Üniversite Okul Makyajı

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Makyajımı yapmış, çekimleri tamamlayıp görselleri editlemişken, tam yazıyı gireceğim derken hastalanıp bir türlü giremediğim üniversite okul makyajını sonunda yazmaktan mutluluk duyuyorum 🙂 Üniversite makyajım genellikle sade oluyor. Çoğu günler ten makyajı yapmıyorum ama üniversiteye yeni başlayacak olanlar ve okulun ilk günü biraz daha özenli makyaj yapmak isteyenlere fikir olsun diye detaylı bir makyaj hazırladım.

universite-okul-makyaji Üniversite makyajını ben genelde çok abartmadan ve hızlı şekilde yapmayı seviyorum. Özellikle sabah erken saatte dersim varsa eyeliner, rimel ve ruj üçlüsü oluyor.  Lise makyajı için uygun olduğunu düşünmüyorum o yüzden çok yakında lise makyajı da gelecek :)Umarım keyifle okursunuz, şimdi makyajın nasıl yapıldığına geçelim. 🙂

universite-okul-makyaji-2

 

İlk olarak püre beauty bb krem ile cildimdeki renk eşitsizliğini giderdim.

Göz makyajına başlamadan essence I stgage far bazını uyguladım. Farın uzun süre bozulmadan kalması için ve renk eşitsizliğini ortadan kaldırmak için sürekli far bazı uyguluyorum.

universite-okul-makyaji-3

Flormar 07 nude dudes far paletindeki en açık krem rengini göz pınarlarımdan gözümün orta kısmına kadar uyguladım ve bu far ile kaş altlarımı, göz pınarlarımı ve burun üzerine uyguladım.

Geçiş farı olarak aynı paletten en koyu kahvenin yanında olan sütlü kahveyi geçiş farı olarak kullandım.

Karıştırma fırçasına ise en koyu kahveyi çok çok az alıp tüm farları karıştırdım.

Koyu kahverengi farı alt kirpik diplerinin bitiş çizgisine çok az uyguladım ve kaşlarımı en koyu kahve ile boşluklarını doldurdum.

universite-okul-makyaji-4

The balm schwing eyeliner ile çok ince eyeliner çektim.

universite-okul-makyaji-6

 

Bolca max factör wild mega volüme maskarasını uyguladım. Allık olarak essence silky touch blush allığını canlı bir görünüm elde etmek için uyguladım. Ruj olarak en sevdiğim renk olan içerisinde gül kurusu bulunan golden rose matte velvet serisinden 02 numaralı rujunu uyguladım.

universite-okul-makyaji-5

Okula giderken uygulanabilecek abartısız ama güzel görünecek bir makyaj olduğunu düşünüyorum. Ben okula giderken her gün aynı tür makyaj uygulamasam da makyaj yapmaya vaktim varsa uyguladığım ve dışarı çıkarken yapmayı sevdiğim makyajlardan biri 🙂 Ürünler için tek tek link vermedim fakat arama bölümüne istediğiniz ürünü yazarak yorumlarımı görebilirsiniz.

universite-okul-makyaji-1

Siz okula giderken nasıl makyaj yapıyorsunuz, neler kullanıyorsunuz, makyajı beğendiniz mi yorum olarak bırakmayı ve bloğumu beğendiyseniz takip etmeyi unutmayın lütfen, kendinize iyi bakın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

 1. Pure Beauty BB krem harika bir ürün <3

  Bence üniversite için gayet güzel bir makyaj olmuş. Ben biraz daha gösterişli makyaj yapmayı seviyorum 🙂
  Dikkat çekmeyi sevdiğimi evet söyleyebiliriz 🙂
  Tabi çok abartılı makyajlar çok itici görünüyor.. Özellikle 1.öğretim olan öğrenciler için 🙂 Sabah saatlerinde o kadar ağır makyaj.. DONT lütfen 🙂

  Lisede makyaj yapılması taraftarı değilim ama hafif bir rimel ve lip balm'dan kimseye zarar gelmez sanırım =)

  1. Sana her şey yakışır bitanemm <3 Ben sade olsun benim olsun kafasındayım okulda ama çağrı'nın yanına ya da gösteriye gidince boyut atlıyorum eheh 😀 Sabah makyaj yapmaya enerjisi olanlara hayranım zaten ve o kadar detaylı makyaj yapmak için neden erkenden uyanılır hiç anlamam, canım uyku <3 😀 Lisede dediğin gibi balm ideal bence ya da çok hafif dudak renginde ruj :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir