Decathlon Yoga Matı

Decathlon Yoga Matı 5 mm

Merhaba dostlarıım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlere çok severek kullandığım ve fiyat performans olarak başarılı bulduğum bir üründen bahsedeceğim: Decathlon Yoga Matı … Yoga yapıyorsanız, derinleşme köklenme üzerinde pratikler yapıyorsanız biliyorsunuz ki yoga matı çok çok önemlidir. Yogaya yeni başlıyorsanız ve deneme aşamasında bütçe ayırıp malzeme almak istemiyorsanız farklı matlar deneyebilirsiniz hatta halı üzerinde bile yapılabilir. Önemli olan kaymayacağınız bir ortamda pratik yapmaktır. Yüksek fiyatlı malzemeler almanıza gerek yok başlangıçta; ama ben spor yapıyorum, ihtiyacım var derseniz bu tarz malzemeler sizin için yatırım olacaktır. Benim 10 aydır kullandığım matı size tanıtacağım. Neredeyse haftanın 4 günü spor yaptığım halde deforme olmadı ve uzun süre dayanıklı olacak gibi duruyor. Dilerseniz Decathlon Yoga Matı Yorumlarıma geçelim.

Decathlon Yoga Matı Kullananlar
Decathlon Yoga Matı Kullananlar
Decathlon Yoga Matı 5 mm
Decathlon Yoga Matı 5 mm

Decathlon Yoga Matı 5 mm | Yorum

  • Köklendiğinizde ayaklarınızı zeminde hissedeceğiniz bir yüzeyi mevcut… Bazı matlar fısır fısır olur hissetmezsiniz ya ayaklarınızı bu matta öyle bir şey söz konusu değil. Ayaklarınızın her köşesini hissediyorsunuz.
  • Elleriniz ayaklarınız çok terliyorsa kayma problemi olabiliyor. Bu da dengenizin bozulmasına neden oluyor. O yüzden kaliteli mat seçmek gerekiyor. Decathlon Yoga Matı 5 mm’lik gri olan kesinlikle kaydırmıyor.
  • Matın alt kısmında mikrofiber olduğu için kaydırmıyor. Zıpladığınızda ya da asana geçişlerinde kolaylıkla poza girmenizi sağlıyor.
  • Genişliği klasik boyutta ve uzun olduğu için asanalarda mattan taşma vs olmuyor. Hizalanmanızda zorluk çıkarmıyor.
  • Benim kullandığım 5 mm’lik olan ancak yeni başlayanlar için aynı yüzeye ve özelliğe sahip 3 mm’lik matlar da bulunuyor. Onları da tercih edebilirsiniz.
Yoga Matı Nasıl Olmalı?
Yoga Matı Nasıl Olmalı?
Yoga Matı Tavsiye
Yoga Matı Tavsiye

Yoga Matı Tavsiye | Yoga Matı Nasıl Olmalı?

Kaydırmaz özellikte olması çok önemlidir. Çünkü dengede olmak için zeminin sağlam olması gerekiyor ve kaymamak lazım… Aynı zamanda uzun olması asanalarda geçişlerde taşmayı önler, akışı engellemez.

Decathlon Yoga Matı Yorumlar
Decathlon Yoga Matı Yorumlar

Yoga Matı Kaç MM Olmalı?

Başlangıç seviyesi ise 3 mm olabilir ancak ben her seviye yoga yapıyorum bir tık kalın olsun derseniz 5 mm’lik yoga matlarıını tercih edebilirsiniz. Önemli olan alt kısmında mikrofiber olması (kaymayı önler) ve bir tık ağır olması gerekir. Ağırlığının olması yine kaymayı önleyerek denge çalışmalarında akışın daha iyi bir şekilde yapılmasını sağlar.

Yoga Matı Kaç MM Olmalı?
Yoga Matı Kaç MM Olmalı?
Yoga Matı Önerileri
Yoga Matı Önerileri

Bloğumu beğendiyseniz Instagram ve Facebook ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakaaalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir