Mavi Farla Günlük Göz Makyajı

Merhaba bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün sizlere çok severek yaptığım bir makyaj modelini anlatacağım. Gözlerim açık kahverengi olduğu için mavi farlar daha güzel ve canlı gösteriyor. En azından ben öyle gösterdiğini düşünüyorum hehe 😀 Mavi far denildiğinde iddialı ve kullanımı zor gelebiliyor ama ben bunu mavi far ile günlük makyaja çevirip sizlerle paylaşmak istedim. Hatta Gri İnci Detaylı Fransız Şapka Beret Modeli İncelemesi yazımı paylaştığımda makyajım çok sevilmişti, ben de zaman kaybetmeden paylaşmak istedim. 🙂

Mavi Farla Günlük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? / Hangi Makyaj Malzemelerini kullandım?

Göz makyajında kullandıklarım:

 • İlk olarak Wet n Wild Photo Focus Eyeshadow Primer / Far Bazı kullandım. Renk eşitlemediği için ten rengi bir far ile göz kapaklarımı nötrledim.
 • Sonrasında The Balm Voyage 2 İncelemesi ve Swatchları yazımda bahsettiğim paletten Bienveneue rengini çok üst kısımlara gelmeyecek biçimde göz kapağıma uyguladım.
 • Aynı paletten Welcome rengi ile kaş altımı aydınlattım.
 • Gelelim asıl assolist ürünümüze 😀 Yves Saint Laurent Ombres 5 Lumieres Far Renk: 05 Riviera paletini kullandım. Mavi, çoğunluğu sedefli farlardan oluşan bir palet ve bu hafta bloğumda incelemesi yer alacak o yüzden takipte kalın canlar 🙂
 • Açık mavi, sedefli far ile geçişi sağlayıp deniz mavisinin bir ton koyusunu dış köşelere uygulayıp iyice karıştırdım.
 • Alt kirpik diplerime Rival de Loop markasının automic eyelinerını sürdüm.
 • Göz pınarlarıma H&M yüz paletindeki aydınlatıcıyı kullandım.
 • Flormar Triple action 3 in 1maskarasını uyguladım.

Lionesse rose takma kirpiklerini gözbebeğimin bulunduğu kısımdan sonlarına doğru yapıştırdım. Çok yoğun olmasını istemedim ve fiyatına göre başarılı buldum.


Ten Makyaımda Kullandıklarım:

 • Flormar Illuminating primer makeup  base yani makyaj bazını cildime uyguladım.
 • Farmasi BB kremi süngerle uyguladım.
 • Maybelline affinitone concealerini göz altıma uyguladım.
 • Elmacık kemiklerimin üzerine, burun ucuma ve dudak üstüme H&M Yüz Paleti ndeki aydınlatıcıyı sürdüm. Yine aynı paletten kontür kısmındaki rengi yüzümü ısıtmak için kullandım.
 • Ruj olarak ise en sevdiğim serilerden olan wet n wild balm stain moisturizing lip colour E1611 made yuo pink rengini sürdüm.

Aynı makyajda Loreal Paris Color Riche Matte 349 Paris Cherry Ruj İncelemesi nde bahsettiğim ruju kullandım gece makyajı olarak… Üst fotoğrafta gece makyajına dönüşümü görebilirsiniz.

Mavi farla günlük göz makyajını okula giderken, sevdiceğimle ya da arkadaşlarımla buluşurken yapmayı tercih ediyorum. Doğru kombinlendiğinde işte de tercih edilebilir bence… Bir de çiçeksi parfüm sıktınız mııı, gözler sizin üzerinizde demektir bu tarz makyajlarda :))

Günlük hayatımda renkli göz makyajlarını sevmeye başadığım için farklı makyaj trendlerini de deniyorum bu sıralar… Beğendiklerimi de sizinle paylaşmaya çalışacağım ve yeni yazılarımdan – makyajlarımdan haberdar olmak için Makyaj kategorisine göz atmayı, takipte kalmayı unuutmayın canlar 🙂

Bloğuma gelecek yazılardan haberdar olmak için Instagram, Facebook ve Google Plus hesaplarımı takip edebilirsiniz. Hoşçakallıın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir