Flormar Big N Bold Maskara

Önce Rimel mi Kirpik Kıvırıcı mı?

Merhaba canlarııım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Günlük makyaj yapmasam da bazı günler bakımlı ve iyi hissetmek için makyaj yapıyorum. Böyle durumlarda maskara, göz altı kapatıcısı, allık ve lipgloss ile şipşak 5 dakikada makyajımı tamamlıyorum. Genellikle ürünlerim sabit ve hep kullandığım,memnun kaldığım ürünlerden oluşuyor. Önceden sürekli yeni ürün denemek isterdim ancak şimdi sevdiğim, beğendiğim ve memnun kaldığım sabit ürünleri kullanıyorum. Hem az ve öz ürün kullanıp cildimi yormuyorum hem de yeni heyecanlara artık girmek istemediğimi hissediyorum. Aynı zamanda ilgi alanlarımın değişimi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Her neyse konudan çok ayrılmayayım ve yeni denediğim asla memnun kalmadığım Flormar Big n bold maskaradan bahsedeyim. Elimdeki maskara bitince vaat ettiğimi gibi hacim, dolgunluk ve fırça yapısına güvenerek sipariş verdim. Açıkçası çok yorum okumadım ve sadece görsellerde fırça yapısını gördükten sonra deneyeyim en kötü ne olabilir ki dedim ve asla ama asla bakın bir kere bile düzgün kullanamadan yeni maskara siparişi verdiğim bir ürün oldu. Dilerseniz Flormar Big n bold waterproof maskara yorumlarıma, kullanımına geçelim.

Flormar Big'n Bold Waterproof Maskara Kullananlar
Flormar Big’n Bold Waterproof Maskara Kullananlar

İçindekiler

Flormar Big’n Bold Waterproof Maskara Kullananlar

Fırçası tombiş, uca dığru kısalan, plastik yapıdadır. Bence çok çok dolgun ve farklı bir yapıda fırçası var ve bu durum sürümü oldukça zorlaştırıyor. Hem kaş altına hem de göz altına bulaşma durumunu kolaylaştıran fırça yapısı ile asla kirpiklere kolay uygulama imkanı sunmuyor. Kirpikleri düşük, açık renkli olanların hiç beğenmeyeceği bir maskara olduğunu düşünüyorum.

Flormar Big'n Bold Waterproof Maskara Yorumlar
Flormar Big’n Bold Waterproof Maskara Yorumlar

Flormar Big’n Bold Waterproof Maskara Yorumlarım

  • Uygulaması çok çok zor olan bir maskaradır.
  • Uygularken göz altı, göz kapaklarına bulaşıyor ve zor çıkıyor.
  • Benim kirpiklerim düşüktür ve bir maskaradan beklentim uzatıp kıvırmasıdır. Bu masakara asla ama asla kirpiklerimi uzatmadı.
  • Üst üste uygulamama rağmen asla uzatmadı, kirpiklerim belli olmadı. Bu nedenle düşük kirpikler hiç sevemez.
  • Dolgunluk ve hacim konusunda da başarılı olduğunu düşünmüyorum.
  • Sadece kirpiklerim renklerini simsiyah yapıyor onun dışında gerçekten beğenmediğim verdiğim paraya acıdığım bir ürün oldu.
  • Flormar markasının birçok ürünü ile anlaşsam da Big n bold maskara ile asla anlaşamadım.
  • Belki kirpikleri gür, uzun ve kıvrık olan kişilerin beklentilerini hacim ve dolgunluk açısından karşılayabilir ancak uzatma, kıvırma konusunda gerçekten performansı yok.
  • Kirpiklere uygulama sonrası bile hiçbir şey sürmemişsiniz gibi izlenim veriyor.
Düz Kirpiklere Hangi Rimel?
Düz Kirpiklere Hangi Rimel?

Düz Kirpiklere Hangi Rimel?

Düz ve kıvrık olmayan kirpikler rimel seçerken oldukça titiz davranmalıdır. Genellikle düz, sık kıllara sahip maskaralar tercih edilebilir. Aynı zamanda kıvrık, ince ve kılları uzunlu kısalı olan fırçalara sahip maskaralar da tercih edilebilir. Bloğumun arama bölümüne “maskara önerileri” yazarsanız incelediğim ürünleri listeleyerek merak ettiklerinizi okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Rimel İle Maskaranın Farkı Nedir?
Rimel İle Maskaranın Farkı Nedir?

Rimel İle Maskaranın Farkı Nedir?

Maskara ve rimel de kirpiklere uygulanan makyaj malzemeleri arasında yer alır. İkisi arasında ufak bir fark vardır. Maskara daha yoğun kıvamda olup kirpikleri uzatma, kıvırma, şekil verme amacıyla kullanılır. Ancak rimel ise daha likit formdadır ve neredeyse eyeliner kıvamında olup kirpiklere uygulanır. Bireyler beklenti ve kirpik yapılarına göre istediği kategoriyi seçebilir.

Bir Rimel Kaç Ay Kullanılır?
Bir Rimel Kaç Ay Kullanılır?

Bir Rimel Kaç Ay Kullanılır?

Bir rimel ya da maskara kaç ay kullanılır sorusu ile sıklıkla karşılaşılır. Makyaj malzemelerinin son kullanım tarihleri ve süreleri vardır. Eğer bakteri bulunuyorsa ve çoğalmışsa kişilerde reaksiyonlara sebebiyet verilebilir. Bu durumlarda ürünlerin kullanımı bırakılmalı ve kişi iyileştikten sonra yeni ürünlerle makyaja devam edebilir. Bir rimelin yani maskaranın kullanım süresi açıldıktan sonra 6 ay olarak bilinir. Rimel 6 ay sonra bırakılmalı ve yeni ürüne geçiş yapılmalıdır.

Önce Rimel mi Kirpik Kıvırıcı mı?

Makyaj yaparken uygulanması gereken birkaç adım bulunur. Göz makyajı, ten makyajı, dudak makyajı diye sınıflandırılan alanlarda dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunur. Bunlardan en önemlisi ve makyajı belli eden kısımlardan biri göz makyajıdır. Göz makyajında önce rimel mi kirpik kıvırıcı mı uygulanır sorusunun cevabı önceden far, kaş makyajı yapıldıktan sonra kirpik kıvırıcı ile kirpikler kıvrılmalı ve sonrasında rimel uygulanmalıdır. Böylece hem rimelden daha çok performans alınır hem de kirpikler uzun, kıvrık, hacimli ve dolgun görünüm elde edilebilir.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir