Yoga Bloğu Ne İşe Yarar?

Yoga Bloğu Gerekli mi?

Merhaba dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bu sıralar sizlerden gelen soruları yanıtlamaya çalışıyorum hem bloğumda hem de Instagram’da… Yoga bloğu ne işe yarar, yoga bloğu nasıl olmalı, yoga bloğu gerekli mi, yoga bloğu yerine ne kullanılabilir gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağım. Biliyorsunuz ki yogada karşılaştırma, yarış yoktur. Kendinizle kalmanıza, kendinizi geliştirmenize yardımcı olur yoga… Bu yüzden aslında malzemelerde size yardımcı olmak için vardır. Yoga bloğu, yoga kemeri, yoga minderi hepsi pozlarda size yardımcı olmak ve ilerlemenizi sağlamak için var. Bugünkü konumuz ise yoga bloğu… Benim kullandığım ve sizlere önereceğim tür ise mantar bloğu… Çünkü üzerine oturabilirsiniz rahatça, pozlarda ağırlığınızı rahatça verirsiniz, bacaklarınızı sıkarken kullanırken vs canınızı acıtmaz. Dilerseniz soru cevap şeklinde ilerleyelim.

Yoga Bloğu Nasıl Yoga Bloğu Ne İşe Yarar?Olur?
Yoga Bloğu Ne İşe Yarar?

Yoga Bloğu Ne İşe Yarar?

Yoga pozlarında daha dik durmaya, tam olarak yapılamayan pozlarda ağırlığı vermeye yardımcı olur. Meditasyonda minder yerine kullanılabilir. Omurganın uzun ve dik durmasını sağlar. Ardha Chandrasana gibi pozlarda başlangıç kısmında ağırlığı verip dengeyi sağlamak için kullanılır. Mantar blog olması herhangi bir kaza durumu olursa sakatlamayı engeller.

Yoga Bloğu Yerine Ne Kullanılır?

Çok kalın olmayan kare şeklindeki kitaplardan yararlanılabilir. Başlangıç için illa yoga bloğu gerekmiyor bence onun yerine kitaplardan yardım alınabilir.

Yoga Bloğu Nasıl Olur?
Yoga Bloğu Nasıl Olur?

Yoga Bloğu Nasıl Olmalı?

Yoga bloğu ikiye ayrılır. Mantar bloğu ve köpük bloğu… Köpük blog daha hafiftir. Mantar blog daha dayanıklı ve bir tık daha ağırdır. Her seviye yoga yapıyorsanız mantar blog öneririm.

Yoga Bloğu Yerine Ne Kullanılır?
Yoga Bloğu Yerine Ne Kullanılır?

Yoga Bloğu Gerekli mi?

Yeni başlıyorsanız hiçbir ekipman almanıza gerek yok yoga için… Halı üzerinde bile yapılabilir ancak onda da kaygan olmamasına dikkat etmek gerekir. Çünkü denge kurarken kaygan zemin tehlikeli olabilir. Bir iki ay devam ettikten sonra devam ederim diyorsanız ekipman almaya başlayabilirsiniz. Bu süreçte de yoga bloğu olmadan devam etmek, güçlenmek mümkün… Blog gereken yerlerde kitaplardan yardım alabilirsiniz.

Yoga Bloğu Gerekli mi?
Yoga Bloğu Gerekli mi?

Kaç Adet Yoga Bloğuna İhtiyaç Duyulur?

Genellikle çift olarak alınabilir. Çünkü hanuman gibi yoga pozlarında derinleşmek için başlangıçta ağırlığımızı taşıyıcı objeye ihtiyaç duyarız. Blog da bunun için vardır. İki elin altında olması için iki adet blog yeterli olacaktır.

Bloğumu beğendiyseniz Instagram ve Facebook ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakaaalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir