Mutfak Dekorasyon Örnekleri Modelleri

Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Merhaba bloğuma hoş geldiniiizz 🙂

Bugün sizlere mutfağımın dekorasyonundan bahsedeceğim. Evlenmeden hemen önce yani eşyalarımızı almadan tadilat yaptırdık. Ki bence iyi ki her şeyi önceden yaptırmışız dediğimiz konulardan biridir. Evin genel olarak semtini, modelini, büyüklüğünü beğendiğimizden dolayı içini kafamıza göre yaptırırız dedik eşimle… Ki evi gerçek anlamda kırıp yeniden yaptırdık; sonrasında çok rahat ettik. Eğer önceden yaptırma imkanınız yoksa zamanla her şeyi sırayla yaptırabilirsiniz. Biraz zaman ve maddiyat gerektiriyor bu tarz işler… İlla her şey hemen olacak diye bir şey yok… Her ne kadar büyük işleri önceden bitirsek de ufak tefek değiştireceğimiz şeyler var mesala 😀 Ve evin eksiği yapılacağı kesinlikle bitmiyor daha iyi anladım. Özellikle benim gibi pinterestten çıkamıyorsanız hiç bitmez dostlar 😀 Neyse konuyu uzatmadan Mutfak Dekorasyon Örnekleri Modellerine geçelim.

Mutfak Dekorasyon Örnekleri Modelleri
Mutfak Dekorasyon Örnekleri Modelleri

Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Hayalimde olan evin mutfağı hep beyazdı. Ancak evi aldığımızda sarı mobilyalar vardı; tarz olarak da bana hitap etmiyordu. Ancak eşim ve ailelerimiz istemiyorsan değiştiririz dediler. Ve deli gibi model bakmaya başladık. Eşimle Koçtaş’ı gezerken bir modeli çok beğendik. Hatta aşağıda fotoğraftan inceleyebilirsiniz.

Koçtaş Mutfak Modelleri
Koçtaş Mutfak Modelleri

Bembeyaz mutfak, siyah mermer ve beyaz evye… Allah’ımmm bu mutfak benim olmalı dedim. <3 Ki annem sağ olsun gerek tadilat gerekse seçimler konusunda çok çok yardımcı oldu. Hem süreç hızlı oldu hem de tam içime sinen bir modeli kullanıyorum. Üst dolap ortasında klasik cam var ve camları siyah ancak iç kısmı görünüyor. Alt dolapların çekmece genişliği büyük birçok malzemelerimi kullanışlı bir şekilde yerleştirebiliyorum.

Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri
Beyaz Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Dolapların çok olmasına dikkat ettim ve genişliği mutfak malzemelerimi alabilmesi ve yiyecekleri depolayabilmem açısından çok olması işime yaradı. Kiler ya da ayrı dolap tarzı eşya kullanmak istemediğim için olabildiğince makul bir şekilde kullanmaya çalışıyorum dolaplarımı… Hatta çoğu kısmı boş ve elimde olan eşyaların hepsinin kullanışlı olmasına özen gösteriyorum. Bir söz vardır çok severim hatta… “Çokluk, çöplüktür.” Gerçektende az ve öz olan eşyaları seviyorum. Kullanışlı olmayan hiçbir şeyi evde bulundurmamaya çalışıyorum. Ve bu konuda da istikrarlı gidiyorum.

Baharatlık Rafı
Baharatlık Rafı

Dolaplara dönecek olursak benim için önemli olan şeylerden biri de baharatlık kısmının olmasıydı. Çünkü yemek yaparken baharatları çok çok kullanıyorum ve tezgah üzerinde de eşya görmekten hoşlanmıyorum. Olabildiğince az eşya olsun istiyorum. Mutfak tezgahım siyah ancak simli… Lekeleri belli etmiyor ancak çok ıslak bezle silince haliyle su lekelerini belli ediyor. Onun haricinde hiçbir sorun yaşamadım ben ve çok memnunum.

Mutfakta Siyah Tezgah Kullananlar
Mutfakta Siyah Tezgah Kullananlar

Sadece minik bir köşede ekmek ekmek kutusu, cezvelerim, çay, şeker, yağlarımız ve kaşıklarımız bulunuyor. Onların bulunduğu konum olarak ocağa yakın olması eşimle işimizi kolaylaştırıyor. Çünkü çayın ayrı bir köşede bulunması ocağın farklı bölgede bulunması işlevsel olmuyor. Pratik ev yerleştirme ile ilgili detaylı bir post hazırlayacağım takipte kalmayı unutmayın dostlarım 🙂

Terek Modelleri Mutfak
Terek Modelleri Mutfak

Terek Modelleri Mutfak

Evi aldığımızda mutfakta olmasını istediğim bir modeldi terek… Her mutfağa girişimizde inanılmaz mutlu eden bir köşe bizim için… Misafirlerimiz de çok çok beğeniyor hatta 🙂 Benim için hem kullanışlı hem de görsel açıdan estetik duruyor. Çok çok seviyorum bu köşeyi ancak birkaç çiçek eklenecek; arada dekorunu değiştiriyorum. Instagram’da ara ara paylaşıyorum hatta takip etmeyi unutmayın dostlarım 🙂

Mutfak Terek Raf Modelleri
Mutfak Terek Raf Modelleri

Sunumluklarımı, bazen makarna mantı partileri için kullandığım baharat kapları, kaselerimizi, kupalarımızı ve bizi mutlu eden renkli tabloları ekledik. İşlevsel ve estetik duruyor. Siz isterseniz baharat, kupa, tabak vs koyabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Mutfak Masa Sandalye Takımı
Mutfak Masa Sandalye Takımı

Mutfak Masa Sandalye Takımı

Eşimle eşya alırken en çok zorlandığımız kısımdı. Çünkü siyah masa istemiyordum, beyaz ferah olsun istiyordum. Ancak salon yemek masamız da beyaz ve sadeydi. Tezgah siyah olduğu için masa beyaz olsa farklı durur mu diye çok düşündük. Ancak siyah masayı o kadar istemedim ki sadece beyaz masa almak kaldı. 😀 Öncesinde salona aldığımız masa sandalyelerden memnun kalınca mutfağa da aynı modelden aldık. Bir de açılıp kapanan bir masa olduğundan çok kullanışlı bir modeldi. Masa normalde salon yemek takımı masası; bir tık büyük ancak mutfağımız çok küçük olmadığından tam oldu. Eşimle birlikte, arkadaşlarımızla ailelerimizle vakit geçirebileceğimiz bir alan oldu. Takım olarak almadık biz; Vivense’den masayı ayrı sandalyeleri ayrı aldık. Çok memnunuz ve aşırı rahat… Metal sandalyeleri biz çok rahat bulmadığımız için bu tarz daha kapalı kumaş sandalyeleri tercih ettik. Bordo beyaz renk seçtik; bordo farklı renkleri barındıran bir halı ile tamamladık. Perde olarak da sade bembeyaz uçuş uçuş bir model seçtik. Daha ferah ve aydınlık oldu.

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Mutfak Dekorasyonu Tablo
Mutfak Dekorasyonu Tablo
Beyaz Mutfak Modelleri Modern
Beyaz Mutfak Modelleri Modern

Son olarak ufak dokunuşlar eklemeye başladık. Tablo, sepet vs gibi… Onları da Instagram’da paylaşıyorum dostlar; son halini orada bulabilirsiniz. 🙂

Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 Bir sonraki yazımda görüşürüz, sizi seviyoruuum 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir