Anayurt Oteli & Yusuf Atılgan

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Kitap okumayı sevdiğimi beni takip edenler bilir. Özellikle instagramda stories üzerinden beğendiklerimi paylaşmayı ihmal etmemeye çalışıyorum. Takip etmiyorsanız sağ köşedeki ya da en altta insagram hesabımdan takip ederek günlük neler yaptığımı, neler okuduğumu, nerelere gittiğimi öğrenebilirsiniz. 🙂 Klasik eserleri bitirme çabalarım son hız devam ediyor ve çoğunlukla nedeeen daha önce okumadım diye hayıflanıyorum. Bugünkü konuğum ise Yusuf Atılgan imzası taşıyan Anayurt Oteli romanı

yusuf-atilgan

Yusuf Atılgan’ın kitapları oldukça fazla betimleme içerdiğinden romandan kopma olasılığı fazla maalesef. Anayurt Oteli romanın konusu ise otel sahibi Zebercet’in yaşama biçimini ele alıp hiç beklemediği bir anda kendini kaybetmesi ve bir suç işlemesiyle başlıyor. Sonrasında otele gelen müşterileri geri çeviriyor. Farklı mekanlarda kendini buluyor. Aslında Zebercet’te bir pişmanlık belirtisi göremedim ben okuyan arkadaşlarım yorumlarınızı merak ediyorum.

yusuf-atilgan-1

Günlük hayat, rutinler işleniyor romanda… Benim gibi akıcı, olay etrafında toplanan romanları seviyorsanız azıcık sıkılabilirsiniz. Konuşma dilinde yazıldığından şiveli bir hava var romanda. Yusuf Atılgan genellikle eserlerinde yalnızlık temasını işliyor.

yusuf-atilgan-2

Fiyatı: 9TL

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı:108

Türü:Roman

         Sizler Anayurt oteli romanını okudunuz mu, görüşleriniz neler? Benimle yorum olarak paylaşırsanız çok mutlu olurum. 🙂 Bloğumu beğendiyseniz sağ köşede ya da sayfanın en altında bulunan “takip et” butonuna tıklayarak, facebook, instagram, pinterest ve Google + ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

6 yorum

  1. Birkaç yıl önce okumuştum kitabı. Aklımda kalan tek şey bitirmek için inat etmemdi çünkü ben de biraz sıkılmıştım okurken ….

    1. Ben de akıcıdır ümidiyle başlamıştım ama çok fazla betimleme ve olaydan kopukluk olunca bir hafta ancak bitti.

    1. Ben de her ay koli koli alıyorum kitap en güzel bağımlılık cidden 🙂 UMarım sever 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir