Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken ve yüze şekil veren duyu organı olarak burun bilinir. Burnun estetik ve yüz şekline uygun olarak görünmesi kişilerin daha çekici gösterir. Ayrıca profesyonel şekilde burun yaptırmak isteyen bireyler uzman, alanında en iyi hekim ile çalışmalıdır. Burun ameliyatları genellikle iki şekilde yaptırılmaktadır. Bunlardan biri kişi kendi isteği ile burun şekillerinin değişmesini talep edebilir. İkinci olarak kaza ya da hastalık dolayısıyla burnunda operasyon olursa bunu değerlendirip cerrahi yöntem ile burun estetiği yaptırılabilir. Burun estetiği cerrahi operasyon gerektirir ve bu işlem boyunca kalıp kullanılır. Bu kalıp sayesinde burun şekillendirilerek hastanın istediği özellikte burunlar yaptırılabilir.
Burun estetiğine karar verildikten sonra yüz şekline göre nasıl bir estetik yapılacağı uzman ekip tarafından belirlenir. Uzmanın yönlendirmeleri, burnun yapısı ve yüz şeklinin elverişliliği burun estetiğini belirleyen en önemli faktörler arasındadır. Bu nedenle yanak, üst dudak, alın gibi diğer yüz bölgelerinin alt yapısı da burun estetiğini etkiler. Yüz şeklini ve görünümünü büyük oranda değiştiren burun estetiği Op. Dr. Hakan Teymur tarafından özenli şekilde yapılır. Bireylerin istekleri doğrultusunda ve yüzün anatomik şekline bağlı olarak yapılacak burun estetiği sürecin şeklini belirlenir. Yoğunluk ve tedavi süreci belirlendikten sonra iki tarafa uygun olacak şekilde burun estetiği randevu verilir. Belirlenen günde tüm profesyonel ekip hazırlanarak en iyi burun estetiği ameliyatı için hazırlanır. Hakan Teymur burun estetiği işlemlerinin yanı sıra kulak estetiği, yüz germe estetiği gibi önemli ameliyatları başarı ile sonuçlandırır. Bu işlemlerin tümünde kişilerin istekleri, yüz şekli ve fiziksel durumu göz önüne alınarak işlemler yapılır.

İçindekiler

Burun Estetiği Ne Zaman İyileşir?

Burun estetiği için kişiler ile görüşülüp burun şekli belirlendikten sonra işleme başlanır. Burun estetiği yapılırken genel anestezi yapılır. Hastanın durumu, sağlık koşullarına göre açık burun estetiği ve kapalı burun estetiği yapılır. Her iki durumun farklı avantaj ve dezavantajları bulunur. Kişinin fiziksel durumunun yanı sıra istekleri de göz önüne alınarak açık ya da kapalı olacak şekilde burun estetikleri yapılır. Kadınlar için burun estetiği 17 yaşından sonra erkeklerde ise 18 yaşından sonra uygulanabilir. Ancak mutlaka alanında uzman ve profesyonel şekilde hizmet veren hekimlere danışmak gerekir. Ergenlik dönemini tamamlamış, kemik gelişimi bakımından problem teşkil etmeyen bireylere burun estetiği rahatlıkla yapılabilir. Burun estetiğinden sonra burunda, yanak, göz çevresi, alın ve üst dudak bölgelerinde şişlik, morluk bulunabilir. Bu morluk ve şişkinliklerin tam anlamıyla geçmesi iki ya da üç hafta sürebilir. Aynı zamanda uzman doktorun önerisi doğrultusunda pansumanlar yapılmalı ve burun sargılı halde iken daha dikkatli hareket edilmeli, yüz üstü yatmaktan kaçınılmalıdır. Açık burun estetiğinin olması durumunda burun kemiği kırılma ve düzeltme işlemleri yapılmış ise iyileşme süreci uzayabilir. Ancak ufak müdahaleler gerektiren burun estetiği daha hızlı şekilde iyileşir.

Burun Estetiği Ne Zaman Oturur?

Burun estetiğinden hemen sonra istenilen görünüm oluşmayabilir. Burun yapısının, estetiğinin tam olarak oturması bir seneyi bulabilir. Yapılan işlemler, burnun ve yüzün fiziksel yapısına göre burun estetiği oturur. Yalnızca burun estetiği yaptırıldıktan sonra burun üstü düşmeme, darbe almamaya özen göstermek gerekir. Burun ameliyatı sonrasında iyileşme süreci iki ile üç hafta arasında bir zaman geçmesi gerekir. Uzmanın yönlendirilmesi doğrultusunda kontroller olabilir ve pansumanlar profesyonel ekipler tarafından yapılmasına önem verilmelidir.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir