Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Merhaba dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlere lazer epilasyon deneyimimden bahsedeceğim. Öncelikle bu konuyla ilgili çok soru aldığımı belirteyim. Hazır vakit bulmuşken hemen sizlerle deneyimimi, lazer epilasyonu Ankara’da nerede yaptırdığımdan, memnun muyum onlardan bahsedeceğim. Öncelikle cilt tipimden bahsetmek isterim. Cildim aşırı hassas (tüm vücudum), ağda özellikle her epilasyon cihazıyla anlaşamayan bir cilt tipim var. Yıllarca kol altım ve diğer bölgelerimde çıbanlar çıkardı hatta hatta hastaneli olmuşumdur. Sonrasında jilet ve ucu jilet tarzı olan epilasyon cihazlarıyla tüylerimden kurtulmaya çalıştım. Sonuç çok çok kötü oldu. Batık sorunu yaşamaya başladım, tüylerim iyice arttı. Çok çok rahatsız olduğum dönemde anneme artık lazer epilasyon yaptırmak istediğimden bahsettim. O da sağolsun detaylı bir araştırmadan sonra DR. Ali Şahan’ın güzellik merkezi olan Lonicera‘dan randevu alıp görüşmeye gittik. Ankara’da Atakule’nin tam karşısında bulunuyor.  Çalışanları inanılmaz ilgili ve güleryüzlü, hepsinin yeri ayrı… Yaklaşık iki senedir her işlemimi orada yaptırıyorum ve ne zaman sorunum olsa yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptılar. Bizimle Özgül Hanım ilgileniyor ve gerçekten epilasyon konusunda hem dürüst hem de titiz çalışıyor. Örneğin belirli bölgelerde tüyleriniz açık renk ve inceyse cihazların görme olasığı çok az olduğundan tüy tamamen bitmiyor. Böyle durumda hepsinden kurtulacaksınız demek yerine güzel bir dille açıklıyor. Bazı merkezler ne yazık ki bu kadar açık değil. Bu yüzden mağdur olan çok arkadaşım var. O yüzden gittiğiniz yer gerçekten dürüst mü, titiz mi olduğunu iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

İçindekiler

Lazer Epilasyon Yaş

18 yaşından küçüklere yapılmıyor bildiğim kadarıyla… Bunun nedeni de hormonların sürekli inişli çıkışlı olduğu bir dönem olduğundan sonradan tekrarlama olasılığı artıyor. Ancak çok rahatsızım öncesindende yaptırmak istiyorum derseniz iyi bir merkeze gidip danışmanızı öneririm.

Lazer Epilasyon Hamilelik

Benim gittiğim merkezde hamilelikten şüphenilse bile atış yapılmıyor. Ancak bazı merkezlerde ilk iki ay yapanlar varmış benim tavsiyem kesinlikle yaptırmamanız çünkü radyasyon yoğun olduğu için bebeğe zarar verebilir.

Lazer Epilasyon Ankara
Lazer Epilasyon Ankara

Lazer Epilasyona Gitmeden Önce Neler Yapılmalı?

Öncelikle gidilecek bölgedeki tüyleri kısaltmak gerekiyor. Eğer çok ince ve kısaysa ben kısaltmıyordum cihazın daha rahat görmesi için… Son zamanlarda çok az tüy kaldığı için kısaltma yapmıyorum.  Ne ile kısaltıyordun önceden derseniz tek kullanımlık jiletlerle tüy olan kısmı alıyorum. Tüy olmayan yerlere hiç ama hiç dokunmuyorum. Çıkacaksa eğer kendi çıkıyor yoksa zaten kökü yanmış oluyor. Bazı güzellik merkezileri tüm bölgeleri jiletle alıp gelmelerini öneriyor ancak tavsiyem sadece olan kısmı kısaltmanız sonrasında daha fazla çıkabilir.

Lazer Epilasyondan Sonra Ne Yapılmalı?

24 saat su değmemesi gerekiyor. Bu yüzden duş alıp gitmenizi tavsiye ederim. Mümkün olduğunca güneşten korumak gerekiyor. Nemlendirme, güneşten koruma, 24 saat suyla temas etmemesi gerekiyor cildinizin..

Hangi Durumlarda Lazer Epilasyon Yapılmaz?

Hamilelik durumunda, kıl kökleri açık renkte ise cihaz algılayamadığından yapılması önerilmiyor. Herhangi bir hastalıktan ilaç vs kullanılıyor, cilt hastalığı vs uygulanmayabilir. Ancak açık renkte tüyleriniz varsa çok etkili sonuç alınmayacağını söyleyebilirim.

Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi?

Evet, erkekler de lazer epilasyon yaptırabilir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Benim 8 seanslık paketim vardı. Ondan sonra yaklaşık bir 8 seans daha gittim. Şu anda bir iki tane tüy çıksa da direkt gidip lazer epilasyon yaptırıyorum. Tekrar jilet vs vurmuyorum. Çok çok memnun kaldım, batma, kararma sorunu vs olmadan tüylerimden kurtuldum. Lazer yaptırdıktan sonra cilt rengimin açıldığını da söyleyebilirim. Özellikle benim gibi spor yapıyorsanız en ufak tüy bile rahatsız edebiliyor, kesin çözüm bence lazer…

Lazer Epilasyon Yaptıranlar
Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Bacak Lazer Epilasyon

Ben hem alt bacak hem de üst bacağıma yaptırdım. Üst bacağımdaki tüyler açık renk ve ince olduğu için kesin çözüm olmadı. Ancak alt bacağımda birkaç tane çıkıyor 5-6 ayda… 9 seansta faydasını gördüm ben; tekrar çıkarsa direkt lazere gidiyorum. Kendim ağda vs yapmıyorum tekrar ki zaten önerilmiyor. Üst bacağımda da açık renkteki tüylerim kaldı. Acısı kıl köküne göre değişiyor ama ağdaya nasıl dayanılıyorsa bunda da dayanılmayacak bir acı yok bence 🙂

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Başlarda çok çok etkisini görsem de seans aralarını açtığım için beklediğim sonucu göremedim. Ancak son bir yıldır daha düzenli gidiyorum. 10 seans gittim aslında ve çok çok azaldı tüyler.. Genital bölgede tamamen bitme söz konusu değil kadınlar için bu arada… Yanak kısımlarda sıvı olduğu için tekrar tüyler çıkıyor ama sert, kalın yapıda olmuyor. İnce ve seyrek oluyor. Onları da rahatsız oldukça tekrar lazere giderek kurtulabilirsiniz. Bu arada seans araları tamamen sizin kıl kökeni, rengi, sıklığına bağlı olarak gerçekleşiyor. Örneğin ben 3 aydan 3 aya da gidebilyorum çünkü çıkmıyor. Sonraki ay hangi bölgemde çıktıysa, rahatsız olduysam o bölge için gidiyorum. Bir iki sene dediğim aslında aralıklarla gidiyorum.

Kol Lazer Epilasyon

Alt kollarıma yaptırdım ben sadece işlem ve 8 seans sonucunda çok az ince tüyler kaldı. İki senede çok azaldı ve bitti diyebileceğim duruma geldi.. Bunda da önceden koluma hiç epilasyon yapmamam etkili oldu. Çünkü çok az ve seyrek tüylerim vardı ve açıkçası rahatsız olmadığımdan almamıştım hiç…

Lazer Epilasyon Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılır?

Kol altı, bacak, genital (makat bölgesi de dahil), kol, göbek üstü, göğüs çevresi, sırt, bele uygulanıyor. Ben ekstra göbek üstüne yaptırdım ve çok memnun kaldım.

Evde Lazer Epilasyon İşe Yarıyor mu?

Açıkçası hiç kullanmadım ancak başlangıç olarak bir merkezden yardım almakta yarar olduğunu düşünüyorum. Bana başlangıçtan itibaren üç değişik cihaz kullanıldı. evde uyguladığınızda azalabilir ancak tamamen kurtulmanız mümkün değil. Çünkü her işlemden sonra kıl kökleri, yapıları farklılaşıyor ve ona uygun müdahale etmek gerekiyor. Ne yazıkki evde bu şekilde uygulama şansı az ve birikimli birinden yardım almakta hiçbir zarar yok. Özellikle genital bölge epilasyonu için çekinenler oluyor, haklısınız ben de başta çok çekiniyordum ancak zorlandığınız konuda uzman kişilerden yardım almak kadar doğal bir şey yok. Eğer zamanınız yoksa ya da kendi epilasyonunuzu tam yapadığınızı düşünüyorsanız kuaförde ya da uzman aracılığı ile epilasyon yaptırmak bence mantıklı! Temizlik ve bakım açısından da çok daha hijyenik ortamlar yapılıyorsa özellikle sağlık için de yararlı diye düşünüyorum. Ayrıca normalde evde epilasyon yaptığım dönemlerde çok çok zamanımı alırdı ama lazere gittiğim dönemden itibaren epilasyonun çok zaman almadığını ve istediğim zaman istediğim giysiyi giyebilmenin güzelliğini yaşadıkça kendime yaptığım en iyi yatırımın lazer olduğunu düşünüyorum. Hem alerjiden kurtuldum hem de tüylerimden diyebilirim. Özellikle yaz kış spor yapıyorsanız bu tarz konular daha da önemli hale geliyor. Ya da hamileyseniz yardım almakta çekinecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sonuç olarak kendiniz tam anlamıyla temizliği sağlayamayabiliyoruz bu normalken de olabilir yadırgamamak, yargılamamak gerek diye düşünüyorum. Önemli olan kişisel bakım, temizlik ve sağlık arkadaşlar! Yardım almanın, istemenin zararı değil aksine yararı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca sorularınız olursa yorum bırakın lütfen ya da Instagramdan iletişime geçebilirsiniz. Sevgiler <3

Bir sonraki yazımda görüşürüüüüz, sizi seviyoruuum 🙂 Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 <3

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

  1. Ben de yıllar önce yaptırmıştım. Kendim için yaptığım en iyi şeylerden biri kesinlikle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir