Hametan Krem

Hametan Krem Ne İşe Yarar ve Faydaları Neler?

Merhaba dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlere hayatımı kurtaran bir üründen bahsedeceğim: Hametan Krem … Bir ay önce yüzüme iğneli epilasyon yaptırdım. Öncesinde bir sene boyunca lazer epilasyon yaptırmıştım. Ancak çene ve boyun bölgemdeki tüylerde azalma olmuyordu. Batık vs kalmadı ancak yine sakal denilebilecek şekilde çıkıyordu. Ben de güzellik merkezi ile sorunu paylaşınca iğneli epilasyonun kesin çözüm olduğunu söylediler. Ben de denemek istedim ve bir ay önce yüzüme iğneli epilasyon yaptırdım. Gerçekten de çok memnun kaldım, bu konuyla ilgili detaylı bir yazı hazırlıyorum o yüzden fazla değinmeyeceğim. Epilasyon sonrası bir hafta boyunca kabuk sorunu yaşadım. Bu yüzden cildimi sakinleştirmek, kızarık görüntünün hemen kaybolması için Hametan kremi uyguladım. Normal sürede geçirdi kızarıklığı, ki ilk üç gün uymam gereken kuralların hiçbirine uyamadım. Cildim iyice kızarmış, kıyafet değdiğinde canım o kadar yanıyordu ki anlatamam size ama hepsi Hametan Krem ile geçti diyebilirim. Dilerseniz Hametan krem ne işe yarar, faydaları neler, nasıl kullanılır onlara geçelim.

Hametan Krem Kullananlar
Hametan Krem Kullananlar
Hametan Krem Nasıl Kullanılır?
Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan, krem ve pomad olarak iki çeşidi mevcut… Hametan kullanmadan önce mutlaka doktora, uzmana gitmenizi öneririm. Her ne kadar çoğu kez iyileştirici olarak kullanılsa da mutlaka uzman kontrolünde uygulamak gerek… Dediğim gibi ben güzellik merkezindeki uzmandan öneri ile kullanmaya başladım ve çok memnun kaldım. Hatta son zamanlarda cildime sadece güneş koruyucu ve Hametan kullanıyorum çok güzel övgüler alıyorum.

Hametan Krem Ne İşe Yarar ve Faydaları Neler?
Hametan Krem Ne İşe Yarar ve Faydaları Neler?

Hametan Krem Ne İşe Yarar ve Faydaları Neler?

 • Renk eşitsiziğini giderdiği söyleniyor ki bence bu konuda gayet etkili… Piyasada cilt rengi açtığını iddia eden ama cildin daha da berbat hale gelmesinde etkili olan tonlarca kremden daha etkili…
 • Cildimi sakinleştirdi.
 • Epilasyondan sonra cildiniz çok fazla kızarıyor, yanıyorsa iyi gelebilir.
 • Lazerden sonra kızaran kabaran bölgelere de uyguluyorum ben cildimin çabucak toparlanmasını sağlıyor.
 • Belirttiğim gibi iğneli epilasyondan sonra cildiniz kabuk bağlar, acır kızarırsa moralinizi bozmayın bol bol nemlendirin. Ben günde iki kez Hametan uyguluyorum o dönemde ve acı vs kalmıyor.
 • Ameliyat yaralarına iyi geldiği söyleniyor ancak dediğim gibi bu durumlarda kesinlikle uzmana danışıp kullanın.
 • Cilt tedavisi görenler dudak ve cilt nemlendiricisi olarak da kullanıyormuş ancak ben dudaklarda denemedim.
 • Pişik, tahriş olmuş cilde iyi geldiği söyleniyor.
 • Bence yağlı ciltler de dahil olmak üzere tüm ciltler nemlendirici olarak sevecektir. Hemen emiliyor ve cildi ciddi anlamda hızlı ve güzel toparlıyor.
 •  Tırnak etlerine de çok iyi geliyor.
 • Ayrıca ayak bakımında da kullanılabiliyor. Ben topuklarıma ve tırnaklarım için kullandım. Annem yıllardır ayak kremi olarak kullanır ve ikimiz de çok çok memnunuz. Ancak dediğim gibi kullanmadan mutlaka ama mutlaka uzmana danışmak da yarar var arkadaşlar!

Hametan Krem İçindekiler

Hametan krem içeriğini aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Hametan Krem İçeriği
Hametan Krem İçeriği
Hametan Krem Cilde Faydaları
Hametan Krem Cilde Faydaları

Bir sonraki yazımda görüşürüüüüz, sizi seviyoruuum 🙂 Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 <3

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir