Dalin Bebek Şampuanı Kullanım Alanları

Dalin Bebe Şampuanı Zararları

Merhaba güzelleriiim, bloğuma hoş geldiniiiz :))

Ne zamandır yazmayı istediğim bir konu ile sizlerleyim: Dalin Bebek Şampuanı Kullanım Alanları … Web sitelerinde, bloglarda, sosyal medya hesaplarında dalin ya da başka bebek şampuanlarının kullanımı ile ilgili bir sürü yazıya rastlayabilirsiniz. Bu yazımda ben de bebek şampuanını nasıl kullandığımdan, cildimdeki etkilerinden bahsedeceğim. Özellikle kuru ciltli olanların dikkate almasını rica ediyorum. Hemen bebek şampuanı hakkında gözlemlerime geçelim.

Dalin Bebek Şampuanı Kullanım Alanları
Dalin Bebek Şampuanı Kullanım Alanları
Dalin Bebe Şampuanı Faydaları
Dalin Bebe Şampuanı Faydaları

İçindekiler

Dalin Bebek Şampuanını Nasıl Kullanıyorum? | Yararları Zararları Neler?

  • İlk olarak uzun yıllar birçok farklı markanın bebek şampuanını kullanarak makyajlarımı çıkarıyordum. Ancak bu şampuanları kullandıkça göz çevrem öyle kurumaya başladı ki bazı dönemler kabuklar bağlamaya başlamıştı. Yani demem o ki çok hassas ve kuru göz çevreniz varsa düzenli kullanımdan kaçınmanızı öneririm.
  • Şunu belirtmem gerekir ki özellikle kış aylarında gözlerimin mikrop kapacağını hissettiğim an Dalin şampuan kullanıyorum. Çapak sorununu gerçekten çözdüğünü düşünüyorum. Eğer kuru göz çevreniz varsa mutlaka sonrasında gözlerinize kaçmayacak şekilde göz kremi sürün!
  • Ten ve göz makyajını kolay çıkardığını düşünüyorum. Özellikle ilk hamle olarak iyi bir performans gösteriyor. Sonrasında cildimi mutlaka temizleme jelleri ile yıkasam da makyajım büyük oranda çıkıyor. Lakin kuru cildi daha da gerginleştiriyor ve nem dengesinin kaybolmasına neden olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden son bir senedir bebek şampuanları ile makyajımı çıkarmıyorum.
  • Saçlarımı yıkadım. Özellikle yüzme kursuna gittiğim dönemde hem havuza girmeden hem de çıkınca duş aldığım için saçlarıma çok zarar vermesin diye bebek şampuanı ile yıkıyordum. Sonrasında kuru olan saçlarımı iyice sertleştirdi, saç serumları işe yaramayınca bıraktım.
  • Saçlarımı sertleştirdiğini görünce içeriğine bakınca SLS içerdiğini gördüm ki ben uzun zamandır SLS içermeyen şampaunlar kullanmaya çalışıyorum. Yani saç derime de saç yapıma da iyi gelmedi. Kullanımı bıraktım.
  • Şu an sadece gözlerim hassaslaştığında kullanıyorum. Çapaklanmasını ve mikrop kapmasını önlemek için lakin sonrasında hemencecik göz kremimi sürüyorum.
Dalin Bebe Şampuanı Zararları
Dalin Bebe Şampuanı Zararları

Dalin Şampuan İçindekiler

İçeriğini merak eden okuyucularım aşağıdaki fotoğrafı inceleyebilir.

Dalin Şampuan İçindekiler
Dalin Şampuan İçindekiler

Dalin Bebek Şampuanı Faydaları Zararları

Yukarıda bahsettiğim yorumlar tamamen kişisel deneyimlerimden oluşmaktadır. Ben açıkçası bebek şampuanlarının kimyasallardan arınmış, çok temiz ürünler olduğunu düşünmüyorum. Her ne kadar testlerden geçirildi yazsa da onun temiz içerikli olduğu anlamına gelmiyor. Bu durum vazelinde de aynı… O konudaki düşüncelerimi de paylaşacağım yakında güzeller… Eğer cildinizi temizlemek istiyorsanız daha temiz içerikli gerekirse biraz yüksek fiyatlı ama kaliteli ve cildinize uygun ürünler seçmenizi öneririm. Unutmayın ki sağlığımız her şeyden önemli! Sevgiyle kalın…

Bebe Şampuanı Göz Kuruluğu
Bebe Şampuanı Göz Kuruluğu

Umarım fikir verebilmişimdir, daha fazla ürün incelemelerim için bloğumdaki Bakım kategorisine göz atabilirsiniz.

Bloğumu beğendiyseniz Instagram, Facebook ve Google Plus ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakalın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir