kullanımı

Temiz ve kuru kol altlarına yaklaşık 15 cm uzaklıktan sıkılarak uygulanabilir. Roll on ve deodorant beraber kullanılabilir mi? Evet, kullanılabilir. İlk olarak roll on uygulanmalı ve sonrasında aynı kokuya sahip deodorant gün içerisinde tazelemek amacıyla kullanılabilir.

Vücut Nemlendirici Krem Önerileri
Vücut Nemlendirici Krem Önerileri
Cetaphil Nemlendirici Losyon Kullananlar
Cetaphil Nemlendirici Losyon Kullananlar
 • Vücut Nemlendirici Krem Kullanımı

Oldukça kuru ve alerjik cilde sahibim… Bu nedenle özellikle kış aylarında cildimi nemlendiren ve yatıştıran ürünler kullanmaya çalışıyorum. En sevdiğim ikili Cetaphil vüct nemlendirici krem ve Excipial Hydro kremdir. İki krem de hassas ciltlere uygun ve cildi yumuşacık yapan ürünlerdir.

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?
Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?
 • Saç Maske Kullanımı

Saçlarımı yıkamadan yoğun bakım yapmak istediğim dönemlerde İsemlife yıpranmış saçlar için bakım yağı besleyici ve nemlendirici olan ürününü uyguluyorum. En az bir saat saçımda bekletiyorum ve uyguladığımda tüm saçlarıma, saç derime ürünün temas etmesini sağlıyorum. Bebek saçların uzaması, saçların yumuşak ve parlak olmasını sağlayan en güzel ürünlerden biri…

Saç Serumu Ne İşe Yarar?
Saç Serumu Ne İşe Yarar?
Saç Serumu ve Saç Yağı Arasındaki Fark
Saç Serumu ve Saç Yağı Arasındaki Fark
 • Saç Serumu Kullanımı

Duştan sonra saçlarımın elektriklenmesini önlemesi ve daha parlak görünmesi için saç serumu uyguluyorum. Pantene onarıcı ve koruyucu bakım saç serumunu kullanıyorum. Etkileri; saçların elektriklenmesini önlüyor, saçları parlak gösteriyor, kırılmaya karşı koruyor ve yumuşacık yapıyor.

Selülit Kremi Kullananlar
Selülit Kremi Kullananlar
Selülit Kremi Nasıl Kullanılır?
Selülit Kremi Nasıl Kullanılır?
 • Selülit Kremi Kullanımı

Selülitlerin giderilmesi, daha sıkı bacak görünüme kavuşulması için en etkili yöntemlerden biri selülit kremi kullanmaktır. Özellikle spor, bol su içme, dengeli beslenme ile desteklendiğinde selülit kremi daha çok etki eder. Aynı zamanda krem uygulanırken masaj yapıldığı için daha çabuk sıkılaşmaya yardımcı olur. Benim kullandığım krem İsemlife anti selülit kremi ve oldukça etkili bir ürün… Selülit kremi nasıl kullanılır? Krem uygulanacak bölgeye nemlendirecek kadar ürün alınmalı ve masaj yaparak uygulanmalıdır. Her gün düzenli olarak kullanılması daha çabuk etki etmesine yardımcı olur. Ancak haftada bir gün uygulanmayarak vücut dinlendirilebilir.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?
Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt Temizleme Jeli Önerileri
Cilt Temizleme Jeli Önerileri
 • Cilt Temizliği

Cilt tipine uygun olan bir temizleme jeli ile cilt temizlenmeli… Öncesinde makyaj temizleme pamuğu ve losyonları ile kaba makyaj çıkarılabilir. Aynı zamanda ten makyajı vs yapılmasa bile günlük olarak kir, krem, güneş kremi kalıntılarını temizlemek için cildin temizlenmesi gerekir. Benim kullandığım ve çok memnun kaldığım ürün İsemlife yüz temizleme jeli … Hassas, kuru ciltler için çok uygun ve hiçbir alerjik reaksiyon yapmadı.

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?
Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?
Cilt Temizliği İçin Neler Yapılmalı?
Cilt Temizliği İçin Neler Yapılmalı?
 • Tonikleme İşlemi

Cildin kirden ve makyaj kalıntılarından arınması için tonikleme işlemi oldukça önem taşır. Bu nedenle cilt tipine uygun bir tonik uygulanması gerekir. Favori toniğim Viacure markasına ait ve bulması birazcık zor… Ancak etkileri olağanüstü ve sivilce oluşumunu engelleyip gözeneklerin sıkılaşmasında etkili bir ürün… Son zamanlarda kullandığım tonik ise Facelab markasına ait… Muazzam bir ürün değil ancak temizleme yönünden başarılı…

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?
Kil Maskesi Nasıl Yapılır?
Kil Maskesi Önerileri Blog
Kil Maskesi Önerileri Blog
 • Maske Kullanımı

Gözeneklerin sıkılaşması ve siyah noktaların giderilmesi için belirli aralıklarla maske kullanılmalıdır. Ben genellikle kil maskelerini tercih ediyorum ve çok memnunum. Kil maske önerileri olarak Aztec Secret ve Claderm Arındırı Kil Maskesini örnek verebilirim. İki üründe ciltteki ölü derilerin atılması, gözeneklerin temizlenmesi ve sıkılaşmasında oldukça etkilidir.

Cilt Serumu Önerileri Blog
Cilt Serumu Önerileri Blog
 • Serum Kullanımı

Cildi temizlendikten ve maske yaptıktan sonra mutlaka cildime iyi gelen ve ihtiyacım olan serumu kullanmaya özen gösteriyorum. Cilt tonunu eşitmeleye yardımcı olan ve güneş lekelerinin gitmesinde etkili olan Niacinamide içeren ürünler uyguluyorum. Son kullandığım ise İsemlife markasına ait… Gerçektende cildimin renk eşitsizliğini giderme, güneş ve sivilce lekelerinin yok olmasında etkili olduğunu düşünüyorum.

Hametan Krem Kullananlar
Hametan Krem Kullananlar
 • Cilt Tipine Uygun Krem Kullanımı

Her cilt tipinin ihtiyacı farklıdır. Hatta belirli dönemlerde cildin ihtiyacı değişebiliyor. Cildi gözlemleyip bakım yapılmalı ve cilt tipine uygun olan ürünler kullanılmalıdır. Bana en çok iyi gelen ve herçekten cildimi nemlendiren kremlerin başında Hametan geliyor.

Göz Kremi Önerileri
Göz Kremi Önerileri
Mor Göz Altı İçin Krem Önerileri
Mor Göz Altı İçin Krem Önerileri
 • Göz Kremi Kullanımı

Göz çevrem oldukça kuru ve hassas olduğu için nemlendirmeye özen göstermeye çalışıyorum. Özellikle uykusuz ve yorgun olduğum dönemlerde çok severek kullandığım iki krem var. Biri Herbaderm torba ve morluklara karşı göz altı kremi diğeri ise HBMIC yatıştırıcı göz kremi… Göz çevrem çok kuru olduğu dönemde ise nemlendirmesi yoğun olan Kiehl’s avokado göz kremini uyguluyorum. Hassas ve çok kuru göz altlarına sahip olanlar çok sever ancak yağlı ve yoğun yapıda göz kremi sevmeyenler için uygun olmayabilir.

Gua Sha ve Jade Roller Kullanımı
Gua Sha ve Jade Roller Kullanımı
Gua Sha Kullanımı
Gua Sha Kullanımı
 • Gua Sha ve Jade Roller Kullanımı

Cildime uyguladığım ürünlerin daha iyi emilmesini, cildimin daha sıkı olması ve cildime masaj yapması için gua sha ya da yeşim taşı uyguluyorum. İki taşında yapısı soğuk olduğundan dolayı yüzünüz şiş ve yorgunsa anında rahatlatıyor ve sıkı görünmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda doğal taşlardan elde edildiği için pozitif enerji veriyor, gün içerisinde baş ağrım vs olduğunda hafiflettiğini düşünüyorum.

Günlük Cilt Bakım Ürünleri Kullananlar
Günlük Cilt Bakım Ürünleri Kullananlar

Günlük Cilt Bakım Ürünleri Kullananlar

Çok memnun kaldığım ya da beğenmediğim ürünleri vaktim olduğunca bloğumda paylaşmaya çalışıyorum dostlar 🙂 Rutinimde kullanıp memnun kaldığım ürünlerin linklerini aşağıda bırakıyorum. Merak ettikleriniz varsa direkt olarak tıklayıp okuyabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar dilerim. 🙂

Garnier Mineral Termal Koruma Sprey Deodorant

Roc Keops Roll On Deodorant

Excipial Hydro Su İçinde Yağ Emülsiyonu

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir