Cilt Bakımında Maskeyi Es Geçmeyin

Maskeler cilt sorunlarını azaltmak, cilde daha parlak ve pürüzsüz bir görünüm vermek için yoğun bakım yapan ürünlerdir. Genellikle hafta bir ya da iki kez kullanılabilirler. Cilt bakım rutininize maskeleri de ekleyerek rutininizi daha eğlenceli hale getirebilir aynı zamanda cildinizin ihtiyacı olan bakıma kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Yağlı, kuru ya da karma ciltlerin hepsini de daha sağlıklı gösterecek, genişlemiş gözenekler, hassasiyet ya da ince kırışıklık görünümünü hedef alacak pek çok farklı maske çeşidini Watsons’ta bulabilirsiniz.

Işıltılı Bir Cilt için Yüz Maskelerinden Yardım Alın

Cildinizin mat ve solgun göründüğünü düşünüyorsanız yüz maskelerinden yardım alabilirsiniz. Bakım rutininiz içerisinde maskelere yer vererek düzenli kullanımda beklediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Bununla birlikte yüz maskeleri cilt bakım rutininde düzenli olarak kullanılabildiği gibi acil çözüm isteyen cilt kusurlarını gidermek için de kullanılabilir. Örneğin cildinizin son zamanlarda daha sık kuruduğunu gözlemiyor, akneye ve siyah nokta oluşumuna yakınlığının arttığını düşünüyorsanız nemlendirici ve arındırıcı yüz maskelerinden faydalanabilirsiniz.

Farklı cilt tipleri de farklı maskelerin kullanımını gerektirir. Yağlı, kuru, karma ya da hassas cilt tipleri için özel olarak hazırlanmış yüz maskeleri içinden cilt tipinize uygun olan ürünleri seçerek haftalık cilt bakım rutininize cilt maskesi çeşitlerini de ekleyebilir, cildinizi beslerken eğneceli cilt bakım anlarıyla kendinizi şımartabilirsiniz.

Örneğin yağlı bir cilt tipine sahipseniz, cildinizdeki yağlanmadan şikayetçiyseniz ve cildinizdeki parlamadan rahatsız oluyorsanız, L’Oreal kil içerikli temizleyici ve yağ dengeleyici maskeleri sizin için ideal bir cilt bakım ürünü olabilir. Genişlemiş gözeneklerin görünümünün küçülmesi ve ciltteki parlamanın azalması için Garnier cilt maskesi çeşitleri cildiniz için uygun bir seçim olabilir.

Maskelerle Cildiniz Neme Doysun

Özellikle havaların soğumasıyla artan cilt kuruluğu problemi yüzde kızarmalara ve pul pul bir görünüme sebep olabilir. Kuru ciltler için özel maskeler cilde uygulama sırasında yoğun nem vererek bu görünümü en aza indirir. Simple, Nivea ve Watsons gibi markaların tek kullanımlık nem maskeleri banyo sonrası cilde nem yüklemesi yapmak için harika bir seçim olabilir. Akşam saatlerinde yapılması tavsiye edilen nem maskeleri, yüzden temizlendikten sonra dahi gece boyunca cildinizin nemli kalmasına yardımcı olur.

Kurulukla beraber cildinizde hassasiyet de mevcutsa bal maskesi, cildinizin beslenmesine, aynı zamanda cilt hassasiyetinin yatışmasına yardımcı bir maske çeşidi olabilir. Sivilce sorununuz varsa Montagne Jeunesse’in nem veren sivilce maskesi seçeneklerine de göz atabilirsiniz.
Nemsiz cilt, her zaman için kuru bir cilt tipine sahip olmak anlamına gelmez. Yağlı, hassas, akneli ciltler de dönem dönem nemsiz kalabilirler. Bu nedenle de cilt tipiniz ne olursa olsun cilt tipinize uygun nem maskelerini cilt bakım rutininize dahil ederek cildinizin daha canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Daha Genç Bir Cilt için Cilt Maskeleri

İnce kırışık görünümünden rahatsızlık duyuyorsanız ve cildinizin elastikiyetini kaybettiğini düşünüyorsanız Watsons’ta yaşlanma karşıtı, sıkılaştırıcı ve nemlendirici maske seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Jiinju gibi markaların altın maske çeşitleri, Pure Aura’nın tek kullanımlık sıkılaştırıcı maskeleri cilde canlı ve parlak bir görünüm kazandırırken ince kırışıklık görünümünün giderilmesine yardımcı olarak zamanın olumsuz etkilerini tersine çevirmeye destek olur.

Pürüzsüz Bir Cilt için Cilt Problemlerine Uygun Maskeler

Eğer makyajsız bir şekilde özgüveninizden ödün vermeden gezmek istiyorsanız cilt problemine uygun cilt maskesi çeşitlerini bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Siyah nokta probleminden şikayetçiyseniz siyah nokta maskeleri ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Eğer cildinizdeki renk eşitsizliklerini gidermek isterseniz cilt tonu eşitleyici cilt maskelerinden faydalanabilirsiniz. Snp ve Simple gibi markaların yanında Dermokil maske çeşitleri de bu cilt problemlerine yönelik, etkili ve hızlı çözüm sunabilir.

Cilt problemlerinizin görünümlerini en aza indirecek, cildinizi daha sağlıklı ve genç gösterecek bir bakım rutini için Watsons’ın her yaşa ve farklı cilt tiplerine hitap eden zengin maske koleksiyonundan cildinize uygun olanları seçebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

  1. Kesinlikle aynı fikirdeyim çok güzel yazmışsın canim, hassasiyet yok ama ballı maskeleri de denemek isterim bi’. Özellikle bu zamanlarda kağıt maskeler kurtarıcımız oluyor kuru ciltli olarak. Bu arada bloğumu yeniden açmak zorunda kaldım:(( Ziyaret edip takibe alırsan çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir