Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Merhaba dostlarıım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlerle çok pratik bir bilgi paylaşacağım:  Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar? Çok fazla kahve çay tüketen biriyseniz istemsizce dökülebiliyor. Ya da çocuğunuz varsa süt, meyve suyu vs dökülebilir. Ki bu durumlarda can sıkmamak gerekir. Bazen anlık sinirlenmeler keyif alarak yaşamayı engelliyor. Çok fazla ve çıkmayan bir  şey dökülse bile temizlemeye verip yıkatabilirsiniz ancak ailenizle keyifle yapılan kahvaltı ya da yemeklerin önüne bir şey geçmesin. Bırakın lekeli kalsın sizden ve sevdiklerinizden önemli değil. Ama benim gibi temizlik yaparken gözünüze takılıyor minik lekelerden kurtulmak  istiyorsanız beş dakikanızı almayacak bir yöntemden bahsedeceğim.

Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar?
Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Halıdaki Leke Nasıl Geçer?

Evimizde çoğu halı beyaz ve en ufak bir dökülmede her şeyi belli ediyor. Ne kadar şikayetçi olmasam, halılarımı sevsem de temizlik yaparken lekeler gözüme çarpıyor. Böyle durumlarda hemen doğal yöntemle lekeleri çıkarıyorum. Peki Meryem halıdaki lekeleri nasıl çıkarabilirim derseniz malzemeleri sıralıyorum:

  • Ilık su
  • limon
  • bulaşık deterjanı
  • sirke

Tüm malzemeleri karışırın. Mutfak süngerini suyla iyice köpürtün. Köpükle birlikte lekelerin üzerine bölgesel olarak uygulayın. Şekerli çayı bile çıkardım bembeyaz halıdan dostlar… Tam olarak çıkmazsa işlemi tekrarlayın ve  temas etmesini sağlayın ve kurumaya bırakın. Mis gibi görünecek halılarınız 🙂

Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 Bir sonraki yazımda görüşürüz, sizi seviyoruuum

 

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir