Essence Nude Lipstick 05 Cool Nude Ruj İncelemesi

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün sizlere uzun zamandır elimde olan ve buğulu göz makyajı yaptığım dönemlerde tercih ettiğim bir rujdan bahsedeceğim. Makyajlarımı orantılı yapmayı sevdiğimden göz makyajımı ağır tutmuşsam dudaklarda daha nude renkler; tam tersi dudaklarımı ön plana çıkaracaksam göz makyajımı daha sade renklerle yapıyorum. Aslında Essence Nude Lipstick 05 Cool Nude Ruj İncelemesini bloğumda yazdığımı sanıyordum fakat bir baktım arşive, yook 😀 Zaman kaybetmeden hemen incelemesi gelsin istedim.

İçindekiler

Essence Nude Lipstick 05 Cool Nude Ruj Yorumlarım

  • Öncelikle Essence markasının nude serisindeki rujlar efsane güzeldi ve renk seçimi konusunda çok kararsız kalmıştım. Tabii o zamanlar essence Gratis’lerde satılıyordu ve bulunması kolay bir markaydı….
  • Yapısı yumuşacık ve kremsi…
  • İlk sürüşte rengini tam belli edemiyor lakin ikinci katta opaklaşıyor.
  • Renk eşit şekilde sürüldüğünden dudak kalemine ihtiyaç duymuyorum ama kalıcı olması adına ve matlaştırmak için arada dudak kalemlerinden yardım alıyorum.
  • Satin, dudakları nemlendiren bir ruj… Mat ruj seviyorsanız dediğim gibi öncesinde dudak kalemi uygulayabilirsiniz.
  • Kalıcılık konusunda sınıfta kalan bir seri… Bir şey yediğimde ya da içtiğimde eşit şekilde siliniyor. Ayrıca renkte uçma sorunu var yani ortalama 3-4 saat bir şeyler tüketmeseniz bile ruj adına bir şey kalmıyor dudakta…
  • Kokusu ağır o yüzden sürerken zorlansam da sonradan kokusunu hissetmiyorum.

Ambalajı sağlam ve çantama attığımda açılma, bulaşma vs sorun yaşamadım.

Essence Nude Lipstick 05 Cool Nude Ruj Swatchı ve Dudakta Duruşu

Soğuk alttonlu bir renk ve Mac Faux rujuna muadil gösteriliyor. Mac Faux bildiğim kadarıyla leylak alttonlu bir renk fakat Essence Nude Lipstick 05 Cool Nude Ruj daha çok gri alttonlu bir satin nude ruj… Beyaz tenlilerin seveceğini düşünüyorum. Hatta Essence 05 cool nude ruju ile yaptığım makyaj detaylarına Toprak Tonlarında Doğal Günlük Makyaj  yazımdan göz atabilirsiniz.

Benim dudak rengim solgun olduğundan üst fotoğraftaki gibi duruyor. Pembemsi ve kırmızı dudaklı kişilerde daha pembemsi duruyormuş, alırken bunu da göz önünde bulundurmak gerek…

Essence Nude Lipstick 05 Cool Nude Ruj Nerede Satılıyor?

Essence ürünlerine Eveshop, Kozmela, Trendyol ve Rossman’larda bulabilirsiniz. Nude rujları seviyorsanız ve rujumu sürekli tazelerim, kalıcılık önceliğim değil derseniz Essence nude serisine göz atabilirsiniz. Essence Nude Lipstick 05 Cool Nude Ruj fiyatı 10-15 TL arasında bir fiyatı vardı.

Siz Essence Nude Lipstick 05 Cool Nude Ruj kullandınız mı? Benimle yorum olarak paylaşın lütfen! Yeni yazılarımdan haberdar olmak isterseniz Instagram, Facebook ve Google Plus ile takip edebilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir