Bibimcos Deep Cleansing Foam

Deep Cleansing Foam Ne İşe Yarar?

Merhaba güzellerim, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlere çok severek kullandığım makyaj temizleme ürününden bahsedeceğim: Bibimcos Deep Cleansing Foam … Gündüz ve akşam bakımlarından sonra cildi ürünlerden, kir ve makyaj kalıntılarından arındırmak oldukça önemlidir. Bunun için kişiler kendi cilt tipine ve beklentilerine en uygun olan cilt bakım ürünlerini tercih ederek rutin oluşturabilir. Güneş kremi kullanıldığında cildi arındırmak için genellikle çift fazlı yağlı makyaj temizleme ürünleri kullanılır. Ancal Kore markalarına ait cildi hem besleyen hem de kirden arındıran markalar da bulunur. Ancak kişinin cildi hassas, akne ve sivilcelenmeye meyilli ise mutlaka uzmana danışarak ürün kullanılmalıdır. Benim son zamanlarda severek kullandığım hatta bitirdiğim Bibimcos Deep Cleansing Foam nedir, nasıl kullanılır, etkileri neler dilerseniz detaylı inceleyelim.

Deep Cleansing Foam Nedir?

Deep Cleansing Foam Nedir?

Cilt temizleme ürünlerinde yazan ibaredir. Cildi kir, makyaj kalıntısı, toz gibi etmenlerden arındırarak daha sağlıklı, parlak ve canlı  bir cilt elde edilmesine yardımcı olur. Ürünler köpük formunda da olabilir çift fazlı yani yağlı da olabilir. Aynı zamanda cilt tiplerine göre birçok alternatif bulundurur ve  kişiler kendilerine en uygun seçeneği alarak ihtiyaçlarını giderebilir.

Deep Cleansing Foam Ne İşe Yarar?

Deep Cleansing Foam Ne İşe Yarar?

Cilt temizliğini sağlayarak cildin akne, sivilcelenmesini önler. En önemli özelliği cildi temizleyerek gözeneklerin açılmasını sağlar ve oluşabilecek akne, sivilceyi engeller. Böylece bireyin cildi daha pürüzsüz bir görünüme sahip olur. Birey hangi ürünü kullanacağını bilmiyor, cildi atopik yani reaksiyona meyilli ise mutlaka uzmana danışarak ürün kullanmalıdır.

Deep Cleansing Foam Nasıl Kullanılır?

Deep Cleansing Foam Nasıl Kullanılır?

Ürünü kullanmadan önce ılık su ile cilt ıslatılmalıdır. Sonrasında ürünü alıp cilde uygulamalı, masaj yaparak köpüklerin çıkması sağlanmalıdır. Birkaç dakika boyunca cilde masaj yapılmalı ve cilt iyice kirden, makyaj kalıntılarından arındırılmalıdır. Eğer tek seferde çıkmazsa ve cildin temizlendiğinden emin olunmak istenirse tekrar ürün alıp uygulanmalıdır. Genellikle sabah ve akşam kullanımına uygun olan ürünlerdir.

Bibimcos Deep Cleansing Foam Kullananlar

Bibimcos Deep Cleansing Foam Kullananlar ve Yorumlar

  • Çift fazlı bir temizleyici değil ancak günlük olarak makyaj yapmıyor, ten ürünü kullanmıyorsanız yeterli gelecektir.
  • Ben cildimde sadece kapatıcı, allık varken kullandım ve gayet başarılı bir şekilde çıkardı.
  • Bazı günler renkli güneş kremi kullandığımda ve hemen makyajımı çıkarmak istediğimde de kullandım. Hızlı bir şekilde ürünleri ciltten arındırıyor ve temizleme işleminden sonra kupkuru gergin bir hissiyat oluşmadı.
  • Benim cildim  kuru ve hassas olduğu için uygulamadan sonra cildimi nemlendirdim.
  • Çok hafif bir kokusu var ve asla rahatsız etmiyor.
  • Köpük formuna hemen ulaşıyor ve cildi temizlediğini hissediyorsunuz.

Ben denemek amaçlı 10 ml olanı tercih ettim ancak etkilerini çok beğendiğim için tekrar alacağım. Boyutu ufak olduğu için rahatlıkla seyahatlerde de kullanılabilir. Ayrıca tüp formunda olduğu için istediğiniz kadar ürünü alıp kullanabiliyorsunuz. Sizlerin favori makyaj temizleme ürünleriniz neler ya da merak ettikleriniz var mı? Lütfen benimle yorumlarda paylaşın. 🙂

Bibimcos Deep Cleansing Foam Yorumlar

Bloğumu beğendiyseniz yeni yazılarımdan haberdar olmak için Instagram, Facebook  hesaplarımı takip edebilirsiniz. Hoşçaaakaalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir